Skocz do zawartości
pavlik

ReefMaster LED Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zainteresowany akwarystyką morską trafiłem na wasze forum, po dłuższym czasie czytania i przeglądania tematów stwierdziłem że założę akwarium i tak to zakupiłem poniższy zestaw:

  • ReefMaster LED (odpieniacz i grzałka z zestawu)
  • Dedykowana szafka
  • Cyrkulator Jebao RW-4
  • Filtr RO+DI
  • Miernik TDS elektroniczny z dwoma sondami (pierwsza za osmozą druga za żywicą)
  • Aqua Medic Areometr
  • 9kg żywej skały z Fiji
  • Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White 4,54kg
  • 1L Sera Siporax
  • Czyścik Tunze Care Magnet Nano
  • Testy Salifert
  • Sól Aquaforest ReefSalt
  • Bakterie Aquaforest BioS
  • Węgiel Aquaforest Carbon
  • Absorber krzemianów i fosforanów Aquaforest Phosphate Minus
  • Worki na media filtracyjne
  • Klej do skały Aquascape

Start zbiornika z soboty na niedzielę 24-25.09.

Akwarium jest beż żadnych modyfikacji, komora 3 patyki filtrujące i grzałka, komora 2 standardowy odpieniacz, komora pierwsza koszyki filtrujące które wyglądają następująco:

3: 1L siporaxu

2: warstwa biobali - 100ml Phosphate - warstwa biobali - 100ml węgla - warstwa biobali

1: biobale - wata - biobale - gąbka

Zalewanie i solenie przebiegło bez problemów, TDS 0 zasolenie ~ 1.024, potem około 12h stała sama skała i dmuchał w nią cyrkulator ustawiony na maksa następnie po usunięciu wydmuchanych elementów skały do akwarium trafił żywy piasek.

Codziennie dodaję jedną kroplę bakterii BioS. Mam zamiar prowadzić akwarium generalnie chemią Aquaforest. Temperetura w zbiorniku ~25.5. Świecenie zaczynam od 2h dziennie i będę zwiększał o 30minut co 3dni. Muszę podjechać do sklepu aby zweryfikować zasolenie i ewentualnie skorygować.

Płytka z grzebieniem została wyciągnięta z powodu "chlupania" w nocy. Akwarium stoi w sypialni pozostałe elementy są bardzo ciche, cyrkulator z włączonym trybem nocnym dzięki czemu jest bezgłośny, jedynie delikatnie słychać odpieniacz. Pierwszą modyfikacją będzie wstawienie standardowego grzebienia zamiast płytki zraszającej.

Biobale będę powoli usuwane ze zbiornika zastępując je siporaxem lub innymi mediami filtracyjnymi.

Skała jest konkretna, fajne kanały sporo życia które zaczyna się ujawniać.

Główną wiedzę na temat zestawu i wykonania czerpałem z tematu: http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/ dzięki wielkie za pomoc.

Na koniec wrzucam kilka fotek, i zapraszam do rozmowy.

Pozdrawiam

post-27334-0-89934200-1474978783_thumb.jpg

post-27334-0-98436500-1474978784_thumb.jpg

post-27334-0-02767600-1474978786_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw:) Ile Cie to wszystko kosztowało, taki zestaw startowy bez zycia?

Około 3.5tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytac swiezaki i sie uczyc ;),wzorowe podejscie do tematu,wszystko gra,jak w ksiazkach pisza :) . Wszystko git,jak dla mnie masz tylko ciut za wysoko ulozona skale,pomysl z wklejeniem grzebienia bardzo dobry,pomysl jeszcze o automatycznej dolewce,bo jednak troche wody z Reefmaxa paruje.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytac swiezaki i sie uczyc ;),wzorowe podejscie do tematu,wszystko gra,jak w ksiazkach pisza :) . Wszystko git,jak dla mnie masz tylko ciut za wysoko ulozona skale,pomysl z wklejeniem grzebienia bardzo dobry,pomysl jeszcze o automatycznej dolewce,bo jednak troche wody z Reefmaxa paruje.

baszurek nadaje mobilnie...

