Skocz do zawartości
Waldemar Żak

Osram L67 Blau Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek36

Czesc Waldemar :no

Uzywalem tych swietlowek w moim starym akwarium , plus dodatkowo swietlowki "Triton".

Mozna powiedziec ze sa dobre te swietlowki .

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam ATI Blue Plus. Gdzies wyczytalem (chyba nawet na stronie ATI), ze sa to wlasnie Osramy 67. Jak dla mnie swieca ladnie. Naprawde daja dobre intensywne chlodne (niebieskie) swiatlo. Takich swietlowkek uzywa tez Bernard Mohr www.korallenriff.de/Mohr

Pozdrawiam

Arek


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadaja cenowo w stosunku do philipsa?


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem Osrama L67, bardzo ladne niebieskie swiatlo, jasne, zupelnie bez fioletu, na pewno beda rewelacyjnie wygladaly z Philipsem TL03

kpw-zadzwon do dystrybutora osrama w Gda, firma Koma, dowiesz sie


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Można też poszukać w OBI. Ja właśnie tam kupiłem 18W Osram L67 za ok. 20 zł.

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja mam 2xT5 60/40 i chcę dołożyć jeszcze z jedną świetlówkę niebieską właśnie. Co wybtać TL03, ATI blue plus czy cośinnego?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jakas aktyniczna, wiem o czym mowie, sam mialem jakis miesiac taki setup: 2*T5 24W+1 Osram L67 i wygladalo o niebo lepiej niz bez niebieskiej, ale od Osrama o jeszcze wieksze niebo lepiej wyglada aktyniczna, np Coralstar Sylvanii, nie dosc ze swieca koralowce to jeszcze daje ladna niebieskawa poswiate wody


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jaka roznica cenowa jest ... (stwierdzenie, nie pytanie :no)


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna w ofercie firmy Osram znajdują się świetlówki T5 barwy niebieskiej 67, dziennej 6500K w rozsądnych cenach. Musiałem je zamawiać w hurtowni ale za 24W 6500K zapłaciłem 27zł a te 67 mają być w podobnej cenie.

Do tej pory używałem zwykłych 18W T8 Osram barwy 965 i 67 po 17 i 13 zł z hurtowni i sobie chwalę.

Zalecam zerknąć na widma emisyjne tych źródeł światła i porównać ich sumę ze światłem docierającym na głębokość kilku lub kilkunastu metrów.

Moim zdaniem jest to jedna z lepszych kombinacji przy rozsądnych cenach.

woj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetlówka T5 ostam barwa 67 wystepuje w dziwnym rozmiarze np. 28W (nie 24W :no ) i ma długośc 115cm

BartY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nigdy nie spotkałem się ze świetlówkami Osram 28W 115 cm natomiast

świetlówki T5 Osram występują w mocach 24W i 549mm dłlugości, 39W i 849 mm, 54W 1149mm ,80W ... resztę możecie sprawdzić w katalogu producenta podaję łącze:

http://pl.osram.com/index.php

woj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.