Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Panowie detektywi w prawym dolnym rogu jest pojemnik pewnie na żywice,zaraz obok bakterii.

właśnie to miałem na myśli pisząc "mocno z prawej strony"

(...) wlasnie znalazlam martwego kraba:((( Jeszcze gidzine temu zyl ale zachowywal sie dziwnie a teraz patrze ze lezy martwy:( (...)

zobacz czy to na pewno krab a nie wylinka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmy jest napisane :

Serwisowanie zbiornika morskiego

Orientacyjna cena jednej wizyty serwisanta (przy dwóch wizytach w miesiącu):

I. akwarium do 150 L – 150 zł

II. akwarium od 150 – 240 L : 150 zł

III. akwarium od 240- 450 L : 200 zł

IV. akwarium od 450- 1000 L : od 200 zł

V. akwarium powyżej 1000 L – od 300 zł

Ostateczna cena ustalana jest indywidualnie z Klientem i zależy od rodzaju, wielkości akwarium oraz od miejsca zamieszkania Klienta (koszt dojazdu).

Czy faktycznie serwisant brał tyle ile w cenniku czy wymyślał żeby więcej kasiory wyciągnąć ???

I jeszcze jedno pytanie bo za czorta nie widzę DI przy filtrze RO powinno to wyglądać to tak :

https://www.google.pl/search?q=filtr+ro+di&espv=2&biw=1920&bih=919&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_iNCTxIDPAhXhK5oKHZM6DpsQ_AUIBigB&dpr=1#imgrc=p_AShfZ9iBjKEM%3A

Bral 200zl. Nowy bierze 300:( ale chce negocjowac ceny jak juz wyprowadzi mi akwarium na prosta bo poko co jest tu sporo roboty. Wczoraj siedzial 4h ale moze tez trwa to dluzej bo mi wszystko wyjasnia i odpowiada na moje tysiace pytan:)

właśnie to miałem na myśli pisząc "mocno z prawej strony"

zobacz czy to na pewno krab a nie wylinka :)

Niestety to na pewno krab:( co sie moglo stac? Drugi jeszcze zyje

Wylinka widzialam wczoraj lub przedwczoraj ale byla chyba od krewetek


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

krab jak zrzuca wylinkę to jest ona przeważnie identyczna jak żywy - tylko oczu brak

wyjmij i sprawdź w środku - 2x się tak dałem nabrać - wyglądało że zdechły, a to pusta skorupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dałem się nabrać ostatnio. Wyglądało to tak

d5889d583f2d7355gen.jpg

P.S. Jeszcze jedna rada początkującego akwarysty. Zanim zaczniesz opłakiwać rybę której nie widziałaś przez 3 dni popatrz do komina.

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krab jak zrzuca wylinkę to jest ona przeważnie identyczna jak żywy - tylko oczu brak

wyjmij i sprawdź w środku - 2x się tak dałem nabrać - wyglądało że zdechły, a to pusta skorupa

Macie racje:)))) To wylinka:) Kurcze tak jak mowicie identyczna jak krab. Też dałam się nabrać:) Tym bardziej że tak jak pisałam krab godzine temu dziwnie sie zachowywał, ale właśnie moze dlatego ze skupiał się do jej zrzucenia:)

Czy wylinke tak jak zdechlą rybę też trzeba wyłowić, czy może się sama rozłożyć w akwarium?

Też dałem się nabrać ostatnio. Wyglądało to tak

d5889d583f2d7355gen.jpg

P.S. Jeszcze jedna rada początkującego akwarysty. Zanim zaczniesz opłakiwać rybę której nie widziałaś przez 3 dni popatrz do komina.

Sorki pewnie za głupie pytanie, ale ktore to komin?


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no widzisz :) wylinkę wywal - jeszcze wpadnie w cyrkulator albo przytka jaką rurę

komin to - to za grzebieniem - przelew wody

np. takie coś

608-sump%20007.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Di jest.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz :) wylinkę wywal - jeszcze wpadnie w cyrkulator albo przytka jaką rurę

komin to - to za grzebieniem - przelew wody

np. takie coś

608-sump%20007.jpg

U mnie komin jest na wysokosci ok 1,9m i ciezko byłoby mi tam zajrzeć. Poza tym jak mogłaby ryba przejsc przez grzebien? Przeskoczyc?


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby lubia skakac :) a co z tym zasoleniem :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby lubia skakac :) a co z tym zasoleniem :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Zapomnialam spytać sprzedawce. Ja tam widziałam 22,5 na pewno, ale jak to odczytac to nie wiem...Myslalam ze własnie 1,0225...hmmmm Jak nie zapomne do dopytam przy najblizszej rozmowie.