Dzięki, wydaje mi się że jest ok z wysokością skały, spójrz na zdjęcie całego zbiornika, o automatycznej dolewce już myślę ale to będzie osobny temat DIY z samochodowej pompki od spryskiwaczy + arduino które będzie robiło za centrum sterowania i pomiarów + dolewką, ballingiem, itp. Mam na to czas zanim akwarium się rozwinie

post-27334-0-42369900-1474989109_thumb.jpg

Edytowane przez pavlik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,faktycznie,na tym zdjeciu wyglada juz inaczej. Dosc wysoko,ale spokojnie moze byc :) .

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

osobny temat DIY z samochodowej pompki od spryskiwaczy

odradzam - 1 głośna 2 metalowe części

jak już na 12V to pompa wody z łodzi czy campera - ale też są głośne

są też małe pompki do arduino (też na 12V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam - 1 głośna 2 metalowe części

jak już na 12V to pompa wody z łodzi czy campera - ale też są głośne

są też małe pompki do arduino (też na 12V)

Ok dzięki za info, jak będę robił to przeanalizuję sprawę ponownie

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam - 1 głośna 2 metalowe części

jak już na 12V to pompa wody z łodzi czy campera - ale też są głośne

są też małe pompki do arduino (też na 12V)

silvia dobrze pisze - te do campera sa fajne,ale wyja niemilosiernie. Szukajac malej pompki zwroc uwage na wysokosc podnoszenia,bo jednak trzeba podac na dobrze ponad metr (zalezy jeszcze,gdzie bedziesz mial zbiornik na dolewke,ja mialem na samym dole oryginalnej szafki i troche sie naszukalem,zeby dobrac pompke,wieczorem podrzuce Ci model pompki,ktorej uzywalem).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia dobrze pisze - te do campera sa fajne,ale wyja niemilosiernie. Szukajac malej pompki zwroc uwage na wysokosc podnoszenia,bo jednak trzeba podac na dobrze ponad metr (zalezy jeszcze,gdzie bedziesz mial zbiornik na dolewke,ja mialem na samym dole oryginalnej szafki i troche sie naszukalem,zeby dobrac pompke,wieczorem podrzuce Ci model pompki,ktorej uzywalem).

baszurek nadaje mobilnie...

Ok, zbiornikiem zapewne będzie bańka 10 postawiona za szafką, pompa około 1.5 metra podnoszenia będzie musiała mieć być może lepiej będzie znaleźć jakąś pod arduino tym bardziej że już widziałem takie do balinga w którymś temacie na forum.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem takiej http://www.sunsun-china.com/en/product/html/?1331.html,

dawała radę podnieść na górę RM-a. Przerabiałem też pompkę perystaltyczną,ale też była stosunkowo głośna,więc z niej zrezygnowałem. Obecnie używam dozownika Aquatrend,w niej pompy są zdecydowanie cichsze,ale i tak dozownik w nocy nie pracuje,bo mnie budzi (choć śpię w sąsiednim pokoju).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło widzieć, że kolejnej osobie przydał się mój temat. Liczę na jakieś komentarze, skoro udało Ci się już całość przewertować.

Sam dodaję do oberwanych I w miarę możliwości postaram się pomóc.

Ja na początek poradziłem sobie z chlupaniem wody dzięki wacie pod płytką. dopiero przy montowaniu dolewki będę myślał nad ewentualnymi modyfikacjami.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło widzieć, że kolejnej osobie przydał się mój temat. Liczę na jakieś komentarze, skoro udało Ci się już całość przewertować.

Sam dodaję do oberwanych I w miarę możliwości postaram się pomóc.

Ja na początek poradziłem sobie z chlupaniem wody dzięki wacie pod płytką. dopiero przy montowaniu dolewki będę myślał nad ewentualnymi modyfikacjami.

Dzięki, dopóki nie będę wprowadzał życia nie zakładam grzebienia i płytki, w międzyczasie coś pomyślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czas na mały update akwarium ma 3tygodnie, w każdą niedzielę robię testy aby obserwować jakie procesy zachodzą w wodzie. Parametry na dziś:

NO3 - 5

NO2 - 0

PO4 - 0,1

NH4 - < 0,25

Dodatkowo na skale pojawiło się kilkanaście rurówek, jedna czerwona, reszta biało-szare, skałę i tylną szybę porastają glony zielone + mam trochę dino. Ze skały wywaliłem martwego kraba, innego życia nie zaobserwowałem.

