Skocz do zawartości
Perla1313

Wymiana skaly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje wymiane skaly w istniejacym akw 10miesiecy.

Chce wymienic na real reef rock bedzie to sucha skala.

Chcialbym prosic o pomoc w przeprowadzeniu tej zmiany bez zadnych strat i wyskoich parametrow po wymianie NO3 iPO4.chodzi mi o moczenie w RO ile jak to zrobic czy trzeba torobic itp...?

Wiem ze taka akcje przeprowadzil pan K Tryc ale ciezko znalezc jakiej info na ten temat jak i co.???

Dzieki z gory

Pzd

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem ... skały Real reef rock nie należy moczyć w wodzie RO

przynajmniej tak stoi w opisie tej skały w sklepie

http://www.zanclus.net/home/1015-ekologiczna-skala-real-reef-rock.html

Dzieki.

Chyba raczej nie trzeba

Edytowane przez Perla1313 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zerknąłeś ? który (czyj) sklep ma taką informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza będzie RRR czy Arka Ceramika? Cena podobna..

Ja chce RRR .

Real Reef Rock .

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem taką przekładkę z żywej skały na RRR. Wcześniej moczyła się w wodzie z obiegiem z akwariów więc udało się z niej wydmuchać cały papier jakim jest oblepiona i osiedliły się bakterie. Więc pierwszy krok to przygotowanie skały

Drugi krok to nazbieranie czystej solanki i wody z podmian. Ja przy 600l obiegu przygotowałem wcześniej 200l świeżej wody

Następnie wyjęliśmy korale odłupując jak najwięcej starej skały, spuściliśmy część wody (czystej) do suma i beczek oraz wyłapaliśmy ryby. Na dnie zostało ze 100l wody i stary piach. Ponieważ pod częścią skały było już czarno wszystko poszło do kosza.

Kolejny krok to skrobanie i mycie akwarium oraz montaż pomp.

Pózniej już tylko skała, piasek, woda, temperatura (to wazne) i wkładanie korali oraz ryb. Wbrew pozorom ryby jak są w tej samej grupie, korale są te same to aż tak się nie stresują. Nam przekładka zajęła ok 8 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem taką przekładkę z żywej skały na RRR. Wcześniej moczyła się w wodzie z obiegiem z akwariów więc udało się z niej wydmuchać cały papier jakim jest oblepiona i osiedliły się bakterie. Więc pierwszy krok to przygotowanie skały

Drugi krok to nazbieranie czystej solanki i wody z podmian. Ja przy 600l obiegu przygotowałem wcześniej 200l świeżej wody

Następnie wyjęliśmy korale odłupując jak najwięcej starej skały, spuściliśmy część wody (czystej) do suma i beczek oraz wyłapaliśmy ryby. Na dnie zostało ze 100l wody i stary piach. Ponieważ pod częścią skały było już czarno wszystko poszło do kosza.

Kolejny krok to skrobanie i mycie akwarium oraz montaż pomp.

Pózniej już tylko skała, piasek, woda, temperatura (to wazne) i wkładanie korali oraz ryb. Wbrew pozorom ryby jak są w tej samej grupie, korale są te same to aż tak się nie stresują. Nam przekładka zajęła ok 8 godzin

Dzieki bardzo za podpowiedz.

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem taką przekładkę z żywej skały na RRR. Wcześniej moczyła się w wodzie z obiegiem z akwariów więc udało się z niej wydmuchać cały papier jakim jest oblepiona i osiedliły się bakterie. ...

Jak długo skała RRR była w obiegu z całym akwarium przed wymianą? Mógłbyś opisać jak technicznie rozwiązałeś ten wspólny obieg (beczka obok akwarium itp ?)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo skała RRR była w obiegu z całym akwarium przed wymianą? Mógłbyś opisać jak technicznie rozwiązałeś ten wspólny obieg (beczka obok akwarium itp ?)

Witam.

Skala dopiero bedzie w nastepnym tygodniu .

Tak moj plan mial byc taki beczka z grzalka i pompka woda z podmianek z istniejacego akw.

Ale najpierw mysle poukladac lub posklejac pare fotek i wtedy do beczki.

Tylko nie wiem na jak dlugo.?

Dzieki

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz wymienić dziesięciomiesięczną skałę? Co jej dolega?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz wymienić dziesięciomiesięczną skałę? Co jej dolega?

Witam.

Wymianiam bo skale ktora mam teraz kupilem od goscia zywa.

Ale ja ńie bylem jeszcze przygotowany zeby ja juz wlozyc do akw.

Trzymalem ja w baniaku z solanka przez okolo 5tyg.

Z pompka i grzalka .bez skimmera ani zdnego absorbentu.

Mysle ze jak ja wlozylem juz do systemu to juz od tamtej pory non stop na niej cos rosnie algi jakies krzaki i wogole ..

Chcialby sprobowac na RRR i na nowo sobie posklejac jakos inaczej bo mi sie to co mam juz nie podoba.

A podobno ta skala tak nie zarasta nie przyjmuje za duzo toznych plag...???

I przy okazji chcialbym wylapac moje anthias long finy mam 8 ich ale chce kupic 20 dispar anthis a moje sa agresywne do innych.

Wyczyscic wszystko bo i tak mi rosna algi na tylnej szybie a nie mam miejsca zeby ja czscic czyscikiem magnetyczny bo akw stoi za blisko sciany.

Dlatego jak spuszcze wode to przy okazji sprobuje odsunac troche zeby bylo mozna wlozyc reke i miec miejsce na czyscik i dbac bardziej o tylna szybe.

Darek

I juz kupilem ten RRR

post-25998-0-54353400-1473401676_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.