Skocz do zawartości
MSAdam

Czy moge trzymać skrzydlicę w refugium ?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się podobają skorpenowate. Niestety nie chcę dawać skrzydlicy do głównego zbiornika ( za duże ryzyko ) .

Dlatego pytam Kolegów, czy mógłbym cieszyć się jej wyglądem w refugium ? Wymiary refugium 35 cm x 45cm x wys. słupa wody 37 cm . Refugium jest częścią sumpa. Komora refugium nie jest komorą środkową sumpa ( jak to zwykle bywa ) lecz komorą boczną o małym przepływie wody ( podpatrzone w Anglii ) z glonami na podłozu Miracle Mud .

Muszę jeszcze dodać, że refugium jest zasilane wodą z by-pasa na spływie do akwarium ,

NIE bezpośrednio wodą z odpiniacza .

Jest tak : komora sumpa pierwsza z lewej to odpieniacz, druga (środkowa) to pompa , komora trzecia to refugium . Czy w takich warunkach skrzydlica "się nada"?

Pozdrawiam Morszczyznę


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Mysle ze nie jest to dobry pomysl glownie ze wzgledu na zdecydowanie za maly zbiornik.Nawet jesli kupilbys zupelnie mala skorpene to zapewniam one rosna bardzo szybko!!!a w zwiazku z obfitym i czestym karmieniem mocno zanieczyszczaja wode.Nie wiem co rozumiesz pod pojeciem ryzyka trzymania skrzydlicy w glownym zbiorniku?Jesli kupisz mala skrzydlice i wpuscisz ja jako ostatnia rybe do akwarium to niebedzie problemu.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! nie męcz ryby. kup małą i po dobrym dobraniu wielkości ryb i nauczeniu jedzenia mrożonego mięsa z ręki możesz trzymaćją około roku i trzeba sprzedać z powodu wielkości.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
roman763 :

Jesli kupisz mala skrzydlice i wpuscisz ja jako ostatnia rybe do akwarium to niebedzie problemu.

tzn. nie pozjada innych mniejszych mieszkańców??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał S.Tak jak napisalem jesli wpuscisz mloda skrzydlice do akwarium juz zasiedlonego to ryzyko pozjadania innych mieszkancow jest minimalne ale oczywiscie nie mozna tego w 100% wykluczyc.Sam mialem jakis czas temu skrzydlice i wraz nia inne mniejsze ryby i bylo ok.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lagodnych drapieznikow.

Pozatym to bedzie bardziej torturowanie tej ryby w tak malym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy rekin zje człowieka , nie każda skrzydlica zje rybe .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium choc staramy sie zapewnic jak najlepsze warunki to jednak sztuczne srodowisko w ktorym wiele rzeczy jest sprzecznych z natura.Regularnie karmiac ryby sprawiamy ze nawet drapiezniki traca naturalny instynkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Koledzy, czytając Wasze rady postanowiłem nie dawać skrzydlicy do refugium. Spróbuję dać ją do zbiornika głównego. Mam nadzieję ,że @roman 763 ma rację .

Pożyjemy - zobaczymy :)


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli zdecydowałeś się na skrzydlice , to zastanów się nad gatunkiem polecana przez Roberta K D.bioocellatus jest super, sam trzymam ja w 350 l rafowym. Jest to niestety gatunek wybredny w jedzeniu , więc kupując upewnij się że żre jakikolwiek pokarm ( zdażają sie osobniki nie ragujące na wet na żywy pokarm) niewątpliwą zaletą ryby jest osiągana wielkość 10 cm a ofiry zjadane to mniej niż 5 cm więc bez bólu możesz ją trzymać z większością ryb.

Zastanów się ewentualnie nad D. brachypterys i D.Zebra to gatunki rosnące do ok 15 cm . Małego D. brachypterus w tej chwili mam na podrastaniu w 160 l akwarium z krewetkami czyszczącymi i Z.gemmatum .

Jak podrośnie obie skrzydlice będą pływać razem.

Pozostałe gatunki rosną bardzo szybko P. volitans z 5 cm malucha w 6-8 miesięcy urośnie do 15 cm potworka.

Pomysł trzymania 3-5 cm malucha w refugium nie jest głupi ponieważ w ogólnym akewarium ryba może nie zdążyć złapać pokarmu , to opisanego przez ciebie zbiornika dołożyłbym pompke cyrkulacyjną.

Pozdrawiam Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dięki @Łukasz Kur , za dawkę optymizmu :)

D.bioocellatus'a nie widzę w sprzedaży , chyba że masz jakiś rzetelny namiar. Kupię D.brachypterys - mała i pięknie wybarwiona rybka . Jeżeli będzie mała to dam ją do refugium , większą wpuszczę do głównego .

Pozdrawiam Adam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.