Skocz do zawartości
VanillaSky

Tydzień od zalania i testy wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

30 litrowa standardowa kostka od aquaela obchodzi tydzień ;) krótka specyfikacja

-oświetlenie standardowe ledowe jak w zestawie

-filtracja kaskadową-jedna komora jeszcze gąbka, w planach wymiana na watę, druga zasypana sera marine silicate clear,

-pompa cyrkulacyjna koralia

-woda z RO zasolona Red Sea Salt

-24 godz po zalaniu akwa wpuszone bakterie Microbe-Lift Special Blend

Wyniki testów tydzień po zalaniu:

NO3- 25

NO2-0

PO4-0

Zasolenie-1,021

Z ciekawości zmierzone miernikiem Tds-003

Aktualnie na skale są glony i trawki ale nie jest ich specjalnie dużo. Okrzemów nie było i nie ma.

Na co aktualnie zwrócić uwagę? Czy na chwile obecna potrzebne są jakieś inne testy?czekać cierpliwie na rozwój wypadków i nie ingerować w nic? Z góry dzięki za sugestie i pomoc.

post-27252-0-95019200-1471946317_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z ciekawości zmierzone miernikiem Tds-003

co dokładnie tym mierzyłaś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś jakieś złoże na bakterie do tej kaskady, po co Ci tam Silicate Clear? Kup np Seachem Matrix.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś jakieś złoże na bakterie do tej kaskady, po co Ci tam Silicate Clear? Kup np Seachem Matrix.

Dzięki za sugestie. Silicate polecony w sklepie. Zbędny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest wylacznie do obniżania krzemianów. Może i pomoże na okrzemki(ale ich nie masz) za to nie pełni żadnej roli jako podloże dla bakterii. Skała sama może nie dać rady potem zwłaszcza, że chyba nie ma odpieniacza?


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest wylacznie do obniżania krzemianów. Może i pomoże na okrzemki(ale ich nie masz) za to nie pełni żadnej roli jako podloże dla bakterii. Skała sama może nie dać rady potem zwłaszcza, że chyba nie ma odpieniacza?

Nie mam odpieniacza. Dzięki. Jest taka opcja ze okrzemkow nie bedzie wcale podczas dojrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno przechodziłem to samo. Z tego co wiem to może być taka sytuacja ze okrzemków nie bedzie wcale. U mnie sie pojawiły odkąd zacząłem świecić swiatło ale nie było ich zbyt duzo po czym mineło jakies 1,5 tygodnia i znikneły.

Widze ze masz falownik- wydaje mi sie że bedzię zbędny-- ja u siebie nawet kaskade przykręciłem bo ruch wody był za duży.

PO4 i NO2 mogą jeszcze wzrosnąć podczas dalszego dojrzewania.

Co do odpieniacza to nie jest potrzebny ale jak jest to nic sie nie dzieje- u mnie pracuje tylko za dnia a w nocy wyłączam bo troszke pompke powietrza słychac. Odpieniacz zrobiony ze strzykawek na kostce lipowej- czasami go obniżam żeby popracował na mokro- zbiera w pojemniczku lekko żółtawa woda

Edytowane przez konrad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się z pytaniem bo temat idealnie pasuje do niego.

Wiem że testy słodkowodne są zbyt niedokładne w akwarystyce morskiej ale czy podczas dojrzewania gdzie wartosci są dość wysokie to te testy nie będą wystarczające?

Mam gh/kh kropelkowe

No2/no3 paskowe z mleczarni od znajomego (skala dla no2 to tylko trzy poziomy bez określenia wartości za to no3 w słodkowodnych okreslały na tyle dobrze że bazowałem na nich)

Ph mam phmetr w pracy

Zastanawiam się jeszcze czy tds wystarczy taki w długopisie?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem gdzieś w którymś temacie. Ja miałem ph i kh z zooleka, producent podaje ze nadają sie do wody słonej... Kupiłem z tej samej firmy no3 i po4- testy przeprowadzone pokrywały sie z testami saliferta. Kupując 2 testy zapłaciłem za nie ok 50 zl gdzie salifert jeden kosztuje cos kolo 40, więc w ten sposób oszczędziłem na krewetke czyszczącą ;)

Osobiście nie widzę sensu aby przepłacać-- Jak to było w tej reklamie ?? "Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?"

