Skocz do zawartości
yanik

Ukwiał dywanowy zjada chełmona ...

Rekomendowane odpowiedzi

żeby nie było za fajnie, to tuż po zapaleniu światła taki widok.... Czasem ręce opadają ....

post-24665-0-96662000-1469796283_thumb.jpg

post-24665-0-11804600-1469796289_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać "chełmon" padł a ukwiał załapał się na kolacje.

No bo w naturze nic nie ginie :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi anemonia virdis chwycil i zjadl solariasa pare dni pozniej zdech on z przejedzenia

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, od czego maiłby paść, żadnych objawów, wieczorem wcinał jeszcze żywy misis... Zresztą mrożonki i aptazje oraz rurówki też...

Nie dałem mu pochłonąć rybki, to co zostało mu zabrałem, teraz napompowany na maxa, podobno osiąga 8 cm średnicy, mój ma 12 cm !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia życia 4 lata ... może już był na niego czas.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzales czy jest agresywny ten ukwial np tak jak konski lub virdis ze jak chwyci to nie pusci ? Chociaz tapetowe chyba sa lagodne. Virdis jest agresywny jak chwycil solariasa to wydalil resztki za "pare" dni dlatego wiem ze go zjadl a pozniej "pare" dni i padl

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

A patrzales czy jest agresywny ten ukwial np tak jak konski lub virdis ze jak chwyci to nie pusci ? Chociaz tapetowe chyba sa lagodne. Virdis jest agresywny jak chwycil solariasa to wydalil resztki za "pare" dni dlatego wiem ze go zjadl a pozniej "pare" dni i padl

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze by był jakiś szczególnie agresywny, mam go od kilku miesięcy, i nigdy nie łapał ryb, fakt że jak coś chwyci to już nie puści, kiedyś grzebałem coś w akwa pincetą, i jak mi ją chwycił , to był problem by ją oderwać... Jak na razie to tylko rośnie... znalazł sobie miejsce, i tam siedzi cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten ukwiał jest za mały żeby zabić chelmona. Mam takiego samego - nigdy żadnej ryby nie złapał. Chociaż faktycznie żarełko łapie i nie puszcza.

Moim zdaniem Chelmon padł i zniosło go na ukwiał. Albo coś innego go zabiło.

Zwróć uwagę że rybka jest jakby "do góry nogami", jakby sama wpłyneła w ukwiał to by była odwrotnie.

A co do wielkości to wg reeflex.net dorastają do 15cm:

http://pl.reeflex.ne...actyla_sp01.htm

Dokup mu krabika porcelankowego - będzie go pilnował

Edytowane przez rysio2000 (wyświetl historię edycji)

było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś znalazłem martwego małego borsuczka. Ok 6cm.. Nakarmilem nim Quadri. Ukwiał opędzlował rybkę zanim się obejrzałem.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten ukwiał jest za mały żeby zabić chelmona. Mam takiego samego - nigdy żadnej ryby nie złapał. Chociaż faktycznie żarełko łapie i nie puszcza.

Moim zdaniem Chelmon padł i zniosło go na ukwiał. Albo coś innego go zabiło.

Zwróć uwagę że rybka jest jakby "do góry nogami", jakby sama wpłyneła w ukwiał to by była odwrotnie.

A co do wielkości to wg reeflex.net dorastają do 15cm:

http://pl.reeflex.ne...actyla_sp01.htm

Dokup mu krabika porcelankowego - będzie go pilnował

Nie chciałbym by coś niepokoiło, znów zacznie wędrówkę po akwa, i znowu same straty... :)

Zresztą z tym ukwiałem , to przypadek, wynikający z niewiedzy mojej jak i sprzedawcy w sklepie...

Kupiłem go jako rhodactidsa ( nie wiem jak się dokładnie to pisze ) za całe 70pln.

Był na kawałku skałki, włożyłem do akwa, i pojechałem do pracy, po powrocie "grzybka" brak !

Wlazł pod skały, na drugi dzień wyszedł na skałę przykrywając rico, pęczek zoa i discosome.

Po 2 tygodniach polazł na samą górę skałki, i tam już został, po drodze załatwił szczepkę euphylii gold ...

Także niech już tam sobie siedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Nie wiedziałem że one chodzą. Mój odkąd go mam siedzi w jednym miejscu - przyklejony do skałki. Może mu tam dobrze i dlatego się nie rusza? Tobie trafił się jakiś rozbójnik :chris:


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio :) oj, chodzą, a po przejściu spustoszenie w innych koralach.

Jak czytałem , jest to jeden z najmniej mobilnych ukwiałów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze wam wyciagac wszystkie martwe ryby chyba ze ukwial właśnie zlapie i zje w calosci.

Mnie teraz padaja wielkie seriatopory przez pewien typ bakterii który żyje w jelitach ryb- jak szarańcza zżerają wielkie korale, zostaje sam biały szkielet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.