Skocz do zawartości
CzarneSlonca

karmienie kraba

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zapakowalem do banki skale. Oprocz roznych mikro zyjatek, slimakow i pustelnika zaobserwowalem jakiegos innego kraba. Chyba jest dosc duzy bo sama koncowka szczypcow ma jakis 1 cm spokojnie. Nie widzialem go w calosci bo sie czai w dziurze. Jak przykladam sreberko z cukierka do szyby to wystawia szczypce i chce ewidentnie to sreberko zlapac.

Przypuszczam ze moze byc grozny skoro jest taki agresywny...ale nie o tym chcialem. Czy takiego kraba sie dokarmia podajac mu pod szczypce jakies krewetki? Czy pustelnikowi tez mam cos dac do jedzonka? Jesli tak to co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz dokarmiac :( zjedza resztki po karmieniu ryb :(

jesli ten twoj dziki krab jest duzy to lepiej go wywal, nawet jesli bedzie bezpieczny dla rafy to narobi ci i tak mase zamieszania w baniaku, one sa bardzo silne potrafia spore kawalki skay przestawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokarmiać nie musisz ale możesz . Ja tam żadko ale daję coś na ząb moim pustelnikom . Kawałek ryby lub krewetki . Nigdy nie domówiły a wprost przeciwnie. Dokarmiałem też kiedyś dzikiego kraba dosyć dużego potym jak go wykryłem po roku w akwarium. wolałem przez chwile dokarmiać ,bo niestety wcześniej wcieło mi 2 mnajmniejsze i najwolniejsze ryby . Podejrzewałem jego i zanim mogłem rozwaić skałki przenosząc je do innego akwa wolałem nie ryzykować ze sobie sam obiad znajdzie. Jeśli możesz to lepiej wywalić dzikusa do sumpa i sprawdzić kim jest.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu krabu nie bedzie to przeszkadzac, w naturze kraby sa glwonie nocnymi zwierzetami.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

nie musisz wyrzucać kraba kraby żywią się padliną i nie są niebezpieczne a szczególnie takie małe. daj im czasami rybę mrożoną

a patyku to ładnie się oswoi i będzie przychodził o danej godzinie na karmienie.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche go szkoda w tej ciemnicy....


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.