Skocz do zawartości
AquaManiac

Fish and Reptil 2006

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fisch-und-reptil.de/ :(

Wlasnie wyjezdzam za chwile, mozecie spodziewac sie porzadnej relacji okraszonej wieloma zdjeciami.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam włączoną kamerę z tych targów moze cię zobaczę, cholera ale nia znam cię z twarzy :( :(.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem z powrotem. Napisze krotko: bez rewelacji :

Wystwcow ze 2x mniej niz w zeszlym roku, normalnie na hali pustki, ZADNYCH znaczacych nowosci, moze tylko Tunze NanoStream - naprawde malusienka pompeczka ale prad wody daje taki ze hoho, naprawde konkurencja dla Merei. Co do Marei: nie bylo ani obiecanych Marea 1000 ani kontrolera.

Jedyna moze nowoscia warta uwagi bylo kompletne akwarium RedSea o pojemnosci 110L, kiedys dawalem linka tutaj - akwarium prezentuje sie naprawde okazale, robi wrazenie i za te cene mysle ze jest to produkt wart zastanowienia dla kogos kto planuje podobnej wielkosci akwarium.

No ale jedna rzecz to mi sie baaardzo spodobala, pewnie juz zgadujecie jaka? :( Otoz http://www.ricordea-farm.com byla ze swoimi zwierzakami, baniak wypelniony po brzegi Floridami, po prostu zwalil mnie i wiekszosc odwiedzajacych z nog. Na zywo robi to 100000x wieksze wrazenie niz na zdjeciach, a mieli tych zwierzakow naprawde setki, ceny makabryczne no ale nie odmowilem sobie przyjemnoscu zakupienia kilku najpiekniejszych sztuk, wlasnie je aklimatyzuje :( :( :D

Zdjecia wrzuce jak tylko bede mial czas.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac - mówisz, ze tunzenano malutkie, czyli mniejsze niż marea o podobnych osagach (czyli model 2400 marea? )


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki daj fotki :( ahhh musze sobie kiedyś sprawić takie śliczne ricordie, jedyne co mnie martwi ze optycznie zginą u mnie w baniaku 550L :(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wrzucam jedna zebyscie sie zorientowali na jaka skale chlopaki hoduja te pieknosci. Bylem tam zaraz po otwarciu targow i palila sie tylko aktynika. Nie przesadzam, ich byly po prostu SETKI, mozecie sobie wyobrazic ze zwariowalem tam na miejscu :( No i wybierz tu czlowieku pare sztuk z tego, wszystkie piekne jak marzenie, przez moment myslalem jak tu porwac to akwarium, problem byl taki ze mialo chyba z 1000 litrow :(

Jutro wrzuce wiecej zdjec bo dzisiaj mam naprrrrawde urwanie glowy :(

720-ricofarm01.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj wyobrazam soebie te meczarnie ktorym zostales poddany:), stac kolo takich cudow. przyznaj sie popatrzyles czy nie ma kamer :(, i przy wyjsciu na zabezpieczenia na drzwiach:) haha.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

AquaManiac ty kombinuj jak takie coś można sprowadzić do nas :(

Pozdrawiam Roman

P.S. wiadomość na priv


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman ja wlasnie przeczytalem priva od Cibie - sorrki ze nie odpowiadalem wczesniej ale po prostu przegapilem :(

A co do sprowadzenia do Polski - no problem, tzn. jest jeden: CENA :( W detalu kosztuje toto 40 Euro za sztuke, w hurcie oczywiscie odpowiednio mniej ale i tak dosc slono, jesli jednak zebralaby sie odpowiednio liczna klientela to dlaczego nie? Wlasciciele przemili i otwarci na wszelkie propozycje, troche sie potargowalem dzisiaj, nie bralem wcale hurtowych ilosci a z cena zjechali calkiem niezle :(

Dbra, wrzucam reszte zdjec, zona mnie do lozka ciagnie a ja tu jakies Ricordee wrzucam na forum :D

Zdjecia moim idiotenaparatem nie oddaja oczywiscie tego piekna, ale one wygladaja w rzeczywistosci bardziej kolorowo niz na ich stronie :D

720-ricofarm02.jpg

720-ricofarm03.jpg

720-ricofarm04.jpg

720-ricofarm05.jpg

720-ricofarm06.jpg

720-ricofarm07.jpg

720-ricofarm08.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda w Polsce juz ja z kims pogadam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ... ekhm ... czy ty wogole COKOLWIEK widziales na tych targach ?? oczywiscie OPROCZ tego baniaka :haha

mnie interesuje wrazenie z tych nanostreamerow jako ze planuje kupic jedna 6055. jak toto wyglada? magnes w komplecie? mozna tym krecic na wszystkie strony w baniaku ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achhh cudne


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

AquaManiac, wychodzę z tego założenia jeśli coś jest piękne to muszę to mieć (dowodem jest moja żona :(), więc przy tych zdjęciach co pokazałeś i jak wszedłem na tą farmę - to dla mnie rozmowa o pieniądza jest nietaktem :(.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roman - to teraz juz musisz pokazac fotke zony :(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

smk -jeśli aqua maniac "obieca" że załatwi mi taką ricordea to pokazuje zdjęcie żony może nawet w stroju kąpielowym :(

