Skocz do zawartości
inn0vat1on

czy już balling czy jeszcze nie?

Rekomendowane odpowiedzi

A takie pytanko czy miekkie zuzywaja ca i mg czy tylko lps i spsy?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal ja wiem, ze reaktor jest tanszy ale autor tematu pytal balling vs gotowe preparaty:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Kuba jasne ja trochę się zagalopowałem z tym reaktorem ;] Jeszcze musiałem być z głową we wczorajszym dniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba jasne ja trochę się zagalopowałem z tym reaktorem ;] Jeszcze musiałem być z głową we wczorajszym dniu ;)

Co ty Rafciu od poniedziałku zacząłeś ;)

Będzie wesoły tydzień :)

Ps. Pewnie , że tak . Kolega niech zacznie od Ballinga a jak bedzie w przyszłości większym zbiorniku to wtedy przemyśli co dalej. Reaktor kontra Balling .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik,

przy miekkich bedzie b. male zuzycie, spowodowane raczej wzrostem glonow wapiennych (przy dobrych parametrach).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info Stani

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w Reefmaxie (miękkie i LPS) przestałem w ogóle mierzyć Ca i Mg i jechałem tak ze 3 lata,lałem jedynie roztwór zwykłej sody,bo spadki kh miałem bardzo duże, W obecnym akwarium (zalane w styczniu) mam kilka lps i kilka sps,ok. 5 miesięcy po zalaniu zaczęły się spadki i zacząłem lać ballinga z ręki (na początek,z racji tego,że leję niewiele,bo po 50ml na dobę,kupiłem gotowe płyny AF),dziś się wreszcie zebrałem i zamontowałem półeczkę pod pompę do ballinga :thumbup:. Wg mnie,jeśli masz problem z utrzymaniem parametrów na samych podmianach,najlepiej zdecydować się na ballinga,nawet jeśli dawki będą małe i lane z ręki,to i tak chyba będzie stabilniej niż podbijanie co jakiś czas buforami.

Też zastanawiam się czy na razie nie kontrolować tylko poziom kh roztworem kalkwasser bo takowy mam jeśli poziomy Ca i Mg nie będą spadać poniżej akceptowalnych wartości.

Nawiązując do pytania w temacie i parametrów w opisie, to te poziomy które masz są ok, kontrolowałbym tylko czy nie spadają niżej, robiąc testy przed podmianą cotygodniową, nie po niej.

Seb, jak zwykle w punkt. Mam ten zwyczaj mierzyć parametry w środku między jedną a drugą podmianą.

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalkwasser to Wodorotlenek wapnia Ca(OH)2 wiec nie ma wpływu na Kh zmienisz tym tylko Ph i poziom Ca

Edytowane przez Arek23 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kalkwasser to Wodorotlenek wapnia Ca(OH)2 wiec nie ma wpływu na Kh zmienisz tym tylko Ph i poziom Ca

Dzięki za poprawienie mnie. Kupiłem dość dawno i zapomniałem że to na wapń a nie kh.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kh starczy Ci soda oczyszczona, chyba 6zl za kg a starczy na kilka litrow roztworu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.