Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Odstaw ATI i zacznij robic regularne podmiany.U ciebie nie ma potrzeby lania ati,powtar,am to już enty raz..

Ati leje się do ustabilizowanych zbiorników.

Dokladnie:) Sam się o tym przekonałem bo po tygodniu walki z parametrami wróciłem do podmian i narazić ati czeka na lepsze czasym

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak ma się stosowanie ATI Essentials z Red Sae coral colors i coral energy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak ma się stosowanie ATI Essentials z Red Sae coral colors i coral energy?

Wszystko to co jest w Red Sea powinno być w ATI essentionals. Nie wiem tylko czy znajdują się tam kwasy tłuszczowe.

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuje z jednego,lanie tyle mikro do akwarium...nie będzie zdrowe dla systemu,i może go ,załamać.To jak dolewanie wódki do spirytusu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasy tłuszczowe, rozumiem, że w coral energy?

Tak w coral energy A są węglowodany,aminokwasy i kwasy tłuszczowe.


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznałem człowieka który od półtora roku prowadzi baniak (970l w obiegu) na ATI Essentionals i soli Redsea Pro . Oprócz ATI dozuje tylko Jod i pokarm dla korali Easybooster. Podmianki co 3tygodnie.

15107482_1194003760654805_7667747450498780251_n.jpg?oh=3543fe461a1ac2ab487f6ee28bae835f&oe=58C5EA5D15123365_1194003990654782_8193045456863905359_o.jpg

14203222_1115586451829870_1834101664609483651_n.jpg?oh=ce35d2dea2e6f61d229669ca9074f77a&oe=58D463A1

15123463_1194003997321448_3953390708642438948_o.jpg

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawosci, jak z poziomem fosforanow u tych, co stosuja ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miro

to twoje akwa ? 150 l?

Jaki jest sklad tych buteleczek bo nie ma na sklepie opisu?

Mg ca i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1,5 miesiąca używam ATI i negatywnych skutków po przejściu z C+1+2+3 nie zauważyłem. Podmiany robię co 2 tygodnie na AF Probiotic Salt.

Zauważyłem że Zoa przyspieszyły wzrost.

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wogole myslec o takich dodatkach?

Kiedy od podmiany do podmiany korale zuzywaja ca i mg wiecej niz w solance.

Czy sa jakies parametry graniczne dla np lps kiedy juz trzeba cos lac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miro

to twoje akwa ? 150 l?

Jaki jest sklad tych buteleczek bo nie ma na sklepie opisu?

Mg ca i ?

Witam. Na zdjęciach akwarium kolegi który stosuje ATI Essentional. Skład butelek był wcześniej opisywany.

Pozdrawiam


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senks

Przeczytałem 6 stron przepychanek i pozygam sie po nastepnych 6 a nie dowiem się składu.

Olać to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie porównuje ATI do ballinga,wiekszosc z użytkowników przecież napisali,ze ATI jest lepsze od Ballinga.

Nawet sam producent opisując produkt,napisal że ATi wyszlo ponad Ballinga i jest lepszym produktem .

gallery_14233_3926_3416220.jpg

Wstawię zdjęcie żeby mnie nikt nie posadzil że nie mam akwarium.

Nikt nie porównuje ATI do ballinga,wiekszosc z użytkowników przecież napisali,ze ATI jest lepsze od Ballinga.

Nawet sam producent opisując produkt,napisal że ATi wyszlo ponad Ballinga i jest lepszym produktem .

gallery_14233_3926_3416220.jpg

Wstawię zdjęcie żeby mnie nikt nie posadzil że nie mam akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senks

Przeczytałem 6 stron przepychanek i pozygam sie po nastepnych 6 a nie dowiem się składu.

Olać to.

Wystarczy poszukać

Butelka #1KH, #2 clacium #3magnez

firefighter1 zastanawiam się po co robisz regularne podmiany?? Według ATI ta metoda ma wyeliminować,albo w dużym stopniu ograniczyć podmiany. Ten produkt ma za zadanie dostarczenia wszystkich potrzebnych mikroelementów,pierwiastków śladowych i aminokwasów w akwarium rafowym.

W metodzie bellinga dostarczane są tylko podstawowe mikroelementy takie jak:

Potas,fluor,mangan,chrom,miedź,żelazo,stront i bar. Dlatego potrzebne są cotygodniowe podmiany aby uzupełnić niedobory mikroelementów.

W ATI Esentials są dodatkowo:bor,jod,siarka,vanadium,rubidium,kobalt,nikiel,cynk,molibden i wiele innych.

Moim zdaniem co tygodniowe podmiany mogą rozjechać parametry w akwarium.

