Skocz do zawartości
pol

dobor barwy swiatla

Rekomendowane odpowiedzi

witam

tak wiec chce na prosbe zony miec w akwa bardziej niebiesko czyli zeby swiecilo wiecej aktyniki ale zeby nieprzesadzic i korale rosly tak jak powinny i tu chcialbym pokombinowac z swietlowkami ATI i sylvania tylko zabardzo niewiem jak te ATI swieca sa super actinic i 6040 z przewaga bialego noi wszystkim dobrze znane coralstar i aquastar jak zakombinowac zeby to mialo rece i nogi i nieprzeplacac bezsensu wszystkich lamp ma byc 6*39wT5 prosze o porady i moze ktos ma cos takiego u siebie??

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie nad moim akwarium swieca 2*Ati 60/40 oraz 2*sylvania coralstar.Efekt jaki uzyskalem łaczac te 2 rodzaje swietlówek daje swiatło dosc intensywne z wyraznya przewaga koloru niebieskiego.Jak dla mnie jest super.

Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 Blue i 3 AquaBlue ATI i swiatlo jest idealnie biale jak na moje oko. Nie jest ani niebieskawe, ani zolte. Takze moim zdaniem gdybys chcial miec niebiesko w akwarium, to musial bys AquaBlue dac max dwie albo jedna, a reszta Blue, ale to dotyczy samych ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dam 4*AquaBlu i 2*coralstar tylko czy przy takim oswietleniu korale beda sie normalnie rozwijac a moze zamiast coralstar wsadzic Philipsa TL/03 ???

kurcze troche drogo wyszloby eksperymentowanie z zasada ze kupie i zobacze jak to wyglada:con

doradzajcie ludziska zeby bylo ladnie odajac kolory i sluzylo zwierzakom

pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusje na temat oswietlenia moga trwac bez konca, ale moim zdaniem na 6 swietlowek: dwie blue (intensywnie niebieskie), jedna actynic blue (taka jak tl 03), trzy blue special (6040). pozdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa BlueSpecial? AquaBlue Special chyba, ale mniejsza o to. ATI ma nazwy swietlowek ktore strasznie mi sie myla.

Moim zdaniem mozesz miec za malo niebiesko jezeli dasz 3 AquaBlue Special. Daj lepiej jedna mniej na rzecz Actinic Blue. Wtedy bedzie bardziej niebiesko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ATI Actinic Blue to to samo co TLD 03 (sam się ostatnioo tym przekonałem). Wszystke tzw blue to też chyba to samo (testowałem coralstar/stary AM ocean blue/AM reef blue - we wszystkich przypadkach znow to samo - ATI blue plus sądząc po wykresie spektralnym to też to samo). W przypadku Aquablue potestował bym też nową AM reef 15000K - bo to pewnie też to samo.

Wiem z doświadczenia że połączenie Coralstar + ATI actinic daje ładne niebieskie/lekko fioletowe światło.

Jeżeli zależy Tobie na wybarwieniu korali dałbym 2*actynic, 2*blue, 2*15000K (czy też 60/40), jeżeli na wzroście ostatnie wymieniłbym na 10000K - ale wtedy pewnie nie będzie już niebiesko.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tzw. "blue" to jest Osram L-67 :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego "jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać" :(


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no,tu bym polemizowal o osram 67 a ATI blue,roznica jest....wg. mnie:-(


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roman763 czy mógł byś przesłać mi parę fotek swego akwa w pełnym oświetleniu. Bo mataki sam problem co pol.

urgo83@o2.pl


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawel2000 :

Więc tak ATI Actinic Blue to to samo co TLD 03 (sam się ostatnioo tym przekonałem). Wszystke tzw blue to też chyba to samo (testowałem coralstar/stary AM ocean blue/AM reef blue - we wszystkich przypadkach znow to samo - ATI blue plus sądząc po wykresie spektralnym to też to samo). W przypadku Aquablue potestował bym też nową AM reef 15000K - bo to pewnie też to samo.

Wiem z doświadczenia że połączenie Coralstar + ATI actinic daje ładne niebieskie/lekko fioletowe światło.

Jeżeli zależy Tobie na wybarwieniu korali dałbym 2*actynic, 2*blue, 2*15000K (czy też 60/40), jeżeli na wzroście ostatnie wymieniłbym na 10000K - ale wtedy pewnie nie będzie już niebiesko.

Bez przesady, miałem u siebie jbla, sylwanie, am, kazda z nich ma inna barwe. Najbardziej fioletowa jest pierwsza, najjasniejsza ostatnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.