Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

No i jest kolejny problem...

Jak miałem niskie kh, a wysokie mg i ca to teraz jest na odwrót... 

Kh - 11,8 

Ca 340 

Mg 980 

Co teraz? Jak przy ATI zwiększyć wapń i magnez nie podnosząc Kh, a nawet zbijając wysoką twardość wody? Uważam, że kh jest za wysokie. Jakieś sugestie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zbiornik od 3 mc-y, pomału zacząłem wprowadzać korale, równocześnie chciałem rozpocząć dozowanie ATI: Ca 420, Mg 1500, Kh 8. Czyli wszystko w normie ale Ca i Kh niski poziom, a Mg wysoki - jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukaszt0 napisał:

Czy podajesz ,,zwykłego" ballinga?
Jakie jest Mg świeżej solanki?

Nie niepodawałem, chciałem rozpocząć dopiero teraz jak wprowadzam korale, pierwsze pomiary Mg były na poziomie 1200 i tak sukcesywnie urosło aż do 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MarioTriCity a jakie Ca i Kh powinno być według Ciebie?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fresz33 napisał:

MarioTriCity a jakie Ca i Kh powinno być według Ciebie?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Ca 410 - 500

Kh 8 - 14st

Mg 1300 - 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak z tym Mg uparli?,Moje parametry na dzień dzisiejszy to Ca 390,kh 7.

Innych nie mierze,koryguje lanie płynów na podstawie tylko tych dwóch parametrów.

Nie da się korygować lania na podstawie samego mg.

Leje już dobre pół roku,i nigdy nie miałem problemów,Akwarium musi być dojrzałe,muszą być mocno widoczne konsumpcję ,inaczej nie ma sensu,róbcie podmianki,bo to nie metoda berlińska.

Ta metoda jest dobra do dużej obsady koralowej. Widzę po sobie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pomoże ktoś PLS . . . Mam wysokie KH tj. ponad 10 ( 10,9) i za cholere nie chce spaść . . . Dozuję tylko Essentials 2 i 3 a KH i tak nie spada . . . Czym to może być spowodowane ?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnięty test ? Brak konsumpcji ? A reszta parametrów konsekwentnie spada ?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem test (salifert) tym plynem zalaczonym co to ma wyjsc 6,7 a mi wyszlo 7,2 czyli jakby 0,5  przeklamania . . .mi wychodzi z mojej wody 10,9 i juz od ok dwoch miesiecy mam Problem z za wysokim - powyzej 10 - KH .  .. Ma poczatku stosowania ATI bylo ok ale w pewnym momencie wystrzelilo do ok 13 i od tamtego czasu nie Spada ponizej 10. Fakt, ze nie mam korali bo mi wszystko padlo - pisalem w osobnym watku . . .czy to moze byc powod malej konsumpcji ? I czy jak dozuje tylko 2 i 3 to ma Jakis negatywny wplyw na zbiornik ?

 


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz korali to na razie bym nie dozował ati. Tylko podmiany. Szkoda płynów. Same wapienne tyle nie skonsumują. Będzie życie q akwa będzie konsumpcja. Na razie wyprowdź parametry na prostą. Pozdro.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Napisałem do ATI i facet mi też napisał abym na razie nie stosował ATI i dopiero jak będę miał korale mam zacząć i że mi pomoże określić prawidłową ilośc płynów. Proponował też abym dał wodę do zbadania w laboratorium  . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak dalej stosujecie ATI??

Jak się mają wasze zbiorniki po dłuższym czasie użytkowania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kilka butelek wlałem w baniak i se chwale spsy wybarwione i rosną w tym akry

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2017 o 22:00, Engell1 napisał:

sprawdzalem test (salifert) tym plynem zalaczonym co to ma wyjsc 6,7 a mi wyszlo 7,2 czyli jakby 0,5  przeklamania . . .mi wychodzi z mojej wody 10,9 i juz od ok dwoch miesiecy mam Problem z za wysokim - powyzej 10 - KH .  .. Ma poczatku stosowania ATI bylo ok ale w pewnym momencie wystrzelilo do ok 13 i od tamtego czasu nie Spada ponizej 10. Fakt, ze nie mam korali bo mi wszystko padlo - pisalem w osobnym watku . . .czy to moze byc powod malej konsumpcji ? I czy jak dozuje tylko 2 i 3 to ma Jakis negatywny wplyw na zbiornik ?

