Jump to content

Kris81

Klubowicz
 • Content count

  627
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Syrynia, okolice Wodzisław Śl
 • Akwarium
  900 l +300l zaplecza

Recent Profile Visitors

1669 profile views
 1. Kris81

  Aquatest express by Zoolek - alternatywa dla Marine Lab?

  W erybce pojawił się też test z Fauny Marin , wzrasta konkurencja, to i mamy szansę na niższą cenę
 2. Kris81

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Skala ładnie poklejona ,super. Widzę na zdjęciu skałę real reef rock, a piszesz o moczeniu w RO, tej skały nie wolno/nie powinno się moczyć w ro,jak już to w solance, mam u siebie z 50kg i nic nie płukałem. A z Gyre to może będzie lepiej , miałem 280 dwie sztuki, powyżej 50% mocy samego mnie denerwowały w trybie falowania , teraz mam vortechy i tunze i tez słychać przy falowaniu ,także w trybie falowania nie będzie chyba idealnie cichej pompy .
 3. W moim BK 200 SM potrzeba jakieś 2-3 cm ,kubek jest odkrecany. Nie wiem jak w pozostałych kingach ale mój najlepiej pracuje przy ok 20 cm zanurzenia ,stoi na podstawce ok 5cm , także przyjmij u siebie jak masz większy poziom wody. A tak poza tym to fajnie pieni,jakaś taka inna ta piana , cichy itd.tylko obecnie 9 miesięczna pompa wysiadła i jest na serwisie jak widzisz i mercedesy się psują
 4. Z dachem u mnie taki problem ,że dach duży ale miejsca mało, podwójne okna dachowe ,solary , ścięcia połaci (dach kopertowy) powodują, że panele trza było by podzielić na trzy a nawet cztery moduły(takie informacje mam od wykonawców przy oglądaniu dachu) ,technicznie możliwe ,ale estetycznie dla mnie nie do przyjęcia ,nie wspominając już o ingerowanie w poszycie dachu,10 lat mieszkam ,dach szczelny i dobrze jakby tak zostało Mam nadzieje ,że w końcu uda się instalacje postawić na działce .
 5. Chodziło mi o to, że w skali roku nie warto dopłacać do przewymiarowanej instalacji gdy nie damy rady tego wykorzystać , bo i tak to stracimy. Jasna sprawa,że zima mniej wyprodukuje, ale po to się to liczy by produkcja z 12 miesięcy pokryła nasze zapotrzebowania.
 6. Z informacji jakie ostatnio uzyskałem z zakładu ener. to u nas sprawa wygląda tak ,wszystko co wyprodukujemy powyżej zapotrzebowania idzie w sieć, która pełni role takiego naszego magazynu, w dni słabo nasłonecznione pobieramy ta energie z tego niby magazynu ,z tym ,że zwrot jest w stosunku za 1kWh dostajemy 0,8kWh dla instalacji do 10kW, powyżej zwracają 0,7kWh , oczywiście nie na zawsze tylko do roku czasu mamy to do rozliczenia. Praktycznie nie opłaca się więcej wyprodukować bo i tak przepadnie ,ewentualnie mogę świecić nad akwarium na okrągło
 7. Macie racje ,że nic nie będzie tanieć. U mnie też sprawę komplikuje sam montaż ,z czterech firm, które przyjechały na wycenę i oględziny, ani jedna niema chęci na taka robotę,za sprawą rozdzielenia instalacji na dwie/trzy części mają jakiś problem. Obecnie czekam jeszcze na jedną firmę ,a potem się zobaczy.
 8. U siebie już do tematu podchodziłem parę razy, z powodu dachu ( kopertowa elka) jest problem z zmieszczeniem paneli (10kW) , na działce jest miejsce (wiata,kraken)ale koszty robią się dużo większe, a o jakimś dofinansowaniu niema narazie co myśleć w mojej gminie.Poniesione koszty w okolicach 50tyś zł będą ciężko do odrobienia ,po wstępnych wyliczeniach ok.8-10lat ,nie licząc kosztów serwisowania,ewentualnych napraw.Trzeba się zastanowić, ja trochę do tego tematu podchodzę tak ,że jakoś łatwiej wydać jednorazowo 50tyś,a potem mieć energie "za free" , jedną niewiadomą to są koszty awarii . Jak narazie w grudniu zmieniałem taryfę u mojego dostawcy Tauron z całodniowej na taryfę nocną g12w , a dokładnie taniej jest od 22.00-6.00 ,13.00-15.00 ,soboty,niedziele i wszystkie dni ustawowo wolne od pracy. Oczywiście w w pozostałych godzinach stawka jest większa niż w taryfie całodniowej. Tak czy siak okazuje się ,że przy moim zapotrzebowaniu pozwoliło mi to już w pierwszym pełnym miesiącu rozliczeniowym zaoszczędzić ok.130zł , ważne też jest zmienić przyzwyczajenia w włączaniu urządzeń typu zmywarka, automat itp. Jak ktoś ma możliwość zmiany taryfy to chyba warto spróbować , u mnie raz do roku taka zmiana jest darmowa .
 9. Kris81

  Klejenie dodatkowej przegrody w sumpie

  U siebie też potrzebowałem dodatkowej przegrody, o spuszczaniu wody nie chciałem słyszeć, chyba że ostatecznie.Zrobiłem na próbę wsatwke z plexi, przycieta na styk ,a nawet mm więcej,na płytę z dwóch stron naciagłem przeciety wężyk silikonowy i do sumpa na swoje miejsce , płytka dociska się do szkła i tak trzyma już ponad rok ,ostatnio jak sprzątałem w sumpie to na ten czas zdemontowałem ,po wszystkim założyłem i dalej trzyma. Spróbuj, może się sprawdzi.
 10. Do sprzedania lampa t5 8x54 , trzy kanały po 2/2/4 świetlówki, załączane manualnie, u mnie świeciła na włącznikach czasowych. Lampa w stanie idealnym ,normalne ślady użytkowania, lampa świetnie się prezentuję,nie trzeba jej chować w koronie Linki do podwieszania w komplecie.Lampe mam od nowości trzy lata, od maja spakowana w kartonie. Mogę wysłać w oryginalnym opakowaniu na odpowiedzialność kupującego, najlepiej odbiór osobisty. Cena jaka mnie interesuje to 1400zł Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 11. Kris81

  Popełniłem rollemata

  Potwierdzam ,z Łodzi dostałem zestaw włóknin i testowałem ,woda przez to nie przeleci ,wygląda to identycznie ale czymś to jest napuszczone.
 12. Kris81

  Popełniłem rollemata

  Czy ja wiem ,sam oceń
 13. Kris81

  Popełniłem rollemata

  Dobrze, a silnik gdzie? Jeszcze chwilę i ten przekaznik wy..... do kosza i będzie bezpośrednio podłączone Proszę
 14. Kris81

  Popełniłem rollemata

  No i wracam do łączenia:) Mam ten przekaznik z linku wyżej i nowy pionowy czujnik i znowu na przekazniku nie wiem jak połączyć dobrze. Pomóżcie bo nie dam rady:))
 15. Kris81

  E-rybka vs Przemek Gdzie zamówić baniak

  Nie przesadzajmy, ja ma spory zbiornik od erybki i też jest sklejony idealnie, to mój drugi od nich,nawet na czas był.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.