Pozdrawiam Roman

P.S. jak to dobrze że żona tutaj nie zagląda, jest zafascynowana akwariumem , ale piszących na tym forum łącznie ze mną nazywa pieszczotliwie "PSYCHOLAMI" :()


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - nie wiem dlaczego tak mówi, w końcu shandlowanie ricordii za zdjecie zony w bikini jest całkowicie normalne :(

moja nic nie mówi ale jak podekscytowany mówie o czymś o czym dowiedziałem się na forum to patrzy na mnie takim wzrokiem jak się patrzy na dziecko gdy podaje mu się misia który mu upadł na ziemię :(

A tak poważnie to wspierając incjatywe romana mogę też obiecać fotke mojej drugiej połówki za załatwienie ricordii :( ale poproszę taką różowo-niebieską :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

haha w berlinie jest skalka z takimi niebiesko rozowymi , jest na niej chyba z 6 grzybow, w desperacji chcieli za nia odemnie ostatnio 50 eur (chyba zeby sie mnie pozbyc:)), jak ja kupie 16-go to sporo tych zdjec poogladam hihi.

edit. yumy sprzedaja pojedyncze po 24 a floridy po 34 eur


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze sie nie rozwinely w pelni, poza tym siedza na razie w cieniu i nie widac ich pelnych kolorow. Skubani sprzedaja je dosyc male, no ale juz ja je odpowiednio podtucze :(

720-grudzien01.jpg

720-grudzien02.jpg

720-grudzien03.jpg

Wydaje mi sie ze trzymja je na farmie w wodzie dosc bogatej w zwiazki odzywcze, kamyczki do ktorych sa przyczepione zarosniete sa glonami zielonymi, na zdjeciach widac kontrast miedzy moim piaskiem a skalka z ktora przyszly Floridy. Hmm... no u mnie azotany i fosforany sa ledwie ledwie wykrywalne, i tak zostanie ze wzgledu na SPS-y i LSP-y ale kto wie, byc moze rzeczywiscie Floridy rosna lepiej przy wiekszych stezeniach ww. zwiazkow. Fakt iz nie pozwolili mi zajrzec jaki sprzet maja w szafce wydaje sie potwierdzac to ze nie uzywaja odpieniacza, sluch mam dobry ale odglosow odpieniania za cholere nie moglem w tej szafce uslyszec. W ogole nabrali wody w usta i nie chcieli mi np. powiedziec do konca czym je karmia, mowili tylko caly czas ze ostroznie z oswietleniem i pradem wody, no ale tyle to sam zdazylem odkryc, swego czasu stracilem ladna Yume ktorej nie aklimatyzowalem do swiatla, u mnie T5 wisza bardzo nisko i akwarium mam niewysokie, zdarzalo sie ze Yumy uciekaly przed zbyt silnym swiatlem na dno zbiornika no a jedna z tego pwodu zeszla. Floridy znosza wieksze swiatlo ale mimo wszystko nalezy je na poczatku postawic w cieniu a w ogole pierwsze 1-2 dni najlepiej wlaczac tylko aktynike. To niesamowiecie twarde zwierzaki kiedy sie juz zaklimatyzuja ale podczas aklimatyzacji wrazliwe sa bardzo na zbyt silne swiatlo.

Acha, pytaliscie o nanostream: otoz to jest naprawde malenstwo: kuleczka o srednicy 7 cm!!! Bez wzgledu na moc wymiary sa takie same, oczywiscie mozna krecic we wszystkie strony swiata i oczywiscie magnesik jest w komplecie :( Z tym ze na razie cierpia na choroby wieku dzieciecego: kto czyta niemieckie fora ten wie ze pierwsze egzemplarze mialy wade fabryczna wirnika: po pewnym czasie zaczynala pomka tak glosno chodzic ze budzila ludzi w srodku nocy :( Producent szybko znalazl przyczyne i podobno juz wysyla egzemplarze z nowa, poprawiona wersja wirnika i wszystko jest ok. Jest jeszcze jeden maly ból: tylko najmocniejsza wersja da sie sterowac, w przypadku Marei ponoc wszystkie pompy sa sterowalne, z tym ze samego sterownika cos nie ma jeszcze na rynku :D tzn. niektore sklepy juz maja go "wirtualnie" w ofercie ale de facto jeszcze przechodzi testy, gdzies na poczatku roku ma sie pojawic w cenie ok 180-200 Euro.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne sa mozna faktycznie zachorowac, mam nadzieje , ze jescze z pol roku i moj baniaczek po przeprowadzce dojdzie na tyle do siebie zeby zapewnic takim pieknoscia odpowiednie warunki.

i wtedy miej sie na bacznosci bo pytan bede mial do ciebie miliony:)

pozdrowionka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie tutaj krotki filmik z targow, sami zobaczycie ze naprawde nic specjalnego, w podobnym tonie trwa wlasnie dyskusja na meerwasseforum.info, wiekszosc jest mocno zawiedziona...

http://www.rr-video.de/videosaquarium/sifi.html


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za cudo na samym koncu juz filmiku, jakis Roboto-Odmulacz:D:D:D czy Co?:(_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to byl robot ktory mierzyl oswietlenie :) byl duzy test roznych zrodel swiatla i roznych lamp, wyniki wkrotce.

http://www.meerwasserforum.com/attachment.php?attachmentid=15017


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.