Skocz do zawartości
hernio

Wybór pompy do panelu filtracyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Akwarium ma wymiary 70x45x35 plus panel 10x45x35 I mam mały problem. Aktualnie jest pompa Atman at 303 która niestety nie wyrabia ponieważ na powierzchni wody tworzy się kożuch bakteryjny. Co polecacie ?? Zastanawiam się nad Jebao FA-1000. Wymiar komory na pompę to 10x10 więc za dużego wyboru nie mam. :)

Edit Jeszcze myślałem nad AT 305

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale efektów nie było :( Więc pomyślałem że może mocniejsza pompa obiegowa rozwiąże mój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Akwarium ma wymiary 70x45x35 plus panel 10x45x35 I mam mały problem. Aktualnie jest pompa Atman at 303 która niestety nie wyrabia ponieważ na powierzchni wody tworzy się kożuch bakteryjny. Co polecacie ?? Zastanawiam się nad Jebao FA-1000. Wymiar komory na pompę to 10x10 więc za dużego wyboru nie mam. :)

Edit Jeszcze myślałem nad AT 305

ja mam podobny panel 10x40x40 akwa nieco większe niz Twoje i mam pompe Atmana 305 wylot skierowany na powierzchnie wody i nie mam zadnego kozucha


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

za wysoki poziom wody w panelu

a i pompa za słaba - tego Atmana mam w kostce 60l

zrób fotkę żeby porównać poziom wody zbiornik - panel (zwłaszcza przy spływie/grzebieniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wysoki poziom wody w panelu

a i pompa za słaba - tego Atmana mam w kostce 60l

zrób fotkę żeby porównać poziom wody zbiornik - panel (zwłaszcza przy spływie/grzebieniu)

jeśli ma miejsce na pompę 10x10 tzn ze ma przegrody i nie jest powiedziane ze tam jest poziom wody w akwa (zakladam ze jest nizszy )ja np. mam wodę tylko na 25cm i ta pompa daje u mnie rade


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli ma miejsce na pompę 10x10 tzn ze ma przegrody i nie jest powiedziane ze tam jest poziom wody w akwa (zakladam ze jest nizszy )ja np. mam wodę tylko na 25cm i ta pompa daje u mnie rade

zbiornik ma ponad 100l a pompa 600l/h - więc chyba za słaba

jak w przegrodzie spływu/grzebienia jest ten sam poziom wody co w zbiorniku to film bakteryjny będzie się zbierał - obniży poziom w tej komorze o kilka mm to "kożuch" spłynie do panelu

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hernio napisz cos o wiecej o akwa,obsada,jaka warstwa piasku?czym karmisz?jak czesto? ile akwa ma juz czasu?,pozdrawiam grzegorz

http://nano-reef.pl/topic/18763-nalot-na-powierzchni-wody/

tak na szybko,sorki za post pod postem,


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za wysoki poziom wody w panelu

a i pompa za słaba - tego Atmana mam w kostce 60lzrób fotkę żeby porównać poziom wody zbiornik - panel (zwłaszcza przy spływie/grzebieniu)

Kurde w sumie może być dobry to z tym poziomem wody w panelu. Jest tylko kilka mm mniej niż w głównym akwarium

post-12740-0-00151800-1471799669_thumb.jpg

post-12740-0-00353400-1471799676_thumb.jpg

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na fotce nie wygląda to źle - ustaw cyrkulację na powierzchnię wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę jedną szybkę wyciąć i pójdzie poziom wody trochę niżej. Jak patrzę teraz to ten kożuch w ogóle nie wpada przez grzebień tylko stoi w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cyrkulacja na powierzchnię wody go "rozbije na drobne" i wtedy spłynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie cyrkulacje mam cały czas na powierzchnie wody i w sumie rezultatu nie widać. No nic poczekam jeszcze trochę a jak nie to będę kombinował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień na większą pompę np. tak jak pisales na AT 305 i nie będzie problemu :)


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w akwarium 60*40*40 w tym panel 20cm, miałem pompe aqua szut 750 i nie wiem co to korzuch, choć pompa stosunkowo słaba, moim zdaniem za wysoki poziom wody w panelu, nie jestem ekspertem ale u mnie w panelu miełem 2cm niżej, wszystko ładnie zbierało i nie było chlupania wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz to nie wiem co robić :blushing: Zawsze to ściągam przy podmianach ale zaczyna mnie to denerwować. Jutro najwyżej wywalę jedną szybkę choć w sumie ona nie wiele może dać bo powoduje jedynie że woda płynie dołem do następnej komory a nie góra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skruc szybę ale ta gdzie woda plynie gora, wtedy poziom się zmniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to akurat wiem tylko może być z tym maly problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić, osobiście rowniz skracalem :) zlej cala wodę z panela i do wiadra lacznie z tym co w ty panelu masz, wrzuć tam pompe aby ruch wody byl, w akwa zostaw falownik, nożykiem do tapet wytniesz szybę, skruc 2cm i wklej spowrotem na sylikonie akwarystycznym, poczekaj jakieś 5 godzin i wlej wodę, ale staraj się równomiernie pomiędzy komorami bo sylikon jeszcze swierzy, odpal pompe i po klopocie, sam tak robilem i się udalo, powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.