Edytowane przez konrad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tds? Narurowy niezbędny? Bo gdyby tak mieć dojście do wody za membraną to mógłbym oba pomiary robić jak te narurowe.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tds? Narurowy niezbędny? Bo gdyby tak mieć dojście do wody za membraną to mógłbym oba pomiary robić jak te narurowe.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Ja osobiście nie posiadam odwróconej osmozy bo wodę mam z innych źródeł, ale z tego co czytałem to dobrze jest mieć tds za membranami i drugi za żywica :) wszystko chyba po to aby wiedzieć czy wymienić membrany czy żywice w razie wzrostu przewodności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem o dojściu do wody za membraną :) czy takim miernikom tds za te kilka dyszek można zaufać?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem o dojściu do wody za membraną :) czy takim miernikom tds za te kilka dyszek można zaufać?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Podbijam pytanie konkretnie taki http://allegro.pl/miernik-tds-termometr-tester-czystosci-wody-ce-i6025047843.html niby przeklamuje +- 2% co moze sie przelozyc na 0.005 a pokaze ci 0.000

ale za ta cene lepsze chyba to do kontroli niz nic , ludzie leja demineralizowana z marketu a taka ma okolo 0.005ppm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie konkretnie taki http://allegro.pl/mi...25047843.html niby przeklamuje +- 2% co moze sie przelozyc na 0.005 a pokaze ci 0.000

ale za ta cene lepsze chyba to do kontroli niz nic , ludzie leja demineralizowana z marketu a taka ma okolo 0.005ppm

Link nie chodzi

Zależy co bedziesz trzymał w akwa... Jedni wymieniają jak tylko pokaze sie 001-002 a inni czekają spokojnie do 010. Ja osobiscie mam wode ktora ma 025 a dolewki robie z wody 036 i nic sie nie dzieje, wszystko jak narazie działa i zyje, również z tego powodu nie mam okrzemków czy cyjano czy dino, okrzemki miałem ale to przy starcie akwa jak zacząłem świecić- pozniej sie wyniosły.

Ja myślę, że nie ma co przepłacać :) ale to tylko moja opinia :)

Dlatego pisałem o dojściu do wody za membraną :) czy takim miernikom tds za te kilka dyszek można zaufać?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Tak jak pisałem wyżej- jeżeli chcesz mieć jakość wody na poziomie 000-002 to myśle, że lepiej kupić ten lepszy = droższy--- ale jesli nie przeszkadza ci to ze przewodnosc skoczy do 008 to mysle ze spokojnie mozesz miec ten tanszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle pojawił się narurowe podwójne w dość przyzwoitej cenie 99 złociszy. Teraz chyba nie ma co się szczypać i trzeba zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie konkretnie taki http://allegro.pl/miernik-tds-termometr-tester-czystosci-wody-ce-i6025047843.html niby przeklamuje +- 2% co moze sie przelozyc na 0.005 a pokaze ci 0.000

ale za ta cene lepsze chyba to do kontroli niz nic , ludzie leja demineralizowana z marketu a taka ma okolo 0.005ppm

Identyczny kupiłam, woda z RO wskazuje na nim 003. Sprawdziłam z ciekawości kranówę-198.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle pojawił się narurowe podwójne w dość przyzwoitej cenie 99 złociszy. Teraz chyba nie ma co się szczypać i trzeba zamówić.

Myślę, że taki powinien spokojnie wystarczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konrad93

A ja uwazam tak samo jak ty , to z tym 0.000 na tds to nakrecany cyrk , duzo ludzi cisnie na demi z marketu lub samym Ro, bez plag itd a jesli je maja to moze to byc tez duzo innych powodow, wazne zeby byc pewnym ze nie ma tam jakis zwiazkow metali itd i obserwowac co sie dzieje w akwarium po dolewaniu takiej wody , u mnie narazie jest dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konrad93

A ja uwazam tak samo jak ty , to z tym 0.000 na tds to nakrecany cyrk , duzo ludzi cisnie na demi z marketu lub samym Ro, bez plag itd a jesli je maja to moze to byc tez duzo innych powodow, wazne zeby byc pewnym ze nie ma tam jakis zwiazkow metali itd i obserwowac co sie dzieje w akwarium po dolewaniu takiej wody , u mnie narazie jest dobrze .

Tak jak pisałem wcześniej ja tam leje wode która ma ok. 025 na tds a dolewki robie z ok. 036 i nic sie nie dzieje- i chyba juz nie bedzie sie nic dziać.. Podzielam Twoja opinie- pewnie by było inaczej gdybym sam na własnej skórze nie próbował z taka woda jaka mam- wszystko sie udaje i rosnie. Korale sie pompują i ładnie wybarwiają. Nie wiem do końca jak to jest z wymagającymi koralami i rybami- ja osobiście nie zamierzam takich hodować, chodź kusi mnie zeby kupić coś wymagającego i przetestować na mojej wodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny kupiłam, woda z RO wskazuje na nim 003. Sprawdziłam z ciekawości kranówę-198.

A czy one nie posiadają śrubki do kalibracji? Bo wtedy płyn kierujący i problem z głowy z marginesem błędu. Wygoda takiego przepływowego dwu czujnikowego jest super ale co jak i on przełamuje +-2%?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja małe akwarium 42 litry prowadziłem na kranówce ponad 8 miesięcy. Tylko zakładając duże wziąłem Ro/Di że będzie lepiej. Według mnie tak samo.

No chyba że ktoś w kranówie ma samo wapno lub sam chlor to się nie dziwię, ze lepiej dawać Ro/DI.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.