Skocz do zawartości
RomanPa

Ceramika Aqua Nova

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ktoś stosował ?

Jakieś porownanie do siporaxu ???

Bo cenowo przy duzym zbiorniku bardzo konkurencyjny.


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo wiem ale chordzi mi bardziej o sprawdzone w praktyce info


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladalem kilka baniek gdzie mialem dylemat jaka ceramika, jednak kapilarnosc ceramiki aqua nova jest identyczna jak siporax a cena o wiele nizsza

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie zgodzę się że identyczna ale jest na pewno dużo lepsza niż większość tego co jest sprzedawane jako "ceramika" (no name)

niezła też jest "bioceramax" aquaela

bioceramax-600_450px.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakladalem kilka baniek gdzie mialem dylemat jaka ceramika, jednak kapilarnosc ceramiki aqua nova jest identyczna jak siporax a cena o wiele nizsza
 

A co to za wskaźnik ta kapilarność w odniesieniu do powierzchni aktywnej dla filtracji?

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kapilarność – zdolność podciągania płynów ku górze przez kapilary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze Aquanova wchodzi z nowosciami, kiedys mieli zbiorniki z sumpem ciekawe czy wroca do nich.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapilarnosc to taki podstawowy test dla ceramiki, siporax i ceramika aqua nova podnosza plyn na 5 "poziom", inaczej ujmujac ilosc mikroporów jest podobna wiec i wydajnosc rowniez, ciezko mi to opisac, jednak smialo mozna uzywac tej ceramiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wygląda, rozważę chyba zamiast Siporaxu. 4 razy taniej.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26 stycznia 2017 o 12:10, josetsu napisał:

zakladalem kilka baniek gdzie mialem dylemat jaka ceramika, jednak kapilarnosc ceramiki aqua nova jest identyczna jak siporax a cena o wiele nizsza

 

Kupiłem dziś 7kg tej ceramiki. I powiem Wam, że ten filmik to pic na wodę, fotomontaż ;-) Podciąga wodę ledwie do początku drugiej kostki :(

Choć moim zdaniem podnoszenie wody ma nie dużo wspólnego z zasiedleniem przez bakterie.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem dziś 7kg tej ceramiki. I powiem Wam, że ten filmik to pic na wodę, fotomontaż ;-) Podciąga wodę ledwie do początku drugiej kostki [emoji20]
Choć moim zdaniem podnoszenie wody ma nie dużo wspólnego z zasiedleniem przez bakterie.


Jak długo robiłeś test. Z tego co widzę to filmik jest mocno przyśpieszony. Może powinieneś dłużej poczekać ?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, messaya napisał:

 


Jak długo robiłeś test. Z tego co widzę to filmik jest mocno przyśpieszony. Może powinieneś dłużej poczekać ?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

 

Dość krótko, około 3-5min, ale nie sądzę żeby dalej mocno ciągnęło.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kapilarność – zdolność podciągania płynów ku górze przez kapilary

A odpowiedź na resztę mojego pytania?

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.