Skocz do zawartości
matheroz

Projekt małej Lampy Led DIY - Pomoc mile widziana

Rekomendowane odpowiedzi

To po co piszesz o lumenach juz nie pierwszy raz w kilku tematach, jak kazesz pytać się koralowców ile potrzebują? I ja też edytowalem post przyznając rację Tobie, ze są podane lumeny diody w linku z aledrogo. Ale po co podajesz ten link o lumenach jak sam nie wiesz ile ma ich być dla korali?

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Waty to tylko informacja ile mocy/prądu dioda pobiera i nic więcej

skąd mam wiedzieć ile potrzebujesz diód/lumenów do swojego zbiornika ?

znajdź podobny zbiornik z podobną obsadą i zapytaj posiadacza czym i jak świeci i czy jest zadowolony

Ale po co podajesz ten link o lumenach jak sam nie wiesz ile ma ich być dla korali?

po to że zapytałeś

jedni świecą lampkami 12W i wystarcza - a innym ponad 20W mało

jeżeli liczysz na odp. że ma być dokładnie tyle lumenów (bo tyle to za mało - a tyle już to dużo) to NIKT Ci takiej udzieli

ma być na tyle dużo żeby koralowce nie głodowały i na tyle mało żeby ich nie popalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz od prawie 19 miesięcy oswietlenie led diy i jakoś sie to kręci i nie potrzebowalem Twojej pomocy, żeby to zmajstrować. Piszesz o lumenach i migasz sie od odpowiedzi ile ma ich być. Teraz edytowaleś post i piszesz o watach. To się ni kupy, ni d*py nie trzyma. Prosze nie pisz juz więcej do mnie, bo chcę mieć spokojną noc. Dobranoc

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam juz od prawie 19 miesięcy oswietlenie led diy i jakoś sie to kręci i nie potrzebowalem Twojej pomocy, żeby to zmajstrować. Piszesz o lumenach i migasz sie od odpowiedzi ile ma ich być.

i co mam Cię pochwalić ? czy polecić jakiejś firmie jako konstruktora ?

odnośnie ilości lumenów masz odp. powyżej

chcesz mnie dalej zaczepiać to zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty mnie zaczepiasz bo masz zawsze swoje "ale". Dla koralowców najważniejsze jest światło niebieskie ktore ma male lumeny, ale przenika glęboko do wody. Poczytaj np. magazyn koral 2/2013. Polecic to ja mogę Ciebie za wkład w konstrókcjach lamp diy, bo nie ma tu lepszego. W tej odpowiedzi powyżej nie ma wzmianki o lumenach ile ma ich być, a dochodząc metodą prób i błędów to Twoje wypowiedzi i rady nie są mi do niczego potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To Ty mnie zaczepiasz bo masz zawsze swoje "ale". Dla koralowców najważniejsze jest światło niebieskie ktore ma male lumeny, ale przenika glęboko do wody. Poczytaj np. magazyn koral 2/2013. Polecic to ja mogę Ciebie za wkład w konstrókcjach lamp diy, bo nie ma tu lepszego. W tej odpowiedzi powyżej nie ma wzmianki o lumenach ile ma ich być, a dochodząc metodą prób i błędów to Twoje wypowiedzi i rady nie są mi do niczego potrzebne.

Przecież to Ty tutaj

http://nano-reef.pl/topic/88038-projekt-malej-lampy-led-diy-pomoc-mile-widziana/page__st__40#entry894627

mnie zaczepiłeś a nie ja Ciebie

i przepraszam Cię bardzo że nie umiem (i nikt inny też nie) udzielić Ci odp. na tak proste pytanie "ile ma być lumenów"

oraz innych użytkowników forum - za offtopy niezwiązane z tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post 43 w tym temacie byłeś pierwszy, a jezeli na temat lumenow jest taka prosta odpowiedź to dlaczego nie udzieliłeś mi prostej odpowiedzi ile ma ich być w tym temacie i innym. Raz piszesz o lumenach, a jak nie znasz odpowiedzi to o watach. Jak ja piszę o watach to Ty .na przekór o lumenach. Taka dyskusja nie ma sensu. Nie znasz odpowiedzi i za wszelką cenę chcesz żeby było na Twoim. Nikt inny w tą dyskusje sie nie wtrącał, żeby udzielić satysfakcjonującą odpowiedź dla mie ile ma byc lumenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie :)

Po krótkich przemyśleniach postanowiłem zakupić trochę więcej diód 1w i w razie potrzeby mieszać kolory. Może trochę mnie poniosło ale ceny niewielkie więc 10 złoty róznicy mnie nie zbawi

alegro.jpg

Zdjęcię ukazujące koszyk .. Pomóżcie dobrać jakiś zasilacz ? Wiem że ma być na 350 mA ale nie wiem czy lepiej draiver czy na 2 zasilacze i do tego czasówki które posiadam

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak dajesz 3x full spectrum to czerwoną możesz sobie spokojnie darować / zamienić na UV

pomyśl też jak to połączysz bo tu aż sie proszą 3-4 kanały .. a nie dwa

poza tym na bank przesadzasz z mocą - przecież to zbiornik 27l ?

więc przydało by się sterowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli 3 sznurki/kanały po 6 sztuk i masz 18 - zasilacz 24V i jakieś 1,5A (żeby był zapas mocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wrzucę fulla 1 max 2. No z polączeniem mam problem i w sumie nie do końca wiem jak go rozwiązać.

No właśnie nad czymś takim myślałem i pod 350mA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

aaa i 3 driver na 350mA - najlepiej z PWM - jakbyś zechciał jednak sterować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .. dzisiaj przyszły ledy i tu pojawia się pytanie .. Czy sterowanie koniecznie jest potrzebne ? Puściłbym wszystko na jednej nitce a jeśli wszystko dobrze byłoby dobrze dołoże sterowanie .. Chyba najlepszą opcją dla mnie skoro mam dwie czasówki to zrobić dwie nitki, dwa zasilacze, dwie czasówki ... tylko muszę znaleźć w miarę tanie zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten akurat nie miał zasilaczy takiego jakiego potrzebowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sterowanie chcesz dać ? Ja zakupiłem na aukcji zasilacza . Idzie paczką z Led byt.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na panowie tutaj mi proponowali drivery + pewnie jakiś sterownik do tego :) jeśli dobrze kumam :p

Szczerze te zagadnienia są dla mnie nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.