Skocz do zawartości
marcin881

AquaMedic Cubicus Qube CF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zarażony pięknem i urokiem posiadania własnego "morszczaka" postanowiłem zrealizować plany i podzielić się z Wami swoim akwarium :)

W dniu wczorajszym otrzymałem pierwszą część rzeczy niezbędnych:

1. Zbiornik AquaMedic Cubicus Qube CF - w skład niego wchodzi:

- Akwarium o pojemności ok. 135L

- Sump 4 komorowy o pojemności ok. 54L

- Oświetlenie 2x Qube 50W - każda lampa posiada 24 diody led podzielone na dwa kanały regulowane potencjometrami ( 9 szt cool white 12k, 9 szt royal blue, 2 szt sky blue, 2 szt violet, 2 szt UV)

- Pompa cyrkulacyjna DC RUNNER 1.1 ( wydajność do 1200l/h)

- Odpieniacz białek EVO 500 na pompie DC RUNNER 1.1

- biała szafka

2. Pompa cyrkulacyjna - falownik AquaMedic ECO DRIFT 4,1

3. Automatyczna dolewka AquaMedic Refill-System

4. Multi reactor S AquaMedic

Zabrałem się za złożenie , niestety nie było to dość łatwe , instrukcje beznadziejne bez polskiego języka. W instrukcji jedno w rzeczywistości drugie. Dlatego składałem wszystko wedle mojego uznania, że tak jest dobrze :) Nie obyło się bez małej wpadki ukruszony róg sumpa ( zdjęcie niżej) ale mam nadzieję ze przetrwa próbę. Druga sprawa nie dopasowany odpieniacz do jego komory, wchodzi na styk i wężyk powietrza jest zgięty tuż przy samej szybie, odróciłem więc pompe do góry nogami i po skosie - myślę że to znaczenia większego nie ma ?? Po kilku godzinach zakończyłem wstępny montaż. Zdjęcia poniżej. Jutro mają przyjechać jeszcze dodatki poinformuję niebawem...

Jako, że jest to moja pierwsza solniczka i dopiero wdrażam się w wszystko, będę wdzięczny o wszystkie dobre rady jak i zastrzeżenia.

e51e182885072837med.jpg

33406e546ebecf46med.jpg

cf4798c2c79e6716med.jpg

15cbb197ad36e846med.jpg

e69545984567d521med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka skale planujesz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15Kg Żywej Skały ( czekam na nową świeżą dostawę )

10Kg Żywy piasek

160 Litrów Reef Flower Caledonia Sea Water - gotowa woda morska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak poszedl w skale od Krzyska Tryca, sol niebieska od Red Sea i piasek Red Sea, tak zrobilem przy restarcie i wszystko pieknie poszlo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w AQUA MOR nie mają żywej skały tylko ekologiczną hmm....i taką proponujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ta wlasnie skala dokladnie, zadzwon do Krzyska i popros go zeby przyslal Ci juz ozywiona ze swojego zbiornika, teraz jest cieplo to dojdzie i wez odrazu od niego bakterie biogro na start i mozesz tez polimery xxl do tego filterka am co masz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda dojrzewanie akwarium na skale RRR ?co jest znakiem że można osiedlić korale etc

Nie brałem pod uwagi tej skały tylko żywą, proszę jeszcze o opinie żywa czy RRR ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz wysyłkowo żywej skały, jedź do sklepu i kup świeżą, parz żeby nie było aiptazji i innego badziewia, na żywej masz szybsze dojrzewanie tylko musi być dobrej jakości. Za jakiś czas koło 3tyg zbadaj sobie amoniak, no3 i po4 jak będzie wszystko na dobrtych poziomach możesz powoli wpuszczać życie. Bakterie też przyśpieszą dojrzewanie, musi się zamknąć cykl azotowy.Pozdro


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz wysyłkowo żywej skały, jedź do sklepu i kup świeżą, parz żeby nie było aiptazji i innego badziewia, na żywej masz szybsze dojrzewanie tylko musi być dobrej jakości. Za jakiś czas koło 3tyg zbadaj sobie amoniak, no3 i po4 jak będzie wszystko na dobrtych poziomach możesz powoli wpuszczać życie. Bakterie też przyśpieszą dojrzewanie, musi się zamknąć cykl azotowy.Pozdro

A jak Ty widzisz zakup RRR ??

