Skocz do zawartości
mufti

Babka w piasku mocno mąci wodę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wpuściłem 3 dni temu babkę piaskową (Valenciennea sexguttata) - tą białą. Od razu wzięła się do roboty, czyli zaczęła przeżuwać piasek. Po 10 minutach miałem mocno zmąconą wodę. Przeryła cały piasek pod skałami, zrobiły się niezłe rowy. I tak bez przerwy. Myślełem, że to będzie ok, ale od tego czasu non stop mam bardzo zmąconą wodę. I tak codziennie. Jedynie jak światło przygasa to wszystko osiada. I tak, osiada, że na koralach i skałach piasek też osiada. Jest jakiś sposób, oprócz pozbycia się babki, na to, żeby piach się tak nie unosił? Czy może wchodzi w grę zmiana cyrkulacji? Jak? Mam 3 pompki, w tym 2 walą wodę pod powierzchnię, a jedna w poziomie obraca wodę (w sumie cyrkulacja w całym baniaku). Czy ktoś miał może podobny problem?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze filtr mechaniczny? Tylko musialbyc go naprawde regularnie czyscic co 2-3 dni.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te babyyyyyyyyyyy:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz z drugiej strony to lepiej miec piasek przewalany, niz mialby lezec mieruszany miesiacami :(... tez mysle ze filtr mechaniczny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ok, właśnie poszperałem po forum i poczytałem parę wątków na podobny temat. Rzeczywiście więcej plusów jest. Założę na próbę kaskadę z gąbką. Dlatego kaskadę, bo nie zajmuje dużo miejsca, a ja mam tylko 120 l. Skały trochę przybyło ze szczepkami. Glonów jest znowu dużo, to i w piachu się na pewno gromadzą. Rzeczywiście po przeryciu babki piasek wybiela się dość znacznie. Dzięki.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam vhromisa ktory caly czas maci piasek i nic sobie z tego nie robie a dno mosi byc ruszane jak baby!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu filtru mechanicznego ("kaskada z gąbką i niezłą cyrkulacją) nic nie poprawiło się. Co się odfiltrowało, to i tak zaraz na nowo się uniosło. Babka jest cały czas aktywna. Już dałem sobie siana z tym. I tak zostanie, bo nic nie poradzę. Trzeba będzie się przyzwyczaić do pływającyh drobin i lekko mlecznej wody... :(


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doslownie szok jak on tymi kamykami rzuca :(

Strach pomyslec jak dorosnie i dla zabawy bedzie tarzal sie w skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti

Takie kaskady sa przewaznie za slabe. Tam jest tak maly przeplyw, ze woda nie zdazy sie oczyscic.

Lepsza bylaby taka gabka nakladana na pompe. A pompa powinna miec wydajnosc przynajmniej 1500 l/h.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już się przekonałm o tym. Ale na to wszystko okazało się, że ktoś obgryzał mi sinularię żółtą. No i kto? Szok całkowity! Babka obgryzła mi ją porządnie, i to w sam środek. Przyłapałem ją na gorącym uczynku. Zobaczyłem coś obrgryzionego. Poszedłem do samochodu, wróciłem, patrzę, a tu jeszcze bardziej. Przyczaiłem się no i widzę to, o! Mam 2 szczepki obok siebie.Jeden jest teraz ogryziony. Odłowiłem tą babkę i oddam skąd przyszła, bo mnie normalnie krew zalała...

Zdala od Valenciennea sexguttata!


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

No to mamy cos nowego- agresywna sexguttata.:(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.