 

Wywal ten test.  Mi Salifert zaniżał ,teraz stosuję Colombo i nie mam problemu z KH.

A jak korali nie masz to nie stosuj ATI . 

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stosując ATI Essential nie macie problemów z magnezem? Zacząłem stosować od ponad tygodnia bo spada mi kH (średnio 0.7 na dobę), kH i Ca jest mniej więcej na tym samym poziomie, za to Mg poszybowało do poziomu 1500 (było około 1350 jak zaczynałem)


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2017 o 11:24, Gothmog napisał:

Czy stosując ATI Essential nie macie problemów z magnezem? Zacząłem stosować od ponad tygodnia bo spada mi kH (średnio 0.7 na dobę), kH i Ca jest mniej więcej na tym samym poziomie, za to Mg poszybowało do poziomu 1500 (było około 1350 jak zaczynałem)

Witam

Gdy używałem soli Red Sea (niebieska), nie miałem problemu z magnezem.Dopiero po zmianie soli na Colombo ,musiałem zmniejszyć dawkowanie . Może tu leży przyczyna twojego wysokiego MG

https://reefhub.pl/sol-akwarystyczna-test-porownawczy/


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w dół, ale to wg mnie kwestia spożycia w zbiorniku, utrzymywałem dawki i dodawałem osobno Mg, teraz mam wyrównane. Sól przy ATI od początku RS salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak panowie,jesteście zadowoleni z ATI,ja jestem mega zadowolony spsy rosną super,a podmiany już nie pamiętam kiedy robiłem ostatni raz,moze z pół roku temu.

Generalnie akwa zrobiło się bezobsługowe.

Swietny produkt,ale widze że na rynku pojawiła się konkurencja od Tritona ciekawe czy też taka dobra.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bober6662 napisał:

I jak panowie,jesteście zadowoleni z ATI,ja jestem mega zadowolony spsy rosną super,a podmiany już nie pamiętam kiedy robiłem ostatni raz,moze z pół roku temu.

Generalnie akwa zrobiło się bezobsługowe.

Swietny produkt,ale widze że na rynku pojawiła się konkurencja od Tritona ciekawe czy też taka dobra.

Ja jestem bardzo zadowolony. Podmiany co 2-3 tygodnie na soli Royal Nature Ion Balanced Pro Salt plus ATI ,dały widocznego kopa koralom. Jeśli chodzi o Tritona,to ten produkt był wcześniej od ATI essentials. Znam osoby które używały  Tritona  i przeszły na ATI.

P.s Za tydzień lub dwa start nowego zbiornika ,oczywiście na ATI essentials.

Pozdrawiam


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest luksus, korale wyraźnie odżyły, niedługo będę musiał wiadrem soli potrząsać żeby się nie zbryliła. za***isty produkt, żaden z "magicznych" środków nie sprawdził się tak jak ten. Ostatnia podmiana koło 20 lipca :) ale to dlatego, że potrzebowałem 60 l do nowego akwarium :).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przechodziłem z AF na ATI . Montipory rosną jak szalone ale straciły kolory. Przyrosty do 1cm miesiąc.  Barwa nie jest już taka soczysta. Czekam aż przyjdzie wynik wody co tam brakuje.

Podmiany robię jak do tej pory  co tydzień 10 %. Wyniki będą w tym tygodniu.

Skusiłem się ze względu na cenę ale jak przyjdzie jeszcze  dokupić do tego strongi czy coś innego to wracam bo na jedno wyjdzie.


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 2 lat i jestem mega zadowolony. Parametry są bardzo stabilne. Dodatkowo dozuję jod. Podmiany robię 7-10% raz w tygodniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie: kh 8, ca 380, mg 1500. Czy przed rozpoczeciem podawania ATI ES powinienem podniesc Ca?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.