Skocz do zawartości

Historia edycji

waldek123blau

waldek123blau

10 godzin temu, goclik napisał:

Ale, że jak? Że 3,5 roku nie było czyszczone body odpieniacza? Nie wpłynęło to na jego gorsze działanie?

Tak przez 3,5 roku nic w sumpie  nie czyściłem. Przecierałem tylko przednią szybę w refugium aby widzieć te bogactwo życia. Body odpieniacza i jego 3 pompy wczoraj po raz pierwszy wyczyściłem. Jedynym wyjątkiem był kubek odpieniacza który był zawsze opróżniany i myty oraz pompa reaktora wapnia która się ze dwa razy zapchała ale dwie pompy obiegowe pracują już te trzy i pół roku bez czyszczenia. Mam odpieniacz na wyrost i zabrudzenia nie miały wpływu na jego działanie - może jego sprawność się o jakieś 30% zmniejszyła ale i tak wystarczał dla mojego systemu. Uważam że jak nie wkładam rąk do akwarium wszystko lepiej się kręci. Największą plagą w akwarium morskim jest sam akwarysta. Biologia sama sobie bardzo dobrze radzi. Testów wody nie robiłem od jakiegoś roku , -akwarium jest stabilne i wszystko rośnie na potęgę. Jedyną regulację którą wykonuję (na tak zwanego czuja) to zwiększanie przepływu z reaktora wapnia. Co jakiś miesiąc lekko zwiększam kroplowanie odcieku. Po wszystkich zmianach w sumpie oczywiście zbadam sobie wodę i ustawie nowy reaktor wapnia pod konsumpcje moich korali.

waldek123blau

waldek123blau

9 godzin temu, goclik napisał:

Ale, że jak? Że 3,5 roku nie było czyszczone body odpieniacza? Nie wpłynęło to na jego gorsze działanie?

Tak przez 3,5 roku nic w sumpie  nie czyściłem. Przecierałem tylko przednią szybę w refugium aby widzieć te bogactwo życia. Body odpieniacza i jego 3 pompy wczoraj po raz pierwszy wyczyściłem. Jedynym wyjątkiem był kubek odpieniacza który był zawsze opróżniany i myty oraz pompa reaktora wapnia która się ze dwa razy zapchała ale dwie pompy obiegowe pracują już te trzy i pół roku bez czyszczenia. Mam odpieniacz na wyrost i zabrudzenia nie miały wpływu na jego działanie - może jego sprawność się o jakieś 30% zmniejszyła ale i tak wystarczał dla mojego systemu. Uważam że jak nie wkładam rąk do akwarium wszystko lepiej się kręci. Największą plagą w akwarium morskim jest sam akwarysta. Biologia sama sobie bardzo dobrze radzi. Testów wody nie robiłem od jakiegoś , -akwarium jest stabilne i wszystko rośnie na potęgę. Jedyną regulację którą wykonuję (na tak zwanego czuja) to zwiększanie przepływu z reaktora wapnia. Co jakiś miesiąc lekko zwiększam kroplowanie odcieku. Po wszystkich zmianach w sumpie oczywiście zbadam sobie wodę i ustawie nowy reaktor wapnia pod konsumpcje moich korali.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.