Skocz do zawartości
wiefio

kupić czy nie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

pierwszy raz tutaj piszę, ale od dłuższego czasu czytam na forum i przez to mam trochę mętlik. Za dużo informacji zbieram ;-)

Znalazłem na allegro akwarium morskie

http://allegro.pl/re...6532639353.html

i zastanawiam, czy brać? Czy jednak lepiej zostawić w spokoju i wszystko od nowa kupować?

Z morszczyznami dopiero zaczynam, ale za to słodkowodne zajmuję już prawie 20 lat (3 baniaki).

Macie może jakieś inne rady? Wiem, wiem, że pełno tego na forum, ale już powoli gubię z nadmiarem wiedzy...

Pozdro

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sprawdz jaki Filtr R.O musisz jeszcze dokupić żywicę. Świetlówki pewnie do wymiany więc ok 130 zł dodatkowo masz na dzień-dobry. Cena trochę wygórowana , dobrego reef-maxa kupisz już od 600 zł.

Zastanów się nad ogłoszeniem, ewentualnie mocno negocjuj cenę.

P.S. Lepiej kupić pustego reef-maxa i przeżywać dojrzewanie, i pierwsze etapy zasiedlania. Nauka nie do przecenienia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że lepiej zaczynać od nowa i przeżywać. Dzięki kolego za radę :-) Nigdy nie wiadomo, co jest w gotowcach... ;-)

Znalazłem kilka ofert od 450 do 700 zł używane, puste... Jeśli kupię, to wiadomo, świetlówki do wymiany, ewentualnie wentylator (nie wiem jak w morskim, w słodkowodnym czasem wymieniam, nieraz psuje). Co jeszcze będzie do wymiany? Odpieniacz do wymiany czy przerobić? Co dodać na początek (oprócz wody z RO, bo posiadam, sól i skała)? Filtracja w akwarium wystarczająca?

Czy jednak lepiej akwarium samemu zrobić z sumpem na dole i mieć większy litraż niż ReefMax/Master? Mam miejsce na jeden akwarium o szerokości 60 cm i długości 40 cm, wysokość akurat dowolna i tak będzie przez najbliższe 3-4 lata, dopóki nie zrobię remontu. Wiem, że decyzja należy do mnie, ale mimo wszystko potrzebuję rady ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

JA kupiłem nowego za 9 stówek. Wiem, wiem... w tej aukcji są też "akcesoria", w bliżej nie znanym stanie, więc ja bym się nie podniecał nimi, tylko kupił nowego, nawet za cenę dozbierania kasy na w/w akcesoria i odczekania miesiąca, dwóch. Zwłaszcza że filtr RO/DI+piach+skała to niewielki wydatek. Filtr- 200 zł, piach -9zł/kg (żwir koralowy b. drobny) i skała (sucha Nature's Ocean po 17zł/kg). Suma sumarum 200+54+136 (za 8kg) to 390zł. Do tego nowy RM za powiedzmy 950. Wychodzi 1340zł. Sam sobie wybierz co Ci się bardziej opłaci. JA bym poszedł w tę drugą opcję. Nówka, na gwarancji etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tysiaka odpaliłbym coś fajniejszego...ale tu trza trochę się znać co i jak żeby Cię nikt w h.... nie zrobił.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

za tysiaka odpaliłbym coś fajniejszego...ale tu trza trochę się znać co i jak żeby Cię nikt w h.... nie zrobił.

Podaj propozycję swojego setupu za tysiaka. Chętnie poczytam. Serio.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeś wymyślił, może mam Ci powiedzieć gdzie możesz żółtka za 8 dych kupić ?????

ja kupiłem fuul baniak, tj oświetlenie, akwa, stelaerz, sump i orurowanie za 2 tyś. Stan bdb - baniak 600l w obiegu 800. Jak się człowiek zna, naprawdę można trafić perełkę.

1-szy lepszy zestaw kupiłem za ok 12 tyś. Ale to już pompy hgl, bainak ow, stelarz alu, profek, sondy, pompydozujące itp . Wszystko kupiłem za połowe !!!!!!! działało 2 m-ce.... na wszystko gwarancje


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak się zna. Kolega, który prosił o radę się nie zna. Gdyby się znał to by się pochwalił baniakiem, a nie pytał co wybrać.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało, zestaw chemii KZ kupiłem za 600 zł, wsio nowe, większość nawet nie użyte a zestawik kosztował w sklepie ponad 3 tyś - można trafić, można


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mało, zestaw chemii KZ kupiłem za 600 zł, wsio nowe, większość nawet nie użyte a zestawik kosztował w sklepie ponad 3 tyś - można trafić, można

Zgoda, ale "trzeba się znać". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, rozumiem. dlatego ja zanim załozyłem 1 baniak to ponad ROK !!!! siedziałem i czytałem wieczorami to forum. Inaczej jest jak człowiek czyta o powiedzmy metodzie ballinga czy berlińskiej i wie o co chodzi. Inaczej jest jak ktoś napisze na forum skrót - pieniek BK SM to też wie o co biega.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził samemu wystartować akwarium jak chcesz używane to kupuj ale życie jak sam wprowadzisz to frajda jest, jak wsadzisz żywa skałę i będziesz na początku oglądał co z niej wyłazi to myślę ze nie bodziesz pozniej żałował kilku stówek więcej bo to wciąga :)

A co do reefmaxa to myślę ze będziesz bardziej zadowolony jak sam złożysz sprzęt obojętne czy kupisz nowy czy używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.