Skocz do zawartości
Engell1

brak dwóch ryb i syf w akwarium . . .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W czwartek zrobiłem totalne przemeblowanie tj. pokleiłem skałę - Aquaforest cement na sucho poza akwarium po czym poszczególne duże kawałki już w wodzie skleiłem dwuskładnikowym klejem Aqua Medic.

Po południu pojechałem do sklepu bo miała być dostawa ryb i miałem wielkie szczęście ! pilot linii Austrian zlikwidował swoje akwarium i przyniósł co miał do sklepu a sprzedawca - starszy bardzo miły facet dał mi z 10 kg żywej pięknej skały obrośniętej super koralami za darmo :thumbsup: . . .

Ni nic skałę ułożyłem i kupiłem kilka rybek m.in. parę babek, dwie czyszczące i parkę - nie pamiętam nazwy niestety taki kształtem przypominają babki ale pływają w toni z czerwono pomarańczowymi ogonami i na grzbiecie miały jakby sztylet który ciągle podskakiwał . . . Na długi weekend wyjechałem a jak dziś wróciłem to nie mogę znaleźć tych rybek a akwarium jest pokryte jakby popiołem - jakby wulkan wybuchł i pokrył wszystkie korale takim brudem . . . Co to może być ?? Czy to może przez ewentualne zwłoki tych rybek tyle syfu się zrobiło ???

Jutro jak się trochę oczyści woda to podeślę kilka fotek :smiling:

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo nie kumam... wchlupnąłeś nową skałę i ryby do akwarium i wyjechałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czekamy na fotki :p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kupuje ryby tuż po włożeniu swiezo poklejonej skały, nawet nie wie, jak one się nazywają, czym sie zywią i sobie spokojnie wyjeżdża na weekend, to ja nie wiem, czy jest sens pytać o cokolwiek, zasolenie, inne parametry, filtracje, rozmiary baniaka :( szkoda tych zwierząt :(

Edit: teraz zauważyłam, w profilu jest "400", pewnie chodzi o rozmiar akwarium. Mimo wszystko według mnie człowiek rozumny i odczytany choc troche o morszczyznie tak by nie postąpił.

Nie wiem, czym może być wulkaniczny pył, ale podaj chociaż podstawowe bieżące parametry jak zasolenie, temperatura amoniak, azotany, azotany i fosforany.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół na koralach pewnie zrobiły babki przekopując piasek


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale i tak kupowanie rybek "bo ładne" to lekki hardkor :p ... a jeżeli są to jakieś młode osobniki które dorastają potem do .. 1,5m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja decora długo siedziała w skałach zanim zaczęła pływać po akwarium.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja decora długo siedziała w skałach zanim zaczęła pływać po akwarium.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Długo znaczy ile?

Pytam bo nasza tylko do żarcia się pokazuje, a to i tak dopiero po pięciu dniach w ogóle ja zauważyliśmy.

Sorki za offa.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam . . .w lipcu i sierpniu niestety jestem bardzo dużo w podróży.

Faktycznie to są te nemateleotris decora :thumbup: i odwołuje alarm bo dziś rano jedną widziałem więc faktycznie się chyba pochowały a jeśli chodzi o syf to chyba faktycznie robota babek :shock: - mam watę w sumpie więc nadzieja w tym, że po jakim czasie większość syfu tam osiądzie. No i na szybko zdjątko - grzybek musi być jeszcze przyklejony w inne miejsce

post-9596-0-64532300-1471336055_thumb.jpg


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz rozgwiazdę piaskową i chyba świeży piach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu widać Nemateleotris magnifica a nie Nemateleotris decora


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam . . .w lipcu i sierpniu niestety jestem bardzo dużo w podróży.

.... jeśli chodzi o syf to chyba faktycznie robota babek :shock: - mam watę w sumpie więc nadzieja w tym, że po jakim czasie większość syfu tam osiądzie...

Tą pompę cyrkulacyjna tuż nad piachem masz włączoną? Jak babka zamiecie tam piachem to jest ona tak skierowana aby wrzucać piach na skałę (przynajmniej na fotce tak to wygląda). Dałbym ją wyżej bo ona może Ci robić zadymę.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start miałem 24.05 i tylko trzy nowe kawałki skały mi doszły, te obrośnięte tą " trawą" :)

ta pompa przy piachu to tylko na jeden dzien, wczoraj nie wiedzialem gdzie ja wsadzic bo Gyre i tak robi za dużą cyrkulacje mimo, że działa na czwartym biegu tylko

zagadka się chyba wyjaśniła więc sorki za zaśmiecanie forum


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo znaczy ile?

Pytam bo nasza tylko do żarcia się pokazuje, a to i tak dopiero po pięciu dniach w ogóle ja zauważyliśmy.

Sorki za offa.

Wysłane z galaktyki S4

Kilka dni jej zajęło. Potem po trochu wypływała do karmienia a potem już całkiem po akwarium. Teraz mam nową decore i ta od razu pływała z wszystkimi, zupełnie bez stresu.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzis rano juz obie ryby widziałem ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.