Jump to content

Kajtek77

Klubowicz
 • Content Count

  408
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Kajtek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Czeladz
 • Akwarium
  120x60x60 Soft

Recent Profile Visitors

1221 profile views
 1. @Arek77 też tak uczynie, tylko wolę zapytać czy ktoś na żywym organizmie tak robił i czy miał jakieś niespodzianki.
 2. Część Mam pytanie bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Mam refugium 30x50x30h osobna ostatnia komora w sumpie zasilana baypassem ze zrzutu. W refugium kilka skałek i glony. Stwierdziłem że chcę dołożyć piach czyli DSB+Refugium. I tu pytanie generalnie komora żyje glony , detrus itp... , komorę będę sprzątał oczywiście przed dokładaniem piachu ale czy to ma być generalne sprzątanie czy wręcz dezynfekcją??? Wyczytałem że piach musi być czysty żeby nie gnił a co z resztkami z komory???
 3. Kajtek77

  Klej na gorąco

  Nie mam takich małych a klej mam pod ręką.
 4. Kajtek77

  Klej na gorąco

  Witam Chciałem trochę odkopać temat. Macie jakieś doświadczenia i możecie napisać coś więcej na temat kleju na gorąco. Chcę posklejać kotnik. Kupiłem taki tani polski plastikowy i mi pękł jak składałem ;D . Kotnik będzie tylko służył do wyławiania ukwiałów więc nie będzie cały czas w wodzie. Konkretnie chodzi mi o toksyczność w zbiorniku nie o wytrzymałość.
 5. @Ironista masz rację byk aż w oczy kole. Już poprawiam.
 6. Krzysztof kiedy ostatni raz miałeś wzorcowany kątownik Ja ze zbiornika z Erybki jestem bardzo zadowolony . Wykonany zgodnie z rysunkiem technicznym który dostarczyłem do zamówienia. Estetyka klejenia jak najbardziej na plus. Zamawiałem 120x60 dostałem 1200mm x599,5mm . Nie jestem wariatem żeby im mierzyć przekątną na zbiorniku albo zakładać reklamację z powodu 3mm rozbieżności pomiędzy rozstawem otworów w kominie i 4mm rozbieżności między osią otworów. Najważniejsze że zbiornik pomimo mojego partactwa i ugięcia podstawy (blatu) stoi i nie cieknie już kilka lat Sump i dolewka wykonana w tym samym standardzie.
 7. Tak jak zauważył @NAP regulujemy przepływ nie ciśnienie. W naszych instalacjach akwariowych nie ma ciśnienia na rurach a dokładnie powstaje 0.1 Bara na 1 metr słupa wody. Ja bym dołożył zawór dla łatwiejszej regulacji przepływu.
 8. Opory w hydraulice to nie mit tylko fakt , ale mówię tu o hydraulice siłowej gdzie instalacje wyglądają zupełnie inaczej i mają zupełnie inne wydajności. A dla domowych "rurociągów" sumpowych nie ma znaczenia czy dasz 45st czy 90st z profilem łuku 2d czy 5d. Pompka jest ważna
 9. U mnie dziś kolejne tarło po paru dniach. Tym razem inne miejsce prawie przy szybie. Nie stety nie mam szans na wyciągnięcie skały , poklejona w jedną konstrukcje. Wydaje mi się że u mnie ikrą dłużej jest niż u ciebie. Napiszę jak zniknie.
 10. Jak już się raz wytarły to już będą. U mnie trą się dość często niestety nic z tego im nie wychodzi . Tak na prawdę nawet nie wiem co mam za babki bo odkupiłem od kolegi z forum i nie udało mi się ich zidentyfikować. Ale ikrę składają tak jak twoje "pod sufitem" na skałę. Potem naprzemiennie rodzice obróceni na plecach omiatają ikrę płetwami. U mnie jaskinię z ikrą zasypują dopiero jak jest po wszystkim i ikry nie ma. Nie wiem czy dochodzi do wylęgu czy zjadają ja tak jak błazny. Zauważyłem też że po nie udaje próbie zmieniają miejsce i to nawet na takie gdzie wcześniej nie przebywały robiąc przy tym totalną zadymę i przestawiają pół zbiornika choć na co dzień są bardzo leniwie i nie kopliwe. Mam krótki filmik z wczoraj właśnie świeżo po złożeniu ikry może uda mi się go gdzieś wrzucić i wkleje link.
 11. 45 dni . Jaki litraż i co karmisz suchym?
 12. Mój mandaryn jak śpi to jest blady, ale nie zauważyłem żeby był pokryty śluzem.
 13. A ja bym się nad solą zastanowił. Jest bogata w dodatki. Jak często robisz podmiany.
 14. Kajtek77

  Janusze biznesu

  Nie chcę i nie muszę. Ale wnioski wyciągam z rozmowy i być może kiedyś przytoczę.
 15. Kajtek77

  Janusze biznesu

  Wyraziłem swoje prywatne zdanie co widzę i jak to widzę, i ciekawy byłem jak wy to widzicie. Czy mam rację czy nie ty już inna sprawa. A do napisania tego posta też tknęły mnie komentarze pod ofertami w dziale sprzedam.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.