Skocz do zawartości
marcin881

Odpieninacz EVO500 mokra piana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy to normalne że tak pieni? Zbiornik 10 dni. Udało mi się raz ustawić na początku gdzie wywalil żółtej gęstej pianki teraz od kilku dni nie idzie na żaden sposób. Bomble bardzo duże z wodą. Zauważyłem że jak piana zaczyna uciekać do kubka to idzi3 później jak szalona, jak dam 1 cm niżej to niepodejdzie do końca. Film poniżej:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pieni wodą - podnieś go wyżej albo skręć pompę jeśli jest sterowana

a pienić ma mniej więcej tak

itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy skręcam moc pompy piana jest bardzo mała na wysokość 1-2cm i nie jest w stanie podejść do góry kubka. Czy to może być powód że brak jest życia w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na produkcje gestej piany pewnie trzeba dobe poczekac. Teraz jest ustawiony na zbyt "mokro". Zeby nie skrecac wydajnosci, mozna calosc postawic kilka cm wyzej lub obnizyc poziom wody w komorze sumpa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody reguluje pokrętłem jak ustawie niższy poziom piany wcale nie ma opada do zera i bulgocz3 jakby się gotowala.

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta woda - to normalne - zostaw tak jak pokazałeś na ostatnim filmie. Będzie ładnie odpieniał, jak będzie miał co odpieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest ok, na tym filmie super pieni, poczekaj az zasiedlisz baniak to bedzie syf w kubku dopiero.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie 1029 S.G 39ppt raczej za czysty zbiornik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.