Skocz do zawartości
Przemek

Mocno oftopic ... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio tak zgadałem się z Arturem oraz kilkoma osobami z nano apropo ASG ... Nawet nie pamietam jak wywiązała się dyskusja, ale okazało się kilka osób z nano oprócz swoich milusińskich lubi od czasu do czasu "pokulkować" ..:)

Zgodnie z obietnicą daję swoje zdjęcie z przedostatniej niedzieli - tylko bez śmiechu - mam nadzieję że pozostałe osoby (tak, tak) zrobią to samo - hehe.

itsafunnywar.jpg

Jakby ktoś chciał obejrzeć dosyć fajny filmik z miejscówki(opuszczony hotel w Nadolu) - to zapraszam:

http://www.m4p.pl/asg/filmy/Nadole%202.wmv

Artur - jakby coś to mam dla Ciebie już klamkę :)

Pozdr

Przemek[/img]


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek to zapraszam do nas na opuszczone forty w sarbinowie, ewentualnie na miedzyrzecki rejon umocniony ... kilometry tuneli, 40 meterow pod ziemia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tak daleko ... Wprawdzie nasza miejscówka to potężna lokalizacja - dł. ok. 400m, 4 piętra plus piwnice - a za nim las z okopami.

Wymarzone miejsce do pirotechniki, wszytso huczyt,brzęczy - takze nie wyobrażam sobie w tunelach :)

Strzelamy się w ok. 40 osób - ale i tak to za duży obiekt - czasem dzielimy hotel z paintbalowcami na pół - i robi się rozsądnie - także te kilometry tuneli to byśmy się szukali z dwa dni. :-)

Ostatnim razem przyjechała policja, bo okoliczni mieszkańcy narzekali na odgłosy petard i swiec dymnych(nie odgłosy - a dym :) - przyjechali, poglądali, postrzelali sobie z karabinków poklepali po plecach i pojechali - aż mile zaskoczeni byliśmy ich zachowaniem - chyba że to była dobra mina do złej gry - 40 chłopa z karabinami - kto wie co może się zdarzyć ... :)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to nie to samo ... my mamy pod ziemia stacje kolejowe, koszary , mase magazynow.... tylko moja zona nie wie dlaczego tam ciagle jezdze :)

1473-img_7609.jpg

1473-img_7615.jpg

zdjecia jakies 40 metrow pod ziemia, stare koszary..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu... za***iste.... Także należysz do braci "kulkowców" ? :)

Ile to km od nas? Moze jakiś autobus z noclegiem zorganizujemy ...:)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche jest:),dokladnie tyle ile jedzie sie do Ciebie ze swiecka. bo to te okolice.

jak juz bedziesz jechal to mozemy zlozyc zamowienia:).

wokolicy sa tez niezle fortyfikacje poniemieckie kilkanascie bunkrow w lesie kilka pieter w dol, w czasach prlu byla to tajna baza ruskich.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest niedaleko Miedzyrzecza :)... daleko od was ok 400 km :) ja juz sie "wystrzelalem" ale czasami jeszcze gdzies pobiegam.... na strzelanie wybieramy sie na forty .. w podziemiach trzeba troszeczke uwazac, ale naprawde warto zobaczyc.. jest jedna trasa turystyczna ale hmmm nic ciekawego 2 dworce i pancewrerki, troche tunnkry ..my jezdzimy na "zamkniete" bynkry. ale sa jeszcze naprawde fajne perelki do zobaczenia :) nie wszystko rosjanie rozkrecili, a polakom nie chcialo sie reszty wynosic, na pancerwerkach sa jeszcze zamontowane mozdzieze, miotacze ... a same tunele :) w czasie wojny jezdzily nimi pociagi... to chyba pokazuje jakich sa rozmiarow....

a co do bazy rosyjskiej to kilka miesiecy temu odkopalismy wejscia do magazynow gdzie nasi przyjaciele trzymali glowice atomowe... niestety zrobilismy blad... bo juz tydzien po odkopaniu wejscia polacy wszystko rozwalili .. a byly tam cale laboratoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedaleko od mojej wioski sa stanowiska wyrzutni V2 , fajna sprawa, idzie sobie czlowiek po lesie - lekka goreczka a na jej wzniesieniu przpasc kilka pieter w dol. sporo tu tego zostalo po nimcach.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie laika:

na czym ta zabawa polega?

bo paintball to wiadomo. Trafiasz goscia "centralnie" i wiadomo /rana smiertelna/.

Dostajesz farba w kolano, i po sladzie wiadomo ze sobie juz nie pobiegasz. Doczolgujesz sie pierwszej przeszkody terenowej i oslaniasz kumpli ogniem ciaglym lub snajperskim.

Dostajesz w prawa lapke, i juz wiadomo ze karabin w dalszej czesci powinienes trzymac w lewej.

(albo jakies inne, z gory ustalone zasady)

A w ASG ?

W zime w wiekszym "rysztunku" to nawet nie poczujesz, ze taka kulka odbila sie od Ciebie.