Zmodyfikowałem trochę oryginalny odpieniacz podwyższając rurkę i przyklejając kółko do pokrywki odpieniacza aby piana ociekała do kubka a nie rozlewała się po pokrywce. Modyfikacja znana na tym forum dzięki czemu mogę puścić więcej powietrza bez przelewania mokrej piany.

Zastanawiam się nad zakupem około 3 ślimaków aby czesały zielone glony.

Inne życie w postaci korali, krewetki i błazenków dopiero za 3 tygodnie.

Czy mogę kupić 3 różne slimaki np Turbo, Trochus, Babylonia czy lepiej jednego gatunku np turbo?

post-27334-0-27847900-1476619446_thumb.jpg

Edytowane przez pavlik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba coś poszło nie tak :p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś poszło nie tak :p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

enter zaszalał w trakcie pisania, już poprawiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquascaping mega. Poza tym wszystko na dobrej drodze.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie o glony to szalu nie masz he he

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak idzie o glony to szalu nie masz he he

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Z każdym dniem jest ich więcej, na tylnej szybie juz mam bujne ciemne plamy, dodatkowo dino i bąbelki gazu, piasek tez zaczyna ciemnieć, wszystko zaczyna kręcić się swoim życiem

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze nic nie rob samo zniknie ja na poczatku kabinowalem jak nie to to. to znowu co inne a wystarczylo mi jechac na wyjazd nie dotykac akwa i po miesiacu wszystko bylo bialutkie;)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez technix zakopane (wyświetl historię edycji)

200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie (jak dalej śledzisz mój temat to jest tam o walce z cyjano i dino).

Z własnego doświadczenia wiem, że od razu chce się reagować na wszelakie glony i inne zaczątki plag ale prawda jest taka, że w młodym i niestabilnym zbiorniku efekty będą zupełnie inne niż w takim który już swoje ma.

Jeżeli już masz zamiar kupować ślimore to z własnego doświadczenia polecam kupić ich duuużo. Jeśli masz kasę to najlepiej po parę z każdego gatunku jeśli nie skoncentruj się na jednym i kup więcej, żeby się mnożyły. Na początku miałem pojedyncze sztuki i efekty ich pracy były ledwie zauważalne, teraz gdy zrobiła się ich solidniejsza ilość widać, że coś robią.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie podobnie (jak dalej śledzisz mój temat to jest tam o walce z cyjano i dino).

Z własnego doświadczenia wiem, że od razu chce się reagować na wszelakie glony i inne zaczątki plag ale prawda jest taka, że w młodym i niestabilnym zbiorniku efekty będą zupełnie inne niż w takim który już swoje ma.

Jeżeli już masz zamiar kupować ślimore to z własnego doświadczenia polecam kupić ich duuużo. Jeśli masz kasę to najlepiej po parę z każdego gatunku jeśli nie skoncentruj się na jednym i kup więcej, żeby się mnożyły. Na początku miałem pojedyncze sztuki i efekty ich pracy były ledwie zauważalne, teraz gdy zrobiła się ich solidniejsza ilość widać, że coś robią.

Kupiłem 2 turbo i jednego strombusa z obawy żeby nie głodował w młodym piasku aczkolwiek czytałem że zjadają glony które mają na piasku i szybie w zasięgu trąby więc powinno mu starczyć, jeżeli chodzi o turbo to zabrały się do roboty od pierwszych minut. Jeden grasuje po szybie i efekty jego pracy są oszałamiające jestem pełen podziwu gdzie on zmieścił tyle glonów a drugi siedzi sobie na skale i czyści do białego. Nie próbuje na siłę walczyć z plagami, jak najmniej grzebie w akwarium nawet nie czyściłem szyb jedyne co to w sobotę odsysałem glony i dino ze skały bo były widoczne kożuchy i sporo bąbelków. Slimaki mają tylko trochę pomóc nie liczę na to że zwalczą mi całą plagę, to zrobi czas i stabilizacja ;) No i dodatkowo fajne jest je obserwować w końcu coś się rusza w akwarium :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pavlik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czas na mały update.

Akwarium kręci się 4 miesiąc. Glony nitkowate i inne plagi odeszły, dojrzewanie przeszło bardzo gładko.

