Skocz do zawartości
mareczek232

parametry

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od jakiegoś czasu walczę z parametrami w akwarium.

kh-7

no3-~20

nh4-0

no2-0

ph-7.5

z-1.025

t-25c

mg-1350

ca-380

Regularne podmiany 30l tygodniowo sól af reef salt. Od miesiąca filtr fluidyzacyjny a w nim biopeletki 500g, można zauważyc lekki ubytek, dokładać? Dwa tygodnie temu zrobiłem również filtr glonowy z lampką led 5w, trochę zarosło ale bez szału, póki co ich nie usuwam. Odpieniacz zbiera okolo 2-2,5l ciemnego syfku tygodniowo. Karmienie raczej skąpe, każdego dnia dostają szczypte-dwie suchego pokarmu new life spectrum i dwa-trzy razy w tygodniu 1/3 listka algi nori oraz dwie kosteczki krylu oczywiście na przemian. Jedyne płyny jakie dozuje to AF FIsh V 2-3 razy w tygodniu po kilka kropel. Czy mieliście może podobny problem? Jak wygląda u Was z karmieniem, czy taka ilość jest nadal zbyt duża? Będę wdzięczny za każde wskazówki.

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie problemy masz?

Chcesz zbić NO3, podbić KH i pH?

Podaj jeszcze jakie masz PO4 to jest bardzo ważne przy obniżaniu azotanów.

Nie podałeś też jaką masz obsadę w akwarium - karmienie jest zawsze proporcjonalne do ilości zwierząt.

Tak więc z tego co podałeś nic nie można wywnioskować i ewentualnie doradzić.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli akwarium dobrze wyglada, to najlepiej nic nie regulowac. :thumbup:

W razie nieodpartej checi "regulacji", mozesz ewentualnie zwiekszyc podmiany.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o azotany, niestety nie mam hanki.. w wolnym czasie przejade się do sklepu i poproszę ich o pomiar. Akwarium wygląda okej tylko chciałem dorzucić jakieś acry a przy tak wysokim no3 to nie wchodzi w rachube.

Obsada to stadko anthiasów, zoltek, hepek, para blaznow, salarias, babka i doktorek.

Odpieniacz pacific sun crux is-200, działa na pełnych obrotach.

Skały około 25kg,

Pompa obiegowa 12000l/h ustwiona na 50%.

Edytowane przez mareczek232 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suche pokarmy mogą być bardziej "PO4 twórcze".

Przy wysokim NO3 proponuje zwiększone dozowanie bakterii ( jeżeli dajesz wogóle bo o tym nie napisałeś) i dodatkowo jakieś 2-3ml dziennie VSV lub octu.

Miłym dodatkiem jest refugium w sumpie - glony pięknie wyciągają NO3 z wody.

Oczywiście czeste pomiary azotanów i fosforanów ( nie trzeba od razu hanki - salifert daje dość dokładne odczyty również)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej...

Sam wiesz: chcesz akropory to badaj PO4 i to czyms dobrym. Reszte zalatwisz przy pomocy wodki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakteri nie daje od jakiś 3 miesięcy, przy starcie aplikowałem małą buteleczke af ale jak sie skonczyło jakoś tak odeszło w zapomnienie. Jakie bakterie polecacie? Dziękuję Panowie za aktywną pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start są bakterie "startowe" :)

Ja proponuję ( sam je mam ) naprzemiennie "Microbe Lift Special Blend" oraz "Prodibio Biodigest"

Ale jest tego cała gama innych produktów.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.