Tymczasem tak się prezentuje zbiorniczek po odpaleniu oświetlenia.

edfa880931fc2aa9med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na RRR nie bylo zadnego dojrzewania, po 3 miesiącach wpuscilem ryby a po miesiacu dalem koralowce dodam ze no3 i po4 jest zero, zrobilem jeszcze DSB z suchego piachu Red Sea.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty widzisz zakup RRR ??

Tymczasem tak się prezentuje zbiorniczek po odpaleniu oświetlenia.

edfa880931fc2aa9med.jpg

Nie powiem Ci bo nie używałem, ja po trzech tyg wpuściłem pierwsze ryby, miałem żywą skałę

Są plusy i minusy obu rozwiązań


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam się do zakupu podobnego zestawu...jest jakaś szansa żebyś powiedział mi na jakich rurkach zrobiony jest spływ i powrót, no i jakich wymiarów jest komin? Zastanawiam się ile miejsca w akwarium "traci " się na przelew.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam się do zakupu podobnego zestawu...jest jakaś szansa żebyś powiedział mi na jakich rurkach zrobiony jest spływ i powrót, no i jakich wymiarów jest komin? Zastanawiam się ile miejsca w akwarium "traci " się na przelew.

Dzięki!

Wygląda mi to na 1/2 cala :) komin grubość ok 15 x 25 cm wartości zbliżone , jeśli chcesz zmierzę dokładnie.

Tymczasem przyszło parę nowego sprzętu do akwarium :) wieczorem relacja i fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na 1/2 cala :) komin grubość ok 15 x 25 cm wartości zbliżone , jeśli chcesz zmierzę dokładnie.

Tymczasem przyszło parę nowego sprzętu do akwarium :) wieczorem relacja i fotki

Dzięki bardzo za wskazówki :smiling: jakbyś miał czasem miarkę pod ręką to poproszę o dokładny wymiar. Te 25 cm to wymiar samego komina, czy też panelu przykrywającego przednią część komina?

No i czekamy na kolejne fotki, ciekaw jestem jak zaaranżujesz przestrzeń w akwarium, jakby nie było ograniczona przestrzeń w zbiorniku to zawsze wyzwanie dla akwarysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę po skałę 15Kg RRR :) dziś instalacja reszty elektroniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie juz z biologia z dzialajacego zbiornika.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof niestety nie ma takiej dzwoniłem rozmawiałem. Dojdzie powoli i taka skałka, najwyżej wpuszczę życie miesiąc później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o bakteriach, ja bralem od Krzyśka Biogro i dojrzewania nie bylo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie :)

Skałka kupiona ułożona i poklejona :) Zdecydowałem sięj jednak zrezygnować z żywej i postawiłem na RRR.

Zdjęcia poniżej , podoba się ?? jest ok ?? :thumbup::thumbsup:

Tym czasem zabieram się do instalacji filtra RO/DI z TDS

Sucha skała Real Reef Rock bryły + talerze w sumie= 13Kg

3c6e98a328826bd4med.jpg

5dce74e7ad0e3c11med.jpg

e9af0c6ba090015emed.jpg

93fde1b70d509d86med.jpg

b4022d46467e66bcmed.jpg

e3a8087067161dfcmed.jpg

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ulozyles. Jaka sol planujesz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś uporządkowałem i podłączyłem wszystkie sprzęty w pod szafkowym sumpie, wygląda to dość fajnie :)

f40c39f051b738a9med.jpg

Przy okazji zamieszczam foto z opisem przepływu wody i filtracji przez media, czy jest to dobrze ułożone ??

575a1d7bd6f47bd2med.jpg

W następnym tygodniu zalewam zbiornik gotową wodą ReeFlower Caledonia 160L.

Piotrze, podmiany będe robił na soli COLOMBO Pro Reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie to naturalna sol bede obserwowal jak Ci sie sprawuje. Ja Ci proponuje zrobic DSB z suchego piasku z red sea zapomnisz wtedy o klopotach z parametrami wody. Aha i zalej sobie zbiornik zwykla woda osmotyczna i zasol ta naturalna sola Colombo najlepiej.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wentylacje w szafce ? jeśli nie warto dołożyć jakiś wiatrak bo szafka zrobi się mokra po tygodniu tym bardziej że masz cała elektrykę w szafce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą zamontowane dwa wiatraki 14 ( komputerowe , silent nie słyszalne które będą wydmuchiwać powietrze z szafki. akurat jest trochę miejsca między rurami spływu i powrotu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.