Skocz do zawartości

Historia edycji

waldek123blau

waldek123blau

Dziś podłubałem przy osmozie z racji że Przemek się odgrażał że na dniach będzie gotowe akwarium ze stelażem na zbiornik podmian wody. Ten dodatkowy zbiornik będzie stał z prawej strony przy moim sumpie a filtry były bezpośrednio za nim i nie miałbym możliwości wymiany wkładów gdybym je tam zostawił. Zmiana miejsca na filtry osmozy była pretekstem do wymiany wkładów i za wzorem kolegi z forum niemieckiego planuje zastosować za filtrami z żywicą DI MB20 i MB400 dwa dodatkowe filtry z żywicami Anionit Demi Purolite A200. Wymyłem obudowy i zamówiłem złoże które jutro powinienem dostać. Wygląda to obecnie tak:

9742772_20171019_213839.jpg

Zbiornik podmian będzie stać między stelażem z lewej strony a białą lampą UV i będzie wpięty w obieg wody z oddzielnymi zaworami odcinającymi. Czyli będę mógł odłączyć ten zbiornik od systemu bez wyłączania głównej pompy obiegowej zrzucić wodę i nalać nową solankę a później włączyć obieg tak aby woda pomalutku się mieszała.

Przy okazji kupiłem zawór bramowy do swojego akwarium bo zawór kulowy jest do kitu. Aby go ustawić we właściwej pozycji tak aby nie chlupało musiałem każdorazowo poświęcić 30 min. Myślę że teraz będzie to duuuuużo łatwiejsze.

9742819_20171019_213918.jpg

waldek123blau

waldek123blau

Dziś podłubałem przy osmozie z racji że Przemek się odgrażał że na dniach będzie gotowe akwarium ze stelażem na zbiornik podmian wody. Ten dodatkowy zbiornik będzie stał z prawej strony przy moim sumpie a filtry były bezpośrednio za nim i nie miałbym możliwości wymiany wkładów gdybym je tam zostawił. Zmiana miejsca na filtry osmozy była pretekstem do wymiany wkładów i za wzorem kolegi z forum niemieckiego planuje zastosować za filtrami z żywicą dwa dodatkowe filtry z żywicami Anionit Demi Purolite A200. Wymyłem obudowy i zamówiłem złoże które jutro powinienem dostać. Wygląda to obecnie tak:

9742772_20171019_213839.jpg

Zbiornik podmian będzie stać między stelażem z lewej strony a białą lampą UV i będzie wpięty w obieg wody z oddzielnymi zaworami odcinającymi. Czyli będę mógł odłączyć ten zbiornik od systemu bez wyłączania głównej pompy obiegowej zrzucić wodę i nalać nową solankę a później włączyć obieg tak aby woda pomalutku się mieszała.

Przy okazji kupiłem zawór bramowy do swojego akwarium bo zawór kulowy jest do kitu. Aby go ustawić we właściwej pozycji tak aby nie chlupało musiałem każdorazowo poświęcić 30 min. Myślę że teraz będzie to duuuuużo łatwiejsze.

9742819_20171019_213918.jpg

waldek123blau

waldek123blau

Dziś podłubałem przy osmozie z racji że Przemek się odgrażał że na dniach będzie gotowe akwarium ze stelażem na zbiornik dolewkowy. Ten dodatkowy zbiornik będzie stał z prawej strony przy moim sumpie a filtry były bezpośrednio za nim i nie miałbym możliwości wymiany wkładów gdybym je tam zostawił. Zmiana miejsca na filtry osmozy była pretekstem do wymiany wkładów i za wzorem kolegi z forum niemieckiego planuje zastosować za filtrami z żywicą dwa dodatkowe filtry z żywicami Anionit Demi Purolite A200. Wymyłem obudowy i zamówiłem złoże które jutro powinienem dostać. Wygląda to obecnie tak:

9742772_20171019_213839.jpg

Dolewka będzie stać między stelażem z lewej strony a białą lampą UV.

Przy okazji kupiłem zawór bramowy do swojego akwarium bo zawór kulowy jest do kitu. Aby go ustawić we właściwej pozycji tak aby nie chlupało musiałem każdorazowo poświęcić 30 min. Myślę że teraz będzie to duuuuużo łatwiejsze.

9742819_20171019_213918.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.