Obsada to:

  • 2 błazenki
  • 2 chromisy
  • 1 krewetka czyszcząca
  • 1 turbo (były dwa jeden odszedł prawdopodobnie z głodu bo i glonów nie ma)
  • 1 strombus
  • 2 nassariusy
  • 1 krab mitrax

Korale:

  • caulastrea
  • sinularia
  • clavularia (2 odmiany)
  • xenia
  • quadri
  • euphylia
  • briareum
  • zoa (2 odmiany)
  • grzybki

Parametry:

  • ph 7.8
  • nh4 0
  • no2 0
  • no3 50
  • po4 0.25
  • kh 10
  • ca 440
  • mg 1500

Z no3 zmagam się od początku, wieczne 50 gdzie po4 różnie od 0.1 do 0.25 przy 0,1 podbijałem do 0.25 roztworem KH2PO4 aby stale trzymać obecność póki nie zejdzie no3.  Próbowałem wódki i octu w miesięcznych kuracjach ale bez zmian, w przyszłym tygodniu kupuję RS NO3:PO4X i lecimy systematycznie z tym tematem.

Skończyła mi się sól AF RS i zastanawiam się czy dalej ją kupować, robię podmiany 10l co 2tyg, mam wysokie mg, ca i znikomą konsumpcję, korale same miękkie prócz caulastrea która w dzień ładnie się pompuje a w nocy jest wyschnięta na wiór a innych lps i prostych sps nie wprowadzę dopóki nie zrobię porządku z no3 i po4. Może kupić AF SS ? Lub inną ? Proszę doradźcie.

W przyszłym tygodniu będę miał fito, więc podkarmię korale, póki co dostawały tylko raz w tygodniu Ocean Nutrition Nano reef Coral Food. Czy to jest dobry czas na wprowadzenie fitoplanktonu wobec parametrów i wieku zbiornika?

Z żywą skałą dostałem niespodziankę w postaci Browan wafer Algae co widać mocno na górze skały, ta alga potrafi zarosnąć wszystko i wszędzie się rozsiewa więc najprawdopodobniej niedługo do akwarium dojedzie jeżowiec który jest polecany na zagranicznych forach aby skutecznie walczyć z tą algą.

ReefMax dalej bez większych przeróbek, zrobiłem sobie automatyczną dolewkę z czujnika magnetycznego, pompki (bardzo cicha polecam), zasilacza 12v od switcha, uchwyt na czujnik sam zrobiłem z pleksi, prosta konstrukcja i bardzo dobrze się sprawuje:

https://botland.com.pl/czujniki-poziomu-cieczy/3730-czujnik-poziomu-wody-cmw55-magnetyczny.html

https://botland.com.pl/pompy/7206-pompa-do-cieczy-12v-110lh-5mm.html

Oraz obojętnie jaki zasilacz 12V + do pompki - przez czujnik.

W oryginalnym odpieniaczu podniosłem komin o około 2cm opakowaniem po tabletkach rozpuszczalnych, dziś testuję jeszcze większe przedłużenie co pozwoli całkowicie rozkręcić powietrze. Oczywiście będę musiał przerobić pokrywkę kubka ale z tym problemu nie będzie zrobię tak aby komin był maksymalnie długi a klapka obudowy mogła się zamykać. Póki co dołożenie 5cm tubki na komin i rozkręcenie dolotu powietrza na maksa skutkuje bardzo ładną suchą pianą.

Mam zamiar też dołożyć trochę Power Led 3W RB i CW pomiędzy oryginalne rury i zrobić sterowanie ponieważ brakuje mi niebieskiego, obecne oświetlenie jest za blade, ukwiał ma chyba takie same zdanie bo mocno się wyciąga w stronę oświetlenia w nocą jest krótki z cyckami.

Na koniec kilka fotek.

Pozdrawiam   

 

D1mTPH5.jpg

 

ziJNorh.jpg

 

OnyV9kT.jpg

Edytowane przez pavlik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę wsypałeś ten worek piasku 4,5kg i jaką masz grubość piasku? Dosypywałeś coś w między czasie coś jeszcze czy nie?

Nie wiem jaki worek kupić do swojego reksia 4,5kg czy 9kg..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi proszę wsypałeś ten worek piasku 4,5kg i jaką masz grubość piasku? Dosypywałeś coś w między czasie coś jeszcze czy nie?
Nie wiem jaki worek kupić do swojego reksia 4,5kg czy 9kg..

Wsypałem 4,5kg i nic więcej, uważam że jest idealnie, warstwa piasku nie przekracza czarnego dolnego obramowania, nassariusy są zadowolone. Kupuj 4,5.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.