Jump to content

Kris81

Klubowicz
 • Content Count

  689
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Syrynia, okolice Wodzisław Śl
 • Akwarium
  900 l +300l zaplecza

Recent Profile Visitors

2556 profile views
 1. Już ci pisze co będzie rekompensatą,coś na ten temat wiem, 10% rabatu na wszystko w sklepie ,dla mnie to śmiech na sali . W innym sklepie mam 15% i nikt mi nic nie spierdol..ł.
 2. Paleciak nożycowy, najlepiej dwa
 3. Jak zaczynałem z rolermatem to przetestowałem trochę włóknin krawieckich czy jak to tam zwą . Nie znalazłem żadnej która przepuszczała by wodę, większość była czymś napuszczona, ale to było z dobre 3 lata temu , może teraz jest coś innego dostępne.
 4. Kris81

  Nowy zbiornik

  A tak zapytam z ciekawości , przed zalaniem tego nie widziałeś ? Niemożliwe by spoina zmieniła wymiar po zalaniu , tak musiało być już na sucho.
 5. Kris81

  Vibrant Liquid a Valonia

  Kup percnona gibbesi u mnie pierwszy parę lat temu wszystko wykosił , obecnie pokazała mi się w ciasnych zakamarkach valonia , kupiłem znowu percona i po sprawie. Mój pierwszy ganiał błazenki ,jak już był dosyć duży i wszystko zjadł to go odłowiłem , bo się obawiałem ,że załatwi błazny. Złapać go można w nocy ,już drugi percon i w nocy jak podejdę do akwarium to ten skacze po frontowej szybie jakby chciał po niej wyjść ,wkładam siatkę i już w niej siedzi
 6. Ja mam zlicowane ale trochę inaczej, blat jest wielkości akwarium a stelaż mniejszy o płytę. Fronty polerowane czarne , a front blatu z naklejoną plexa w czarnym połysku.
 7. Beti Białobrodego mam już prawie dwa lata ,za trzecim razem udało się go zaaklimatyzować bezproblemowo,także wiem i wiedziałem co to za ryba. Napisałem ,że Japonicus kusi a nie ,że kupie jak tylko się pojawi ,mam swój rozum i już wiem co nieco o rybach. Ostatnio rozglądam się za Sohalem ale z lineatusem pewne wojna ,mój już dosyć duży i zadziorny, wszystkich ustawia, całe szczęście prawie wszystkie ryby pływają razem po parę lat i jakoś kończy się na przepychankach.
 8. Ryba którą chciałbym mieć, z trzy lata temu z nią spróbowałem szczęścia, niestety po ok 2/3 tygodniach z dnia na dzień cala wysypana, a z nią prawie wszystkie ryby, skończyło się na dziewięciu trupach i drugi raz juz do niej nie startowałem. Za to po czasie udało się z białobrodym ,który też jest problematyczny, ciągle kusi ten Japonicus ale całe szczęście, że narazie niedostępny ;-)
 9. Przy otwartym na 100% woda spietrzała się bardziej,spływ daje sobie rady z taką wodą,mam 90 % tylko w celach nie żyłowania pompy na 100% Co to za grzebień, to nie mam pojęcia, wklejony był przez firmę na e z ciekawości sprawdzę, pomierzę przerwy i wysokość.
 10. To ja też coś podpowiem , u mnie w zbiorniku 220x74x65h mam komin na całym prawym boku 74cm ,spływ,rewizja i powrót 32mm,pompa 18000l/h ciśnie wodę z piwnicy ok.3m różnicy ustawiona na 90%mocy ,zawór spływu tak otwarty na 80%, także spływ dałby rady więcej przyjąć ale nie o tym. Grzebień na całym boku 71cm spietrzał wodę prawie pod sam czubek,po wyłamaniu było trochę lepiej ale i tak było za wysoko, wzmocnienia wzdłużne były w wodzie przy takim spiętrzeniu , przy dużych rybach i ich chlapaniu woda ciągle zaciekała z korony na szybę. Ostatecznie grzebień wywaliłem całkowicie, poziom wody opadł o dobre 1cm i sie uspokoiło z chlapaniem, zdążyło się, że błazenek przeleciał do komina ale z resztą nie było problemu. Z ciekawostek, rozgwiazda upodobała sobie odwiedzanie komina co jakiś czas,posiedzi tam z dzień/dwa i wraca na skały U mnie grzebień bylby ok,gdyby tylko przelew był o 1 cm niżej, albo byłby szerszy ,także trzeba to przeliczyć dobrze, bo może być jak u mnie.
 11. Ja swoje 2Gyre z tego powodu wymieniłem już prawie 3 lata temu na 2x Mp40. Przy vortech wyjmuje cześć mokrą,silnik sam wisi ,nawet go ruszać nie trzeba.
 12. Matrix na pewno będzie ważył więcej, to żwirek różnej granulacji.
 13. U siebie mam ok 30 litrów siporaxu ,8 w zraszanym,reszta w wodzie, cześć była z dwa lata ładnie poukładana prawdą jest, że płukac nie trza było,ale jak zmieniałem sumpa i wyjąłem te koszyki to się okazało co w środku siedzi. Wszystkie krążki w środku układanki były zarosniete gąbkami, dosłownie zero przepływu,zastanawiałem się jak tam woda płynęła. Wszystko wysypałem ,parę godzin czyszczenia po jednym krążku i do worków, teraz wygodniej wyjąć, do beczki z podmianki i spowrotem. Mam jeszcze dużo bio fill i matrix seachema,kulki i krążki maxpecta i dużo krążków typu siporax . U mnie postawiłem na różnorodność powierzchni do zasiedlania bakterii, mam u siebie odpieniacz i rollermat, ale wyłączenie odpieniacza na 3 tygodnie (pompa pojechała na serwis) nie zmieniło nic w parametrach. Chyba wszystkie te media dają rady, może by się wszystko kręciło bez odpieniacza ale jakoś nie potrafię spać jak on nie pracuje
 14. Ta rdza u mnie pojawia się tylko w sumpie na moment w akwarium nic nie widać.
 15. Ja jak trzeba to używam. Dokładnie tak jak piszesz, wilgotny, coś jak niedokładnie zmielony mak , brązowe , puści trochę do wody pyłu i na tym się skończy . Ja używam do tego pończochy kobiecej, najlepiej się sprawdza
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.