Skocz do zawartości
Charzun

Odpieniacz od Sebastka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tutaj nowy, z morszczyzna dopiero zaczynam, licze na Wasza pomoc.

Skompletowalem sprzet do morskiego akwa, a miedzy innymi mam odpieniacz produkcji Sebastka

3246-bibik4.jpg

Wysokosc odpieniacza to 60cm, czy nada sie on do 300l akwarium?

Mam pompe HM-4101 1200l/h

Czy cos z tego wszystkiego bedzie?

Pozdrawiam.


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak zawsze mądry po szkodzie, najpierw zrobi, później pyta. Pogrzeb w archiwum a znajdziesz opinię na ten temat.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat odpieniacz nie kosztowal mnie duzo dlatego chcialbym wiedziec czy cos z niego bedzie czy lepiej go odpuscic..


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy cieknie czy nie.

Jak nie cieknie to podlacz pompe i niech pieni.

To akurat sa kopie KZta byly w modzie ze 3 lata temu :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu miałby cieknac? I nie wiem jaki poziom ustawic zeby bylo najlepiej?


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat odpieniacz nie kosztowal mnie duzo

Mam winde towarowa do sprzedania. Supertanio kiedy ja podrzucic?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie nic nie wnoszące komentarze ;)

Podepnij obserwuj, na początek wystarczy moda na przewymiarowane odpieniacze minęła.

Ale sam odpieniacz to nie wszystko :D


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu miałby cieknac? I nie wiem jaki poziom ustawic zeby bylo najlepiej?

Często ciekną pod kubkiem

I miedzy body a rura odpływową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest szczelny, (na poczatku rzeczywiscie pod kubkiem sie pocilo ale docisnalem i jest sucho) lecz nie pieni.. Jesli w akwarium mam tylko sucha skale oraz sucha skale z dzialajacego kiedys akwarium, oraz sumpa mam czesciowo w skale wylozonego to powinno juz pienic? Nie mam zadnych korali, ryb itd..


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

samą solanką pienić nie będzie, ale sucha skała przeważnie coś do wody oddaje

może pompa słaba ? źle ustawione ?

najlepiej nakręć i pokaż filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest szczelny, (na poczatku rzeczywiscie pod kubkiem sie pocilo ale docisnalem i jest sucho) lecz nie pieni.. Jesli w akwarium mam tylko sucha skale oraz sucha skale z dzialajacego kiedys akwarium, oraz sumpa mam czesciowo w skale wylozonego to powinno juz pienic? Nie mam zadnych korali, ryb itd..

A podłączyłeś wężyk z powietrzem do pompy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Szydło dobrze pisze...sprawdz wężyk z powietrzem, czy jest podpięty. Czasami zdarza sie, że pompa nie zasysa powietrza na starcie - trzeba lekko dmuchnąć w wężyk i patrzeć, czy idą bąbelki do komory odpieniacza. Najlepiej zrobić to na zdjętym kubku. Jeśli bąbelki idą, to założyc kubek i pobawić się regulacją. Jeśli przelewa, to trzeba ustawic odpieniacz na jakiejś podkładce. Jeśli komora odpieniacza jast głęboka to konstrukcja z rurek pcv i kratki rastrowej będzie najlepsza.

A tak na marginesie, to wydaje mi się, ze na tak duży odpieniacz pompka którą masz będzie za słaba. Proponował bym zainwestować w jakąś większą pompkę z regulacją. Np. Aquabee 2000 Jebao 3000 z regulacja byla by oki, jeśli myślisz bardziej obciążyc baniaczek.

U mnie na 500l obiegu mam Sebastkowy "Black Skimm200" z Aquabee 2000 który i tak jest na czasówce, bo -póki co- mam w akwa 4 rybki i krewetkę czyszczącą (na razie postawiłem na zakup korali - cienizna z funduszami)

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol jest, powietrze pompa zaciąga, wydaje się byc wszystko oki.. w zależności jak ustawie rurkę Odpieniacz albo nie daje rady piany do kubka napchac albo znowu przelewa mokra..

Filmiki:

Mam jeszcze jedna pompe duzo mocniejsza ktora mialabyc do obiegu.. podlacze ja do odpieniacza i zobacze czy cos sie zmieni..

Edytowane przez Charzun (wyświetl historię edycji)

5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dobrze jest - tylko woda za czysta tonie ma co wywalać

niech pochodzi parę dni mniej więcej jak na 3cim filmiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok tak jak na trzecim filmiku woda czysta to piany malo

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.