Skocz do zawartości
marcin881

Błazenki vs ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem parke bkazenkow ok 4 cm każdy osobnik oraz małego quadricolora. Niestety od samego poczatu blazny zaczęły bardzo nachalnie wciskać się w niego, ocierac i skubac. Sam ukwiał ukrył się w ciemnych skalach, jednak i tak go odnalazł blazen i ciągle go zaczepia. Czy jest to bezpieczne dla tak małego ulwiala? Ryba jest dwa razy większa od niego wygląda to jakby chciała go zamordowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny nie odpuszczą, a ukwiał z czasem przywyknie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo błazny nie odpuszczą a ukwiał padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FARCIARZ...Ja mam dwa totalne błazny... Ogromny quadri w baniaczku, a one nawet się nim nie zainteresowały. Molestowały Lobo, za nim nie padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

FARCIARZ...Ja mam dwa totalne błazny... Ogromny quadri w baniaczku, a one nawet się nim nie zainteresowały. Molestowały Lobo, za nim nie padł

zrób z 2 - 3 butelek PET rurę

a potem tą rurą tak :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czyli jest możliwość że go zabija ? Ukwial się chowa jak może wlaze teraz w dziurę gdzie ciężko go widać ale nie ma on tam nic swiatla , będzie żyw w zupełnej ciemności? Chyba trzeba szybko kupić duży okaz najlepiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zrób z 2 - 3 butelek PET rurę

a potem tą rurą tak :

Taaaa... ja swoje wyłapałem, wsadzilem do kotnika z ukwiałem, taplały się w nim z lubością, a po 2 tygodniach postanowiłem im zrobić w końcu desant, sądząc że już tym razem cudów nie będzie. Przeliczyłem się. Leją na niego i omijają szerokim łukiem.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo błazny są głupie :p nie każdy się zaprzyjaźni z ukwiałem - można spróbować od kogoś pożyczyć błazna który wie co to ukwiał i nauczy kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo błazny są głupie :p nie każdy się zaprzyjaźni z ukwiałem - można spróbować od kogoś pożyczyć błazna który wie co to ukwiał i nauczy kolegów

Ale moje siedziały w ukwiale 2 tygodnie jak były z nim w kotniku. W zbiorniku już go nie dostrzegają i olewają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nadal nie wiem co robić? Czy ten blazenek może wykończyć mojego malutkiego quadro ? Tak go broni że teraz gania i podskubuje ogon partnerki a zawsze razem pływali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazenki też się w ogóle nie interesują ukwiałem :) to chyba zależy od ,,charakteru'' ryby :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie moje po 3 miesiacach zainteresowały sie ukwialem. Po przeprowadzce do wiekszego szkla przez tydzien udawaly ze go nie widza a mieszkały w nim ponad rok w starym zbiorniku. Cierpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po katastrofie mam nowe blazenki. Dwa malutkie. Zamienilem sie na forum oddalem szorstnika za quadri zielonego z zoltymi koncowkami. Ku mojemu zdziwieniu mlodziutki blazenek (kupiony w jadwidze) nie ma nawet 3cm juz wplynal w ukwiala. Tylko problem bo drugiego przegania. Ale drugi jak nie w euphylii to w rhodactisie sie odnajduje :)

Białostocka Solniczka 112 L + 40 L Sump

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84690-Bia%C5%82ostocka-Solniczka-112-L-%2B-40-L-Sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa już duże błazny siedzą we wszystkich 9 ukwiałach quadri. Zabawne jest jak wieczorem, kiedy ukwiały zaczynają się zamykać moje błazny są wściekłe i zaciekle próbują wejść do zamkniętego ukwiała. Błazny zawsze wygrywają tą walkę. Ukwiał ustępuje i wpuszcza je do środka. Pozycje rybek w tych ukwiałach wieczorem, też są śmieszne. Potrafią nieruchomo wisieć w pozycji pionowej, głową zwróconą do dna akwarium. W sumie to ich stosunek do ukwiałów można określić jako upierdliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem z racji że mały quadri był męczony okropnie kupiłem dużego Quadri, i kolejne problemy....Samica nie dopuszcza do niego samca skubie płetwy a najgorsze że samiec dziobie i urywa macki ukwiału , co robić ?? duży quadri az uciekle w ciemnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez samica nie za bardzo wpuszcza samca. Ale spokojnie dotra sie jeszcze sa za mlode. A czy urywa macki? Nie sadze. Raczej je wciaga aby sie hartować a potem jak wyplowa to sa mniejsze. Ale raczej krzywdy im nie robi.

Białostocka Solniczka 112 L + 40 L Sump

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84690-Bia%C5%82ostocka-Solniczka-112-L-%2B-40-L-Sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie one je jedzą, już prawie wszystkie główki pourywali biednego ukwiału.chwyta i urywa. Niewiem co robić?:((

Dodam że blazny nie są młode, takie kupiłem

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.