EDIT:

No chyba ze to taka zabawa w indian,

tyle ze zamiast toporkow to karabiny.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie liczysz tu na uczciwość przeciwnika....:) ale zabawa jest przednia...polecam:) jak będe miał fotke to też wstawie.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka uczciwosc, gdy nawet nie wiesz ze kulka odbila sie od Ciebie?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od repliki - są takie które strzelają na 15 metrów, są też takie które mają skuteczny zasięg(trafiasz w człowieka w korpus) 70m. Moja replika ma około 480fps - czyli prędkość wylotowa kulki 0.2g to ok.150m/s. Wystarczajaca, by z odległości 20m zrobić sito z puszki, zbić szybę w oknie i nabiś siniaka :)

Dostajesz w jakąkolwiek część ciała - umierasz(kwiczysz :) - jeśli w ciągu 2 minut dotrze do Ciebie medyk z Twojego zespołu - masz jeszcze jedą szanse. Ogólnie można powiedzieć, że gra opiera się na zasadch fairplay - jeśłi ktoś strzela ze słabszej repliki to czasem tylko lekko poczujesz - jak ktoś ma mocną snajperkę lub aega(karabin elektryczny) to już boli, czasem bardzo - na pewno na tyle, że odruchowo się łapiesz i podnosisz ręke do góry.

Tym bardziej, jeśli dostaniesz serią - przeciętnie jest to około 15-20 kulek na sekundę.

Dodatkowo klimatu dodaje fakt, że są to repliki broni, a nie markery(wyglądajaće czasem hm dziwacznie :wink )

D twgo dochodzą granaty robione z mocnych petard z grochem i mąką - po takim 6 godzinnym bieganiu w niedzielę wracam do domu i leżę kołami do góry do rana - a zakwasy mam do wtorku.

Waga repliki to ok. 4kg(mojej) - do tego kamizelka taktyczna, mundur, magazynki, kulki itd, granaty, krótkowalówki - czasem to ok. 8kg - co po kilku godzinach biegania można już naprawdę odczuć.

Wystarczy wziąść dwie reklamówki kartofli pobiegać w niedzielę po lesie - da odczucie "mniej więcej" - tak na dwa palce... :wink - takie powiedzenie było kiedyś :)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

jak ktoś ma mocną snajperkę lub aega(karabin elektryczny) to już boli, czasem bardzo - na pewno na tyle, że odruchowo się łapiesz i podnosisz ręke do góry.

Mowisz o trafieniu w nieoslonieta czesc ciala? Czy o trafieniu w warstwe: bielizna+polar+mundur+kamizelka?

Jaka jest energia takiej kulki?

Przemek :

Dostajesz w jakąkolwiek część ciała - umierasz

cokolwiek rygorystyczne :) zasady.

Nawet przy ostrej nie kazde trafienie uniemozliwia dalsze dzialania operacyjne, a co dopiero skutek smiertelny.

Ale OK. skoro to obowiazujaca zasada.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek powiedz jak to wszystko wyglada cenowo ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.specshop.pl

www.machinegun.pl

www.taiwangun.com

www.airsoftguns.pl

Tak żeby się naprawde fajnie pobawić - to trzeba wydac około 1.5 - 2 tyś zł, choć zabawę można rozpocząc już od najtańszych replik - żeby nie inwestowac nie wiadomo ile - można się wtedy przeonać, czy to wciąga czy nie - choć znając życie wciągnie na 100%

zapraszam do lektury :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHAHAHHA DUZE DZIECI w "PIF PAF" SIE BAWIA :) , LEJE ZE SMIECHU I GRATULUJE POCZUCIA HUMORU :):):)

W Swiss tez sie tak bawia z tym ze tutaj daja prawdziwe gnaty po wojsku do domu i ostatnio to sie po sasiedzku zaczynali strzelac :) wyszlo prawo ostatnio i trzeba bedzie zdac bron .

Ps; Czy ja czasem czegos podobnego nie widzialem na TVP - POLONIA , wlasnie taka zabawa ? wiem ze z kas to przyszlo do PL , niepamietam gdzie to widzialem , w sumie fajna zabawa bo od tego siedzenia przed kompem to sie mozna nabawic niewydolnosci krazenia , biegac bez celu to sie nie bardzo chce a taka zabawa to przyjemne z pozytecznym mozna powiedziec .

Ja sie z tenisa ziemnego na plywanie przerzucilem ale takie "PIF PAF" trzeba bedzie tuaj tez zorganizowac :) pomysl mi sie spodobal :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, a jak to jest praktycznie z tymi trafieniami? Przez grube wielowarstwowe ubranie w ogole czuc cokolwiek?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchi.... to sa TYLKO zabawki :) nie ma to jak postrzelac z prawdziwej broni, poczuc moc giwery w rece. Ja co tydzien strzelam precyzyjnie z .22 i .9mm. W niedalekiej przyszlosci mam zamiar przejsc na praktyczne strzelanie, ale to niestety sporo kosztuje :)


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.