Skocz do zawartości
other

ozonizer czy uv

Rekomendowane odpowiedzi

niewiem czy jest ruznicz pomiedzy sterylizowaniem wody uv a ozonizerem ,i co jest lepsze


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozonizator oczyszcza wode odbarwiajac ja

podnosi poziom nasycenia tlenu

zabija komorki wolno plywajacych bakteri wirusow i glonow

uv niszczy bakterie spory grzybow glony wirusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec ozonizer jest lepszy

??


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale moze narobić więcej szkód jak źle podawany


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez elektroniki nie chwytaj się za ozon


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze ma sie juz doswiaczenie w stosowaniu ozonu to mozna bez elektroniki[albo pozyczac od kogos mv kontroler okresowo]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokuj z ozonatorem zastosuj lepiej wydajny odpieniacz, lepiej redox (zdolnosc wody do samooczyszczania sie) podnosic w sposób naturalny niż ratowc sie takim urzadzeniem, lampe tak ale na kilka godzin w tygodniu po co ma wybijac wszystko co przełynie przez nią. Woda w akwarium nie powinna całkowicie wysterylizowana. Taka jest moja rada. A jak zrobisz ,to zrobisz. Baniak mam 10 lat i w tej chwili bez ozonu redox mam na poziomie 407 mV to po podmianie wody, redox wtedy spada a tak normalnie to mam 427-430 mV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak troche oftopicując - miałem kłopoty ze źle wskazującą elektrodą redox i po pozostawieniu jej na tydzień w sumpie i po ostatniej podmianie 1/5 wody w moim akwarium w ciągu kilku dni redox zaczął pokazywać zakres od 470-490mV (w zalezności od pory dnia i sposobu karmienia) Nie za dobrze coś? Taka wartość ma być czy jednak elektroda coś mi tu kłamie?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie tak jak Grzegorz i z takiego samego zalozenia wychodze, mimo, ze baniak nowy, wole troche smieci w toni niz UV + ozon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk cos mało prawdopodobne,nawet z ozonem na full nie osiagnałem takiego wyniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, albo ta elektroda jest rozjechana albo coś z profiluxem

Najpierw pokazuje wartości rzędu 160mV a teraz 493mV (najwyższa wartość). Zczytam dane z profiluxa za ostatni tydzień i zobacze wtedy jak to wygląda.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zeby nie bylo za prosto to tez cos dodam.

Bardzo czesto spotkalem sie z wypowiedziami, ze jezeli ozon to bez elektroniki. :)

Albo inaczej - elektronika mozemy sprawdzic jaki wplyw na wode ma ozon i odpowiednio go dozowac ustawiajac recznie a w zadnym wypadku odwrotnie. To moze sie zle skonczyc.

Poza tym - pojedynczy odczyt redox nie mowi nam absolutnie nic na temat akwarium.

Kazde akwarium jest inne, sondy pokazuja blednie itd.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.