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko wylinka, często ludzie mylą zrzycony pancerz ze martwym zwierzakiem;)

Edyta: spóźnił em się ;)

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam spytać sprzedawce. Ja tam widziałam 22,5 na pewno, ale jak to odczytac to nie wiem...Myslalam ze własnie 1,0225...hmmmm Jak nie zapomne do dopytam przy najblizszej rozmowie.

Uff 2 dni i dobrnąłem do końca.... Mam nadzieję, że powoli doprowadzisz akwarium do porządku i będziesz się nim cieszyć, podobnie jak inni forumowicze swoimi.

Czy na pewno dobrze odczytujesz to zasolenie (ze skali zasolenia a nie temperatury ??) Niestety spotkałem się z osobą, która zasolenie odczytywała właśnie ze skali temperatury, a ponieważ miała ją około 25 stopni to myślała, że jest to zasolenie 1,025 i chcąc je obniżyć, dolewała ciągle przy podmianach słodką wodę, aż praktycznie morskie akwarium stało się słodkim.

Chyba, że masz spławik w jednostkach zasolenia (salinity) a nie gęstości (density) i przeliczasz lub stosujesz tabelę.

Tu jest fajnie opisany sposób pomiaru zasolenia min. spławikiem http://reefhub.pl/pomiar-zasolenia/

Jak możesz wrzuć zdjęcie swojego spławika (lub napisz jakie masz wartości na skali na tej wąskiej części spławika (często zakres prawidłowych wartości jest dodatkowo zaznaczony np zielonym kolorem na skali). Pomiar jest bardzo prosty - wlewasz wodę do jakiegoś cylindra wkładasz spławik, czekasz jak przestanie "falować" i odczytujesz ze skali miejsce w którym "kończy się woda", jak na tym rysunku:

101.jpg

Pozdrawiam i życzę szybkiego wyprowadzenia zbiornika na prostą....

Edytowane przez jaaarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki

Znowu nie dochodza zdjecia. Nie wiem czemu jakos dziwnie jest zrobione to forum. Wieczorem zalacze zdjecie inna metoda a firmy nie znam bo wyrzucilam juz opakowanie


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/

:)

albo jak cytujesz/edytujesz to jest opcja dodaj pliki

Ja przez ta opcje dodaje ale sie wlasnie nie chca dodac. Ostatnio musialam uzyc wlasnie "zapodaj". Na razie z powodu laptopa w naprawie i pisania tylko przez komorke zdjec nie bedzie:(


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczescia chodza STADAMI! a takie pytanie w razie gdyby nie bylo pradu to sump przyjmie Ci cala wode zebys nie miala powodzi ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie musisz wklejać. napisz tylko jakie masz tam wartosci. Wtedy będzie wiadomo w jakich jednostkach jest wyskalowany spławik. Próbowałaś sama zmierzyć? Szkoda że w Warszawie z tej Twojej wody nie zrobili testów na amoniak NH4 i azotyny NO2. Powiedziało by to więcej na temat dojrzewania zbiornika. Samo NO3 i PO4 na ten temat niewiele mówi bo skok tych parametrów może być także już po zakończeniu dojrzewania. Co do karmienia to ja np kupuje mrożonki juz nasączone czosnkiem i z dodatkiem spiruliny. Ocean Neutrion ma takie w swojej ofercie.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja przez ta opcje dodaje ale sie wlasnie nie chca dodac.

może za duże - bo jest ograniczenie do 1MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ściągnij na telefon taptalka (jest darmowy) i bez problemu można nim wrzucać zdjęcia.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam - pomijając super serwisantów w tamtej części kraju - to nie ba na forum nikogo kto może jej pomóc tak z czystej dobroci serca - szkoda życie o które tak dbamy i się troszczymy. Chciała dobrze - wyszło jak zwykle :( - ale może by ktoś z kolegów mających pojęcie po prostu podjechał, zobaczył, sprawdził i powiedział co i jak - no chyba że nowy serwis w końcu będzie jak trzeba.

Koleżanko - serwis serwisem ale musisz się nauczyć paru podstawowych rzeczy - inaczej nie przeżyje Ci tam nic a pamiętaj, że to żywe organizmy. Czytać może co jest pisane ale słuchaj się tylko jednej właściwej osoby - mieszanie sposobów na prowadzenia akwarium to zły pomysł, a jeśli coś będziesz robić innego niż główno prowadzący idąc za radami innych to mu o tym mów.

