Skocz do zawartości
Sqesta45

Kupilem dwie ryby.W domu patrze jedna zdrowa a druga ledwo zipie i wyglada jakby cos ją zżarło..

Rekomendowane odpowiedzi

W erybce nigdy nie zapakowali mi 2 ryb do jednego worka. Kilka razy kupowałam po 2 sztuki i zawsze były w osobnych woreczkach.

Ja kupiłam wiele rybek w sklepie w Zabrzu i każda była w bardzo dobrej formie, tłuściutka i bez żadnych skaz na ciele i płetwach. Po złowieniu (szybko i fachowo) zawsze był rzut oka sprzedawcy do worka, czy z rybą jest na prawdę wszystko w porządku. Mam pelne zaufanie, że mogę iśc oglądać korale, kiedy rybka jest łowiona i pakowana, nie czuję potrzeby patrzeć nikomu na ręce. Żadna rybka nie padła po kilku dniach, straciłam kilka z nich, bo wskoczyły mi z akwarium po kilku tygodniach czy miesiącach. Wardii jedynie odeszła 3 dni po zakupie, prawdopodobnie ze stresu, wpuszczona na raz z kilkoma rybami, które w nowym akwarium zajęły się walką o teren, a ona biedna była najmniejsza i prosto z oceanu, podczas, gdy reszta rybek mieszkała już wcześniej w innym akwarium. Moja wina :(

Nawet mandaryn był tłuściutki i szybciutko nauczył się jeść mrożonki. Choc w sklepie już raczej pamiętają, że mieszkam rzut beretem, to w trosce o rybkę dają tlen do woreczka, a w upały szefowa nawet pytała, czy mam klimatyzację w aucie, zanim rybke zabrałam :) Podkreślam, że nie jestem ani nikim z rodziny, ani nikim z bliższych czy dalszych znajomych kogokolwiek z pracowników czy właścicieli. Zupełnie zwykły klient.

Właściciel sklepu kiedyś nie chciał sprzedać mi euphylii, bo przewróciła się im wcześniej w akwarium i jedna główka wyglądała niepewnie. Powiedział, że trzeba poczekać, aż się zagoi. Nie był pewien, czy z koralem wszystko ok, wolał poczekać, niż zarobić. Szacun! Szef zawsze krząta się po sklepie naprawiając lampę czy manipulator, czyszcząc szyby w akwariach, taszcząc beczki z wodą do auta klientom i odbierając telefony. Nigdy nie siedzi i nie rozkazuje, ciężko pracuje. Kiedyś z uśmiechem nawrócił mi samochód przed sklepem, bo bałam się sama manewrować na niewielkiej powierzchni. Innym razem zadzwoniłam spanikowana, że jedna z rybek kupionych kilka dni wcześniej w sklepie w Katowicach ma jakieś kropki, potrzebuje herbtany, ale nie zdążę jej odebrać przed zamknięciem sklepu. Zapytałam, czy jest możliwość, żeby zostawili buteleczkę schowaną gdzieś na podwórzu, a ja następnego dnia podjadę po pracy i zapłacę. Oczywiście, buteleczka będzie czekała z boku sklepu, nie ma problemu, z rozliczeniem też nie ma problemu. I faktycznie czekała w opisanym miejscu, choc szczęśliwie zdążyłam podjechać dokładnie 3 minuty przed zamknięciem.

Nie wiem, dlaczego tak się stało, jak się stało u autora... to musiał być jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności.. na pewno nie była to zła wola ani właścicieli, ani żadnego pracownika z tego sklepu. Jestem pewna, że sprawa się wyjaśni. Wpadka zdarza się najlepszym, bvo ten się tylko nie myli, kto nic nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Nik@, nie ma lepszych rekomendacji niż te pisane przez stałych klientów. Ja również podpisuję się pod profesjonalizmem sklepu a szczególnie personelu.


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle pisania powinienes dziekowac erybce ze Ci padla ta ryba to chwast ktory terroryzuje inne ryby i jest nie do odlowienia ze zbiornika takze zadzwon i podziekuj im jeszcze ze Ci padla bo mialbys problemy z ta ryba pozniej.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po otrzymaniu maila zwrotnego z eRybki sprawie uważam za zakończoną lecz wogule niewyjaśnioną.O treści maila nie będę pisał gdyż to prywatna wiadomość.

Jak pisał kolega z forum najważniejsze wyciągnąć wnioski....

Wątek do skasowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego do skasowania...? Niech zostanie ! Narobiłeś szumu więc temat powinien zostać ...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech zostanie.Ktos tam napisal ze temat nic nie wnosi i powinien być skasowany ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak to nic nie wnosi - wnosi "nauczkę"

ZAWSZE TRZEBA PATRZEĆ ZA CO SIĘ PŁACI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też dodam coś od siebie - kiedyś, będąc całkowitym świeżakiem pojechałem na zakupy do Zabrza, chłopaki doradzali mi co do ekipy czyszczącej na start ( więc wiecie na jakim etapie byłem ) - wszystko ładnie fajnie pięknie i tu wkracza kobieta - zaproponowała mi szczepkę prostego korala na początek - UWAGA - dostałem malutką xenię za 50zł !!! w ten sposób nie buduję się zaufania - w co zostałem zrobiony uświadomiłem sobie dużo później ale dystans do tej Pani zostawiłem sobie do teraz i troszkę jej nie wierzę :)

Dwaj młodsi chłopacy super - odradzali mi pewne zwierzaki z racji świeżego baniaka !!! ( i to nie raz )

Facet - właściciel zdaje się - super ( kiedyś dał mi coś abym nie musiał kupować całego opakowania - nie potrzebowałem )

Tylko nie mówcie, że to sklep i musi z czegoś się utrzymać - ja bym małej xenii za 5 dych nikomu nie wcisnął.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez mr_mgr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.