Skocz do zawartości
jacekberetłódz

Egipt Marsa Alam łagodne zejście do morza gdzie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzamy się do wyjazdu do Egiptu Marsa Alam mam pytanie poszukuję hotelu który posiada łagodne zejście do rafy wzoruję się na zatoce Abu Dabbab ( inne miejscowości nie wchodzą w grę )


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie w marsa alam hotel hilton ma piekna plaze w abbudabab tanszy hotel z pomostem ipiekna rafa tre corners happylive 5 km od zatoki abbydabab mozna dojechac taxi sory za brak pl znakow pisane fonem 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w Brayka Bay Resort, moje fotki stamtąd - zejście bez żadnych pomostów itp. Z dzieciakami można brodzić po kolana w wodzie między papugo-rybami i sohalami.

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale ten hotel ma zejście do morza z pomostu a jak szukam łagodnego zejścia byłem w Abu dabbab już dwa razy i szukamy tym razem coś innego żadne dojazdy taxi nie wchodzą w grę tylko i wyłącznie na miejscu wejście do morza z brzegu


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem na 16.08 three corners sea beach. On ma zejście z pomostu, ale obok masz iberotel z piękną zatoką. Hotel z dobrymi opiniami i blisko lotniska. Cena też atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Brayke łagodne zejście z plaży nad zatoką

Jak chcesz film z rafy mogę ci w wolnej chwili przesłać na emaila

Do hotelu masz 40min autokarem od lotniska

Edytowane przez mordziachny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wróciłem wczoraj z Egiptu ,byłem w hotelu El Malikia Resort Abu Dabbab .Bardzo ładna plaża z dwóch stron otoczona rafą i co najbardziej mnie urzekło to to że każdego ranka można było popływać z żółwiami (rano to godz. 6-7 potem niestety uciekały ).Jedyne co mi nie przypadło do gustu hymm bardziej smaku to jedzenie.Polecam to miejsce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Brayke. Byłem tam 3 lata temu i w tym roku znów tam lecę (6.08 na 2 tygodnie z Itaką).

Kompleks hotelowy składa się z dwóch części. Ja byłem w nowszej - Royal. Jest tańszy (chyba tylko ze względu na mniejszą ilość zieleni w tej części). Zaleta taka że będąc w części Royal mogłem korzystać ze wszystkich atrakcji starszej części. Oba hotele mają piaszczystą plażę z łagodnym wejściem do morza po piasku. Ogrom życia już w wodzie po kolana. Dodatkowo na terenie hotelu (starszej części) jest centrum nurkowe (ExraDivers). Ale nawet przy zwykłym snurkowaniu wzdłuż jednej czy drugiej rafiy można zobaczyć na prawdę dużo. Zresztą wystarczy poczytać opinię, gdzie czasem osoby które były po kilka kilkanaście razy w Egipcie chwalą rafę, jako jedną z najlepszych.

PS. Jak coś to też mam trochę nagrań i zdjęć z poprzedniego wyjazdu.

Edytowane przez jaaarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tutaj jest błąd na mapie. Tam nie ma hotelu Three Corners. On jest koło lotniska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak się nie da ? :)

Da się. Oto Brayka w całej okazałości

https://www.google.p...ta=!3m2!1e3!4b1

Ps. Jak pierwszy raz szukałem hotelu w Marsa Alam to właśnie tak sprawdzałem jakość plaży i sposób wejścia do morza i właściwie (przynajmniej z oferty Itaki) były do wyboru dwa - Brayka i Abu.

tutaj jest błąd na mapie. Tam nie ma hotelu Three Corners. On jest koło lotniska.

Nie ma błędu. Three Corners to jest sieć hoteli. W samym Marsa Alam mają cztery, w tym 2 mają "Three Corners" w nazwie::

- The Three Corners Sea Beach Resort - niedaleko lotniska w Marsa (jakieś 10 km)

- The Three Corners Happy Life Beach Resort - położony na południe od poprzedniego (jakieś 30 km od portu lotniczego).

Pozdrawiam

Edytowane przez jaaarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd. Three corners sea beach, o którym mowa jest przy lotnisku. Ta lokalizacja to coś innego. Zwróć uwagę, że tam są jakieś pojedyncze budynki oraz brak basenu i zieleni.

W google jest jako Triton sea beach:

https://www.google.pl/maps/place/Coraya+Bay,+The+Three+Corners+Sea+Beach+Resort,+Red+Sea+Governorate,+Egipt/@25.6036418,34.600644,15z/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x15b35683d2470e8d:0xd7296f3de12a4584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Calimera Akassia i polecam. Swietny hotel dla rodziny z dziećmi, aquapark, blisko plaży, przy brzegu wydrążony "basen" w rafie, głębokosc do 1.7m, potem pólka skalna dobre 100m, przez półkę zrobione są 2 pomosty, schodzące na otwartą wodę. Ten basen polączenie z morzem, więc i rybki tam są. Jesli dobrze pamiętam, byłem z Tui, oni mnieli dla swoich gosci bungalowy przy dużym basenie 50 metrowym, w którym zwykle było pusto (we wrześniu). Bylo mozna wyjsc z pokoju 10 kroków i spokojnie machnąc 2km przed sniadaniem lub kolacją. Centrum nurkowe na miejscu.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu waszych postów zostaje Malikia oraz Brayka z przewagą na Malikię oczywiście decyzja jeszcze nie podjęta do wyjazdu mam miesiąc więc czekam może jeszcze ktoś coś poleci :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plaża hotelu Brayka Bay Resort a i tak trzeba się "na wiosłować" do rafy. Generalnie to co najlepsze w Egipciuku jest osiągalne z łodzi.

hmm nie rozumiem z tym "wiosłowaniem" do rafy. Rafa zaczyna się już po wejściu do wody z brzegu po obu stronach zatoki. Wzdłuż tej rafy można wypłynąć w obu kierunkach poza zatokę (spokojnym tempem zajmowało mi to kilkanaście minut żeby być już poza zatoką...)

Po przeczytaniu waszych postów zostaje Malikia oraz Brayka z przewagą na Malikię

Pisałeś, ze w tam już byłeś i raczej chcesz coś nowego, więc zostaje Brayka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek poszukaj hotelu w porcie ghalib jest tam podobna plaza jak w abbudabab i jest dlugi pomost przeplywalem tam obok statkiem z portu .niestety nie znam hotelu ale moze sam cos znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek poszukaj hotelu w porcie ghalib jest tam podobna plaza jak w abbudabab i jest dlugi pomost przeplywalem tam obok statkiem z portu .niestety nie znam hotelu ale moze sam cos znajdziesz

Przejrzałem kilka hoteli w porcie i żaden mi do gustu nie przypadł

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta Abu dabb Malikia po przejrzeniu ofert hoteli żaden nie miał tak bliskiego i łagodnego zejścia do morza , zasięgałem też informacji od osób które często bywają w Egipcie takiej rafy jak a Abu to nie mam co szukać jeszcze tylko kupno kamery sportowej i wylot :) 06-09 -2016


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.