Co do rozrabiania preparatu,widocznie mam inną instrukcję bo jest napisane: Dla systemów poniżej 200l rozrabiamy w 10l wody po wyżej 200l w 5l wody.Dotyczy preparatu 3x500ml


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie jeśli komuś normalnie zbiornik funkcjonuje i dorzuci sobie Ati , to naprawdę po dwóch tygodniach widać, że korale aż puchną z zadowolenia , a kolorki jakby pełniejsze.

Balinga nudy nigdy nie lałem, więc nie mam porównania, jestem jednak przekonany, że każdy kto ma stabilny system i wrzuci sobie Ati , będzie mega zadowolony.

Dlaczego o tym pisze, ano dlatego, że dopóki nie strzeliłem sobie restartu (wyciągnąłem skałę , aby dorwać agresora) to system hulał jak ta lala, ale niestety po tym zdarzeniu parametry rozjechały się w cały świat.

Dalsze dozowanie nie miało już sensu , a Ati czeka na wyprostowanie parametrów.

Nie jest złotym środkiem, a zbiornik musi być stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są do tego systemu jakieś dodatkowe suplementy makro? Każdy pisze, że należy stosować jak parametry są wyrównane. Rozumiem, że aby wyrównać te parametry jest coś extra służące do tego celu? Czy trzeba się posiłkować preparatami innych firm, tudzież Ballingiem z POCHu?

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco i micro nie trzeba stosować. Wszystko jest w tym produkcie. Można dodawać jod którego jest zbyt mało. A parametry stabilizujesz np.zwykłym Ballingiem . Pozdrawiam


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miklas zerknij na temat ad wynikow testow ATI, tam wszystko masz czarno na bialym. Jodu na pewno produkt nie posiada (chodz pisza ze tak)... Z innymi micro jest roznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miklas zerknij na temat ad wynikow testow ATI, tam wszystko masz czarno na bialym. Jodu na pewno produkt nie posiada (chodz pisza ze tak)... Z innymi micro jest roznie.

Raczej nie będę stosował omawianej tu metody, nie lubię być testerem. Jak ktoś poprowadzi z powodzeniem tą metodą zbiornik i znajdzie się w TOTM na RC to może wtedy się skuszę.

Chodziło mi bardziej o tą informację:

... A parametry stabilizujesz np.zwykłym Ballingiem . Pozdrawiam

A to już bardzo dyskredytuje tą metodę jako niekompletną.

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę stosował omawianej tu metody, nie lubię być testerem. Jak ktoś poprowadzi z powodzeniem tą metodą zbiornik i znajdzie się w TOTM na RC to może wtedy się skuszę.

Chodziło mi bardziej o tą informację:

A to już bardzo dyskredytuje tą metodę jako niekompletną.

Marek.

Metoda jest 100%kompletna,nic niczym nie musisz korygować,dziwią mnie nie które komentarze,AF też nie ma totma na RC a jednak wielu mu zaufało,nie dobory nie których pierwiastków dostarczamy w regularnych podmianach wody .Nie ma złotej metody,są tylko mniej i bardziej leniwi akwarysci.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda jest 100%kompletna,nic niczym nie musisz korygować,dziwią mnie nie które komentarze,AF też nie ma totma na RC a jednak wielu mu zaufało,nie dobory nie których pierwiastków dostarczamy w regularnych podmianach wody .Nie ma złotej metody,są tylko mniej i bardziej leniwi akwarysci.

AquaForest ma zwykłego Ballinga, takich TOTM na RC jest na pęczki, poza tym ja nic nie napisałem o AF, od zawsze stosuję Ballinga Light FM. Wy twierdzicie, że ATI Essentials, to zupełnie różny system. Ponadto nie zaleca się go stosować przy rozjechanych parametrach, co jest praktycznie regułą przy świeżych zbiornikach. Jeśli system jest kompletny, to jak wyprostować parametry w tej metodzie, jest do tego jakiś przewodnik, czy ATI sprzedaje jakieś dodatkowe suplementy, którymi można wyprostować parametry?? Czy prostować parametry płynami Essentials, ale ponoć nie stosuje się, przy rozjechanych?

Zadaję chyba jasne i rzeczowe pytania? Jeśli system jest kompletny to proszę podpowiedzieć mi jak to ugryźć stosując preparaty firmy ATI.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozjechane parametry to cos u ciebie nie gra w zbiorniku,płyny ATI lejesz po równo według zapotrzebowania.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, chodzi o to, że najwygodniej jest zacząć stosować ATI w sytuacji kiedy masz parametry (wapń, magnez kH) docelowe. ATI uzupełniasz niedobory na bierząco. Przynajmniej ja tak to rozumiem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zbiorniku wszystko gra. Rozumiem, że w Twoim zbiorniku wszystko było po równo po okresie dojrzewania? W takim razie pytanie kieruję do tej grupy akwarystów, którzy nie doznali tego szczęścia i jednak parametry po okresie dojrzewania mieli rozjechane.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.