Skocz do zawartości
Przemekg110

Problem z hepatusem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj kupilem hepatusa i po wpuszczeniu zaczal sie klasc na prawo i lewo. Dzisiaj hepatus sobie plywa normalnie ale pojawily mu sie biale kropki wyglada to jak ospa. Nie wiem co robic czy poczekac czy reagowac jakos juz :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U hepatusa to norma obserwuj czy kropek jest więcej czy jest mniej polecam mrożonki moczyć w czosnku tylko nie przesadzić lub jakieś witaminki typu lipovit lub coś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go w spokoju i obserwuj. Mój Hepatus, zwłaszcza na poczatku, jak tylko cos robiłem przy akwa dostawal bialej wysypki... pozniej mu minelo. Grunt to go nie stresowac.

A co do kladzenia sie, koledzy juz na forum pisali, ze potrafil tak lezec i udawac martwego dosyc dlugo...tak objawia sie tez u niego stres.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne u hepcia. Z moich doświadczeń mogę napisać przede wszystkim dać mu spokój,potem kupić doktorka i nie zaszkodzi krewetkę czyszczącą a reszta w rękach wszechmogącego czy jak go tam zwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj hepek jak przyszedł to przyssało go do grzebienia i nie miał sił odpłynąć , dostał ospy . mrożonki z czosnkiem , ja mam jeszcze suche z czosnkiem i po paru dniach było lepiej , a po miesiącu zaczął pływać po całym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady ;) dzisiaj u hepatusa zauwazylem mniej kropek ale nie chce za bardzo jesc dalem mrozony pokarm z czosnkiem to nic nie jadl a inne ryby wcinaly. Mam nadziej ze sie to mu zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klipsie niekoniecznie, bo jesli nie jest przyzwyczajony do klipsa, to tylko sie przestraszy i jeszcze bardziej zestresuje. Sprobuj dac mu nori przyczepione gumka na kawalku skalki i poloz skalke na dno, w takie miejsce by mogl spokojnie podplywac i skubac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady ;) dzisiaj u hepatusa zauwazylem mniej kropek ale nie chce za bardzo jesc dalem mrozony pokarm z czosnkiem to nic nie jadl a inne ryby wcinaly. Mam nadziej ze sie to mu zmieni

To jest bardzo niebezpieczne - jest osłabiony dlatego go wysypało do tego nie wiadomo czy ospą czy po prostu (hepatusy często wysypuję po dużym stresie) ale jak nie zacznie przyjmować pokarmu to będzie z nim bida :/ 3mam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zastosowac lampe UV po pare godzin dziennie a reszta to czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.