Skocz do zawartości
Deletor

Larwa ochotki w basenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję że mi pomożecie... W internetach sam hejt na takie pytanie.

Kupiłem w tym roku basen ogrodowy 4.5m średnicy ok 12m³ wody, przez ponad miesiąc było ok, woda czysta klarowna, dno trochę śliskie ale bo zabawie w wodzie z dzieckiem się wycierało.

Lany antyglon, ph 7.2, Chlor ok 0.3

Basenu ogólnie nie przykrywałem, w środę zakryłem matą dołączona do zestawu bo chciałem kosić trawnik i aby trawy nie naleciało. Było chłodno na polu to nie odslaniałem bo i tak nie było potrzeby, a w sumie wszyscy radzą aby był przykryty. Odsłaniam wczoraj woda Zielona, pływające glony, w wodzie ochotka?!

Złapałem za siatkę glonów ile się dało wyciągnąłem, chlor szok, ph plus. Woda zrobiła się mętna ale już nie Zielona, tylko jak tej ochotki się pozbyć?

Filtr chodzi 24/7 (ciężko pompkę 2tys l/h na 10tys litrów wody nazwać filtrem no ale taka w zestawie...). Wkład filtracyjny wymieniłem na gąbkę do filtra akwarystyczna, na spływ kawałek szmatki bawełnianej.

Ktoś coś może doradzić? Na akwarystyce się znamy może ktoś ma basen przydomowy i spotkał się już z takim problemem?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam basen tej pojemności i miałem ten sam problem w zeszłym roku ,nawet preparat na glony nie działał , musiałem lać potrójne dawki dopiero pomogło.

Przyczyną jest słońce padające na wodę. Teraz stoi w cieniu i nie ma problemu

Lej preparat na glony i minimum nakrętka chloru co dwa dni. Dodatkowo raz w tygodniu otwieram na noc górny korek i przelewam świeżą wodą

Na robale nie ma rady,nic ich nie rusza

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę mniejszy bo 3.6m średnicy. W zeszłym roku dawałem sam chlor i płyn na glony ale i tak woda się zrobiła zielona - nic nie pomagało, nawet pięciokrotna dawna. W tym roku stosuje jakieś tabletki chlor multi funkcyjny i nawet jeżeli basen jest w pełni słońcu woda crystaliczna. Zwykły chlor jest do d*pa. ..

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.