Skocz do zawartości
Ludek

do usunięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się poradzić fachowców o sprzęt do zbiornika 920l

Pompa obiegowa Jebao DCT 12000 da rady?

Oświetlenie 2x razor 180w 15000k

Edytowane przez Ludek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dct 12000 tak ale 1200 nie da rady.

Co do oswietlenia to da rade jak np bedziesz mial baniak 250cmx60x60

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dobiera się pod względem wielkości baniaka,i co moim zdaniem najważniejsze pod względem zycia jakie planujemy w nim trzymac.Jezeli zamierzasz, zacząć jak to zwykle bywa na poczatku od miękkich korali to razorki są ok,jezeli stać cię na zmianę sprzętu za rok na nowy dużo mocniejszy to spoko,zawsze praktyka na miękkich jest przydatna,ale czy ma sens.To już kwestia gustu.

Moim zdaniem lepiej skupić się na kupnie sprzętu docelowo,po co dwa razy płacić.

A sam sprzęt podpatrz sobie u chłopaków którzy maaja 1000litrowe zbiorniki,popytaj ich na priv niech ci naświetla co i jak.Zalozenie duzego baniaka nie jest trudne,ale utrzymanie go i zycia, już nie jest takie proste.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-26108-0-24598300-1473013702_thumb.jpgAktualnie mam juz zbiornik 200l który funkcjonuje od roku, bez plag i jakichkolwiek problemów. Dlatego chce dukupic druga RAZARO 180w żeby stara jakoś wykorzystać.

W nowym zbiorniku głowinie chcę trzymac miekasy i lps-y.

Nabazgrałem na szybko projekt stelażu, czy taka konstrukcja może byc ? jakieś poprawki wprowadzić ? jaka gróbośc profili ( bedą metalowe )

Odpieniacz już kupiłem: " bubble magus corve 9 " bedzie dobry ?

post-26108-0-64219500-1473013873_thumb.png

Edytowane przez Ludek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: nie wiem jaki profil i jaki materiał (aluminium czy stal) wybrałeś na profil ale może rozważ dodanie skośnych belek na ściankach bocznych i tylnych.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon ma rację. Ja też dołożyłbym "zastrzały" przynajmniej na tylnej ścianie oraz rozważyłbym podniesienie dolnej półki minimum 8cm od podłogi ponieważ rozchlapanie wody jest przy akwarium nieuniknione i tak prędzej czy później do tego dojdzie a przy podniesionej półce masz możliwość wytarcia jej niemalże w 100% co przy półce na podlodze jest niemożliwe. takie rozwiązanie daje jeszcze jedną fajną możliwość mianowicie wstawienie regulowanych nóżek do idealnego wypoziomowania baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruszywa dzięki za cenna rade :) juz wyciaglem parę wniosków z aktualnego baniaka :) ale każda rada mile widziana :)

Mam pytanie co do wysokisci komina, banik będzie mieć h:70cm, czy komin zewnetrzny może mieć w moim litrazu 30cm ? zależy mi na wygodnym czyszczeniu i wylapaniu, jak coś wpłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma Ci cokolwiek doradzić skoro nic nie napisałeś o akwarium?

Jebao DCT 1200 ale zapewne chodziło o 12 000? Czy będzie pasować? Zależy od wielkości komina i przelotów. Ogólnie DCT już powoli się kończy a nowa seria DCS ma mniejszy zakres sterowania...

Oświetlenie to temat rzeka, nie napisałeś nic, długości akwarium, szerokości akwarium, głębokości akwarium, co chcesz mieć za korale itd...


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma Ci cokolwiek doradzić skoro nic nie napisałeś o akwarium?

Jebao DCT 1200 ale zapewne chodziło o 12 000? Czy będzie pasować? Zależy od wielkości komina i przelotów. Ogólnie DCT już powoli się kończy a nowa seria DCS ma mniejszy zakres sterowania...

Oświetlenie to temat rzeka, nie napisałeś nic, długości akwarium, szerokości akwarium, głębokości akwarium, co chcesz mieć za korale itd...

Zbiornik 200 x 70 x 70 rozważam wysokość 80cm ale czy led siągnie do dna? komin zewnętrzny o przelotach: 40, 40, i 32 powrót. Korale to głownie miękasy i lepsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem baniak o wysokości 80cm i nikomu nie polece. Przy 70cm już są spore problemy z dosięgnięciem do dna i według mnie to maksymalna w miarę wygodna wysokość. Co do przelewów to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zrobił 3x40mm,z autopsji wiem,że 32mm powrót dla pompy 12K jest minimalnie za mały jeżeli ma pracować na maksymalnej wydajności co w Twoim przypadku będzie miało miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 80cm wysokości robi wrażenie, ale postawie na bardziej praktyczna wysokość 70.

Wracając do przelotów 40 x 40 i dla pompy z jebao DCT 12 000 zrobić przelot tez 40 ? Serrio? chce dodać, wylot w zbiorniku chce podzielić na dwa wyloty

Zbiornik 80cm wysokości robi wrażenie, ale postawie na bardziej praktyczna wysokość 70.

Wracając do przelotów 40 x 40 i dla pompy z jebao DCT 12 000 zrobić przelot tez 40 ? Serrio? chce dodać, wylot w zbiorniku chce podzielić na dwa wyloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.