Skocz do zawartości
mmedenski

Gazetka?

Rekomendowane odpowiedzi

mm-ale zeby ja zobaczyc, to trzeba najpierw kupic :no, a jak napisal Tomek M (i tutaj sie zgadzam w 100%) w Polsce jest zbyt malo fachowcow, lub fachowcow z otwartymi glowami, by napisac nawet raz na kwartal kilka dobrych artykulow o rafie, rybach, podlozach, filtracji, uzupelnianiu mikroelementow, utrzymywania Ca, Kh i Ph bo tak sobie to wyobrazam;

dlaczego pisze z otwarta glowa? tylko dlatego, iz sam na poczatku mojej przygody z akwa morskim wszedzie slyszalem od "fachowcow", ze tylko 200 litrow, ze ponizej 100 to sie nie da utrzymac , ze bedzie brod, smrod, syf i malaria :con

ze jak Ca to tylko reaktor, ze bez filtra RO to sie nie da, ze bez doswiadczenia w slodkim to moge zapomniec itp

dzis wiem, ze to nie do konca tak (m in dzieki temu forum:D), ze mozna inaczej

oczywiscie bede czekal z niecierpliwoscia na opinie nt tej gazety, miejmy nadzieje, ze bedzie naprawde dobra ale poki co ciesze sie, ze bede mial okazje przejrzec Corals


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wypowiedź. Ja mam 100l, brak doświadczenia ze słodkim, nie ma filtra RO, Ca dolewam z butelki i jako tako to działa.

Mam nadzieję że ta gazetka wypali.

Martin prasa poszła.

Cześć


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czasami mi sie uda zajrzeć na forum..ale nie oto chodzi..

jako osoba która przygotowuje wydanie kwartalnika zostałem wywołany do tablicy..i powiem szczerze że się trochę ciszę :) ..

odpowiem od razu na kilka pytań z forum..

- strona internetowa - zaczynamy dopiero tworzenie z czasem będzie coraz lepiej.....nie wszyscy od razu przygotowywali swoje własne strony o swoich baniaczkach na TIP-TOP....prosimy o chwilę czasu..

- co do "naszych" specjalistów polskich - mamy takie stare powiedzienie które również w tej dziedzinie się sprawdza - tam gdzie dwóch polaków tam trzy zdania.... dlatego też ze względu na to .... materiały są "już" pisane i napisane przez zawodowych dziennikarzy którzy piszą materiały na podstawie materiałów naukowych oraz materiałów z czasopism branżowych z UE oraz całego świata....Proszę mi uwierzyć, iż załatwienie dostępu doi wszystkich baz internetowych (płatnych) oraz tłumaczenie tych partii materiałów są dla nas dużym wysiłkiem..zresztą sami zobaczycie..każdy artykuł ma swoją bibliografie naukową...:)...na wydawaniu gazet znamy się naprawdę dobrze :no i wiemy że wielu przypadkach tylko i wyłącznie profesjonalne materiały mogą pomóc...nam wszystkim...

- dlaczego chcemy wydawać ? Bo kiedy ja zakładałem swoje akwarium...szukałem medium które mi pomoże w tym....i nie tylko w zrozumieniu zachodzących procesów ale także populryzowania tej dziedziny ...

- proponuję sukcesywnie zaglądać na nasze strony, które do momentu wydania gazety będzie cały czas uaktualizowana...

- co do ceny - no cóż..w jednym z wcześniejszych postów wyliczono kwotę przygotowania - niestety jakość nie zawsze idzie w ramię z niską ceną - naszym zdaniem kwota ok.25 pln za numer w przypadku otrzymania materiału ok. 90 stron musi kosztować...

pozdrawiam

Marcin Piotrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychać coś o terminie wydania pierwszego numeru już może?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych,

Oto relacja z pierwszej linii:

- materiał merytoryczny jest już gotowy

- zdjęcia prawie też...

- winiety są już gotowe

- w najbliższym czasie przebudujemy strony tak aby mieć z wami jak największy kontakt - zresztą czekamy na sugestie - m.piotrowski@morszczaki.pl

- pozostają nam jedynie rozmowy z reklamodawcami

Przepraszamy za przesunięcie terminu.

Mamy nadzieję, iż czasopismo ukarze się przed końcem listopada i będzie co czytać - juz wychodzi ok. 90 stron.

Pozdrowienia

Marcin Piotrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@morszczaki2003

Witam

to co prezentujecie w tej chwil na Waszej stronie w kwesti "slonego" kwartalnika...wyglada super........

czekam niecierpliwie...:D))

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty przecież piosmo nie ma tytułu "MARX" :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich MORSZCZAKÓW,

Jako Redaktor kwartalnika z przyjemnością chciałbym WAS poinformować, iż prace nad pierwszym wydaniem dobiegły końca. W związku z powyższym serdecznie zapraszam na nasze strony www.morszczaki.pl oraz zachęcam do prenumeraty.

Pozdrowienia

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo sympatycznie, tylko gdzie jest lista tych "specjalistycznych sklepow akwarystycznych na terenie calej Polski", w ktorych dostepny bedzie magazyn, moim zdaniem przydaloby sie cos takiego, nie bede musial wydzwaniac po sklepach w Gda z zapytaniem.....chyba, ze idea sprzedazy "stacjonarnej" padla?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę składać zamówienia via strona internetowa www.morszczaki.pl lub poprzez sklepy internetowe, które już posiadają w swojej ofercie również naszą gazetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idea nie padła za chwilę uruchamiamy nowe strony MORSZCZAKÓ gdzie będzie odpowiednia mapa z zaznaczonymi punktami sprzedaży zarówno internetowej jak i zwykłej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra inicjatywa


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@morszczaki2003

:))...na oczy mi padlo ze doszukac sie tych punktow sprzedazy na Waszej stronie doszukac nie moge???......czy jeszcze ich nie "zapodalicie"na Wasze www....

... nie wiem w jakiej czasoprzestrzeni funkcjonujecie..bo u Was to pewnie chwila...a tutaj .....na ziemi za chwile beda 24 godziny od obietnicy..:D ze...

...."za chwilę uruchamiamy nowe strony MORSZCZAKÓ gdzie będzie odpowiednia mapa z zaznaczonymi punktami sprzedaży zarówno internetowej jak i zwykłej"..........

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.