Skocz do zawartości
VanillaSky

Znikają zoasy-dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium prawie 3 miesięczne, parametry stabilne( no3-5, no2-0, po4-0.03, pH-8,2 zasolenie 1.024, temp-25) i tak praktycznie od początku. Wszytsko idealnie rośnie, w zastraszającym tempie jak na sterydach-sarco, discosomie, rhodactisy, rico, patchyclavularia szaleją, nawet parazoa a zoasy(zielone obwódki, środek fioletowy) zanikają. Sa od dwóch tyg, razem z discosomą i rhodactisem i parazoa i tylko ich ubywa, reszta świetnie, wyniki przyrostów az mnie dziwią. Z 6 główek mało co zostało, przestały sie otwierać do konca az zaczęły sie kurczyć. Czytałam ze sporo osób ma z nimi problem ale dlaczego? Cyrkulacja i oświetlenie średnie-ani za mocne ani za słabe. Widziałam raz na nich ślimaka ninja ale nie sadze ze to jego wina(chyba?) asterin w zbiorniku mam ze trzy, wiec raczej chyba tez nie to. Co moze byc przyczyna?zadnych innych problemów z pozostałymi osobnikami od początku nie mam. Wiec co im nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zaczynają rosnąć SPS, znikają Zoa. Zastanawiam się, czy to nie efekt "nie można mieć wszystkiego". Choć wydaje mi się też, że może mieć to związek z octem, czy tam VSV. Podobnie zachowuje się Chaeto, zmniejszam dawkę octu, odstawię i zobaczymy.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie tez z 3 gatunkami było coś nie tak i fikły. Jedne się otwierały ale przyrost slaby a inne przyszły z importu i po tygodniu się zamknęły. Wszystko zbiegło się w równym czasie więc może coś z wodą. Nie wiem bo nie mierze parametrów. Inne odmiany jakie mam a jest ich ponad 10 rosną i nic sobie z tego nie robią że tamte się rozpłynęły.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazde zoasy maja inne wymagania i poprostu rosna lub umieraja niektore wola wiecej swiatala inne mniej z cyrkulacja jest identycznie.

Metoda prób i błedów musisz probowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja dodaje jod, witaminę c, fitoplankton, salifert coral food.

No właśnie fajnie by było wiedzieć jaka odmiana, jakie miejsce w akwarium. Jak do tej pory wszystkie na dzień dobry trafiały byle gdzie i rosły.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa 30 litrowe, stały na skalce na piasku. Odmiany nie znam :/ zielona obwódka środek fioletowy. Dzięki za szybki odzew!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz zrobić ich zdjęcie?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie... zielone się rozkładały, pomarańczowe też ale nie wszystkie :) kupiłem ampułkę jodu zassałem wszystko do strzykawki i podaje raz na jakieś czas parę kropli :) po podaniu ładnie wszystkie się otworzyły :)

http://erybka.pl/product-pol-2821-Prodibio-Iodi-1-ampulka.html

Strzykawka leży sobie w lodówce :)

Edytowane przez konrad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, na jakiej podstawie tak piszesz?!

Ja mam zupełnie inne odczucie. Do tego mnostwo roznych odmian zoa i zadne nie zniknely mi ot tak sobie. Owszem, niektore rosna wolniej, ale wszystkie lubia wode o dobrych parametrach. Jedyne co u mnie kiedys zawinelo, to jezowiec Diadema. Skonsumowal kilka mini kolonii, nim zauwazylem, ze tak mu smakuja...

Rosna o wiele lepiej od czasu, gdy zaczalem lac aminokwasy.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Creol aminokwasy z jakiej firmy?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też znikały mi zoa. Okazało się, że był w nich sympatyczny ślimak który wyjadł prawie 50% koloni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, na jakiej podstawie tak piszesz?!

Ja mam zupełnie inne odczucie. Do tego mnostwo roznych odmian zoa i zadne nie zniknely mi ot tak sobie. Owszem, niektore rosna wolniej, ale wszystkie lubia wode o dobrych parametrach. Jedyne co u mnie kiedys zawinelo, to jezowiec Diadema. Skonsumowal kilka mini kolonii, nim zauwazylem, ze tak mu smakuja...

Rosna o wiele lepiej od czasu, gdy zaczalem lac aminokwasy.

Na podstawia kilkuletnich doświadczeń ,i nie tylko moich zresztą

oczywiście na początku jest fanie ,rośnie ładnie wygląda,ale z czasem z różnych powodów zaczynają zanikać

podobnie jak xenia w akwariach

a pewnie można lać litrami co się chce (kiedyś był taki kolega co lał do baniaka wszystko co było w sklepie)

ale na dłuższą metę to i tak nic nie da

można słuchać rad lub samemu wszystkiego doświadczać :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaje jod, witaminę c, fitoplankton, salifert coral food.

No właśnie fajnie by było wiedzieć jaka odmiana, jakie miejsce w akwarium. Jak do tej pory wszystkie na dzień dobry trafiały byle gdzie i rosły.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

możesz napisać jak dozujesz poszczególne suple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaje jod, witaminę c, fitoplankton, salifert coral food.

No właśnie fajnie by było wiedzieć jaka odmiana, jakie miejsce w akwarium. Jak do tej pory wszystkie na dzień dobry trafiały byle gdzie i rosły.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

możesz napisać jak dozujesz poszczególne suple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też znikały mi zoa. Okazało się, że był w nich sympatyczny ślimak który wyjadł prawie 50% koloni.

Mi to wygląda na robotę ślimaków. Skubańców ciężko dostrzec bo się kamuflują. Ja sobie poradziłem z nimi pensetą. Jak zobaczyłem skurczybyka to skałka z wody i wybieranie ślimaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creol aminokwasy z jakiej firmy?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Przerobilem rozne, nie widze wiekszej roznicy, choc najbardziej "wydajne", jak dla mnie, sa z FM. Trzeba jednak dozowac je ostroznie (zaczac od pol dawki badz nawet mniej)

Na podstawia kilkuletnich doświadczeń ,i nie tylko moich zresztą

oczywiście na początku jest fanie ,rośnie ładnie wygląda,ale z czasem z różnych powodów zaczynają zanikać

podobnie jak xenia w akwariach

a pewnie można lać litrami co się chce (kiedyś był taki kolega co lał do baniaka wszystko co było w sklepie)

ale na dłuższą metę to i tak nic nie da

można słuchać rad lub samemu wszystkiego doświadczać :smiling:

Ciekawe co piszesz :ninja: . Nie wiem tylko co radzisz, procz nie hodowania twardych ani zoa, bo po raz kolejny te kwestie gdzies sie u Ciebie przewijaja...

Mnie tam miekkie nie ciesza tak bardzo, fish only tez nie, wiec co pozostaje?! Bede dalej probowac zycia z twardymi i zoa, ale nie omieszkam obserwowac i zdawac relacje jesli zauwaze jakies zmiany i np zanik, bo nie upieram sie przy swoim. Moze po kilku latach walki tez stwierdze, tak jak Ty, ze nie ma sensu. Poki co najstarsze kolonie zoa maja u mnie prawie dwa lata i same przyrosty, nie mowiac o kilkunastu fragach, ktore z nich juz robilem. Co do lania, jedno pewne, balans w wodzie musi byc zachowany :wine: . A ze amino dobrze wyplywa na m.in. zoa to przeciez zadna nowosc ani eksperyment :baby: . Dochodzi tez kwestia oswietlenia, jedzenia, i cyrkulacji... u mnie np pod samymi T5 nie rosly tak samo dobrze jak pozniej, pod hybryda.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.