Skocz do zawartości
M@ti

Czy mam za mało skały???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Akwarium ma 2 miesiące jest w nim 10 kg skały na 130l + panel. Skoczyły mi parametry wody no2 z 0 do 0,025 i po4 z 0 do 0,1. Czy to wina małej ilości skały i czy jeśli dołożę parę kilo to cykl dojrzewania nie zacznie się od nowa???. Bardzo proszę o szybką odpowiedz ,ponieważ za tydzień miałem jechać po ryby i korale i to będzie moja jedyna okazja następna zdarzy się za 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

znaczy że prócz skały i wody nic więcej tam nie masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera marin silicate clear w ilości 150g działa również filtr kubełkowy w którym znajduje się phosguard i gąbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie łapę ... masz panel około 30l i w nim tylko 150g sera silikate ?

wywal gąbkę bo będzie zbierać brud (albo ją czyść ze 2x w tygodniu)

skały możesz mieć mało - ale coś musi "robić" za złoże dla bakterii np, siporax

dołożysz skały to może - ale nie musi - dojrzewać od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i zapomniałem mam 2 l siporaxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina dojrzewania jak nie masz tam rybek. A skałkę zawsze można dać , a taka malutka zmiana :-) to nic strasznego. Wstrzymaj się z Twardymi bo to tak na początek wyrzucenie pieniędzy i tak padną.

Edytowane przez JAC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie boję się ponownego dojrzewania. A co do ryb nie mam ,ale 2 ślimaki wsuwają glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a tą skałę co masz to żywa czy sucha ? nowa (ze sklepu) czy od kogoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu żywa skała.

Kupiłbym od kogoś ,ale mieszkam w takiej miejscowości ,że nie mam takiej możliwości chyba że bym kogoś znalazł z okolicy.

Edytowane przez M@ti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a gdybyś dostał z zaniedbanego zbiornika ?

to Twoje fotki gdzieś tu widziałem ze skałą całą w glonach ?

jeżeli tak to dojrzewanie jeszcze się nie skończyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonów zielonych już nie ma ,pojawiło się parę apitasi ,ale mam zamiar kupić krewetki i mam nadzieje że sobie z nimi poradzą.

Czy ktoś z czytających ma na sprzedasz skałę lub zna kto chce sprzedać?.

Edytowane przez M@ti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę suchej, trochę mi zostało, potem trochę wyjołem z akwarium bo ciągle mi układ nie pasował i teraz mam 5-7kg leżeć, jakby co to moge ci wysłać, fotkę ci strzele i zobaczysz czy ci pasuje, ale to ty musisz wiedzieć czy idzie tak dołożyć suchej

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie pan zależy mi bardziej na żywej skale ,ale dziękuje za propozycje :thumbsup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaly i piachu powinenies miec min 20% objetosci. Ja mam 250 l akwa i mam 35kg skaly i 20kg piachu zywego ze zbiornika ktory chodzil 6lat. Parametry Ci skacza bo masz mlode akwa. Dodawaj bakteri i lej vodke na pozywke. Ja bym nie ryzykowal wsadzania ryb jak masz niestabilne parametry. U mnie wszystko sie ustabilizowalo po miesiacu ale mialem wszystko na zywej skale i piachu takze moglem sobie pozwolic na delikatne dodawanie zycia. Pierwsz wpusc ekipe sprzatajaca zobaczysz jak zyja jak bedzie ok to mozesz skusic sie na ryby.

Ps. Nie uzywam siporaxu ani nic z tych rzeczy a parametry mam ok. Duza role odgrywaja bakterie a na plagi najlepiej filtr uv-c


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa sprzątająca jest od ponad miesiąca i ma się dobrze ,a jeśli chodzi o wódkę to ile mam jej lać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje 1ml na 100l. Vodka to bardzo dobra pozywka dla bakteri ktore maja za zadanie stabilizowac ci akwa. Na pw wyslalem ci numer do goscia co ma zywa skale bardzo dobrej jakosci. Polecam ci ja bo na skale moze ci sie zdazyc jakis koral ja tak kupilem z pavona cactus. Skala jest idealna

FB IMG 1474717831707


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dawka 1 ml na 100l to dawka dzienna?

Dziękuje za numer.

Jest niestety mały problem ,ponieważ mieszkam od gościa 200km .

Edytowane przez M@ti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje raz na tydzien. Nie wiem jak tam bardziej doswiadczeni akwarysci ja dopiero nabieram doswiadczenia w tego typie zbiorniku. Na internecie poszukaj konkretnych informacji na ten temat. U siebie zauwazylem ze ta dawka jest wystarczajaca takze ciagle tak stosuje jest jeszcze metoda z octem ale tam nie mam pojecia jak wygladaja proporcje. Ogolnie moge stwierdzic ze bakterie robia swoje po dodawaniu takiej porcji, bakterie mam z microbe nite out, extreme i balancer ostatnio walczylem z plagami metoda h2o2 ale stwierdzilem ze podlacze jeszcze uvc i dopiero po uvc zauwazylem roznice na dobre. Masz w piasku wogole jakoes zycie ? Tzn czy masz porobione tunele przez robaki ? Ja dopuki one sie nie pojawily to mialem problem z parametrami tez piach sie praktycznie rusza i jest spokoj a rybki tez maja co wcinac w razie jak by zglodnialy. Karmienie raz dziennie zywym pokarmem codziennie cos innego + fluid dla korali polecam ci z jbl korale rosna w oczach. Przekarmienie jesli cos wrzucasz tez ci podniesie parametry dlatego ostroznie. Zadzwon do goscia moze sie zgodzi wyslac bla bla carem tylko musisz dopilnowac by skala byla zalana woda bo w innym przypadku zanim dojedzie to bedzie martwa. Ja mam 100km do niego i warto bylo jechac 2 razy bo naprawde dobra jakos masa alg wapiennych i resztek koralowcow ktore zaczynaja rosnac jak dobrze dokarmisz. Mnie teraz wyskoczyl ukwial quadi maly bo maly zobaczymy czy podrosnie


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak zwane robaczki.A co do bla bla cara to chyba z tego by nic nie wyszło ,ponieważ osoba wioząca skałę mogła by coś popsuć i skała by przyjechała martwa. Chyba zrezygnuje ponieważ jestem uzależniony od taty i najbliższy sklep to sohal kupowałem tam wszystko i puki co się nie zawiodłem ,a do samego sklepu mam 30km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na aiptasie polecam ocet. zwykły kuchenny 10%. nabiera się w strzykawkę i lejemy w paszczę ukwiała. kiedy się skuli dobrze jeszcze trochę polać po nim. ocet nie szkodzi w akwarium a aiptasię niszczy. przynajmniej u mnie się sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny sposób biorę wrzątek do strzykawki i prosto w apitasie sekunda i ginie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.