Zacząć trzeba od początku a nie końca - pompa, odpieniacz, system filtracji - potem inne rzeczy jak np. światło.

p.s.

powiem szczerze, że nie czytałem w całości tego wątku bo za dużo tego ale tu wystarczyłaby pomoc kogoś z okolicy kto ma pojęcie i ponad 300 wpisów byłoby nie potrzebne.

p.s. 2

zmierz teraz na wszelki wypadek NH4 i NO2 i pdo tego co było jak widzę nie mierzone PO4.

p.s. 3

zamiast dawać skałę z istniejącego baniak doradziłbym raczej RRR - ale jak pisałem wcześniej - słuchaj się obecnych serwisantów - Oni teraz za to odpowiadają i mają zrobić "dobrze" - jak karzą restart to rób restart


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczescia chodza STADAMI! a takie pytanie w razie gdyby nie bylo pradu to sump przyjmie Ci cala wode zebys nie miala powodzi ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Na pewno nie. Dlatego jest juz w produkcji nowy sump. Robie wszystko niemalze od nowa:

- nowy sump

- nowe skalki + przebudowanie istniejacych bo stary serwisant ich nie posklejal i czasami cos spada

- nowe urzadzenia

Ogolem caly dzien pracy przy akwarium bedzie. Musze wyloeic wszystkie ryby. Martwis sie ze to dla nich znowu stres ale lepiej robic restar teraz niz jak bede miala tam wiecej zycia

Zdjęcia nie musisz wklejać. napisz tylko jakie masz tam wartosci. Wtedy będzie wiadomo w jakich jednostkach jest wyskalowany spławik. Próbowałaś sama zmierzyć? Szkoda że w Warszawie z tej Twojej wody nie zrobili testów na amoniak NH4 i azotyny NO2. Powiedziało by to więcej na temat dojrzewania zbiornika. Samo NO3 i PO4 na ten temat niewiele mówi bo skok tych parametrów może być także już po zakończeniu dojrzewania. Co do karmienia to ja np kupuje mrożonki juz nasączone czosnkiem i z dodatkiem spiruliny. Ocean Neutrion ma takie w swojej ofercie.

Pozdrowienia.

W/w testy dostal w prezencie od nowego serwisanta na sprawdzenie psrametrow takze musze sie za to wziac. Pierwszy raz bede je sama robila wiec mam nadzieje ze dibrze odczytam wyniki

może za duże - bo jest ograniczenie do 1MB

Zdjecie robione komorka. Ile one moga miec?

A może ściągnij na telefon taptalka (jest darmowy) i bez problemu można nim wrzucać zdjęcia.

Dzieki za pomysl


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdjecie robione komorka. Ile one moga miec?

zależy jaka rozdzielczość :) - spokojnie mogą przekroczyć 1MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam - pomijając super serwisantów w tamtej części kraju - to nie ba na forum nikogo kto może jej pomóc tak z czystej dobroci serca - szkoda życie o które tak dbamy i się troszczymy. Chciała dobrze - wyszło jak zwykle :( - ale może by ktoś z kolegów mających pojęcie po prostu podjechał, zobaczył, sprawdził i powiedział co i jak - no chyba że nowy serwis w końcu będzie jak trzeba.

Koleżanko - serwis serwisem ale musisz się nauczyć paru podstawowych rzeczy - inaczej nie przeżyje Ci tam nic a pamiętaj, że to żywe organizmy. Czytać może co jest pisane ale słuchaj się tylko jednej właściwej osoby - mieszanie sposobów na prowadzenia akwarium to zły pomysł, a jeśli coś będziesz robić innego niż główno prowadzący idąc za radami innych to mu o tym mów.

Zacząć trzeba od początku a nie końca - pompa, odpieniacz, system filtracji - potem inne rzeczy jak np. światło.

p.s.

powiem szczerze, że nie czytałem w całości tego wątku bo za dużo tego ale tu wystarczyłaby pomoc kogoś z okolicy kto ma pojęcie i ponad 300 wpisów byłoby nie potrzebne.

p.s. 2

zmierz teraz na wszelki wypadek NH4 i NO2 i pdo tego co było jak widzę nie mierzone PO4.

p.s. 3

zamiast dawać skałę z istniejącego baniak doradziłbym raczej RRR - ale jak pisałem wcześniej - słuchaj się obecnych serwisantów - Oni teraz za to odpowiadają i mają zrobić "dobrze" - jak karzą restart to rób restart

Nowy serwisant jest po to zeby mnie wlasnie uczyl i wyjasnial wszystko zebym powoli mogla sama wszystko robic. Mam nadzieje ze za jakies 2 miesiace z jego uslug bede korzystala juz sporadyczniej bo bede sama w stanie zrobic wiele rzeczy.

Testy za chwile porobie

Nawet nie wiem co to jest to RRR ale mam dwoch dobrych doradzaczy z czego jeden z ponad 10-letnim doswiadczeniem wiec wierze ze doradza mi dobrze


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.