Skocz do zawartości
aicmen

Wieloszczety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauwarzyłem ze jak wyłączy mi sie oświetlenie to po upływie około godziny wychodzą wieloszczety. zauwarzyłem ich kilka a wiem że są szkodnikami :) W jaki sposób moge się ich POZBYĆ??


NiEcH MoC BęDzIe Z WaMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci szkodza? Zjadaja korale? Znikaja ci zwierzaki? Jezeli to nie sa jakies kolosy po metr dlugosci, to daj zyc!


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczety sa bardzo pozyteczne. Ja nie wyobrazam sobie bez nich akwarium. Bardzo ladnie czyszcza ze wszystkich smieci akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te najczescie wystepujace, fioletowo-rozowe, sa zasadniczo nieszkodliwe, zdarzaja sie inne gatunki ktore moga podjadac korale tudziez inna obsade, ale bez solidnych dowodow bym ich nie wywalal.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak złapiesz to wywal do kibla !!!! nie polecam ,jak dorosną doją czadu .....w naszych baniakach nie ma pelnej symbiozy , odpuść sobie - wpierniczyl mi troche obsady To co mowie wiem z tego co sam odczulem Wypird.l to dziadostwo i wszelkie dzikie kraby !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

608-01.06 078.jpg

608-01.06 080.jpg

patrząc na niego trudno powiedzieć czy był grzeczny.....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej je pousowaj

mi te tradie prawie cala xenie zniszczyly..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa pozyteczne. Dlugo im sie przygladalem i na pewno korali nie jedza tylko odpadki z dna i ze skaly. Moze rozne sa gatunki. U mniej najwiekszy ma 15cm dlugosci i jest spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zauważyłem (co prawda jednego na razie)ale jak poświeciłem to czmychnoł do dziury.Jak wy to dziadostwo łapiecie ?


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwone swiatlo, pinceta, pewne oko i szybka reka :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta:D i ze 2 piwka coby sie nie nudziło


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badz wyglodnialy helmon rostratus, ten to ma cierpliwos potrafi niezaleznie od pracy pomp wisiec nad dzirka godzinaimi i wyskubywac je jak makaron.

Ps. napisalem wisiec nad dziurka- przepraszam wszystkich ponizej 18 lat:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem juz kilka razy, jak zrobi sie w akwa ciemnio, wszystkie rybcie ida spać z wyjątkiem chelmona, który krąży wokól slaky i czai sie na te niespodzianki :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wiekszosc jest za tym zeby je zostawic a wiec zostawie> dzieki


NiEcH MoC BęDzIe Z WaMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem CAŁKOWICIE PRZECIWNY...trzeba trzymać się dobrej MAKSYMY..gen. CUSTERA - Dobry wieloszczet to martwy wieloszczet...jakiś czas temu zagladam po nocy do baniaczka a tam....krewetka czyszcząca nabita na wieloszczeta..10 cm miał bydlak...wbił się w nią od brzucha i wpieprza... jak w Macdonaldzie..

Walka i jeszcze raz walka

ja wyłapuje pensetą te większe...

jak przenosiłem zbiornik teraz to co widzialem pod kratką denną to SZOK...tyle tego było że szok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że nie posłuchasz przeciwników wieloszczetów. to ekipa czyszcząca. lepiej że zjadł martwą krewetkę żeby nie gniła w wodzie. zjadają wszystko co w piasku. to morskie dżdżownice.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ON JEST PRZYJACIELEM NASZYCH RAF!

--------------------------------------------------------------------------------

Nie tylko ludzie myślą, jak zapewnić sobie dach nad głową i pełną spiżarnię...

Wszystko ma swój początek nawet tak wielkie dzieła natury jak rafy koralowe muszą zaczynać od czegoś małego. Aby na wzburzanym przez prądy i fale dnie szelfu zaczęła powstawać rafa, potrzeba grupki koralowców, osadzonych na jakimś stabilnym przedmiocie. Do tej pory sądzono, że takie skupiska są dziełem przypadku. Wygląda jednak na to, że mogą być raczej dziełem morskich wieloszczetów - dalekich krewnych dżdżownicy.

W obserwatorium oceanograficznym w Monako opiekunowie akwarium zauważyli, że w ich pracę wtrąca się jakiś nieproszony pomocnik. Dwie małe kolonie korali, które wieczorem leżały swobodnie na piaszczystym dnie, rano znalazły się kilkanaście centymetrów dalej, przyklejone do niewielkiego kamienia. Odklejane i przenoszone koralowce regularnie wędrowały w to samo miejsce. Nie pomogło też przesuwanie kamienia. Nocny "majster" znał się na rzeczy, koralowce przyklejał zawsze fotosyntetyzującą stroną do góry. Długo nie udawało się wykryć sprawcy, który działał tylko w absolutnej ciemności. Dopiero kamera filmująca w podczerwieni przyłapała na gorącym uczynku wieloszczeta z rodzaju Eunice, który ukrywał się w szczelinie kamienia. Od dawna wiadomo, że te zwierzęta budują sobie schronienia, jednak nie podejrzewano ich o zdolność do tworzenia koralowych ogródków. Żywa budowla jest prawdopodobnie mocniejsza i bezpieczniejsza od zwykłej kupki kamieni. W miarę jak kolonia korali się rozrasta, przyciąga zapewne liczne organizmy. Niektóre z nich mogą stanowić źródło pożywienia dla wieloszczeta.

Osobnik zaobserwowany w Monako mimo młodego wieku potrafił przenosić dziesięciogramowe kolonie korali. Na razie nie wiadomo, czego w naturze potrafią dokonać dorosłe wieloszczety tego gatunku, które mogą osiągać nawet do 2 m długości.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sobie zalatwic wieloszczety, ktore beda mi podmianiac wode, czyscic szyby, przydalby sie jeszcze taki ktory skoczy do sklepu po piwerko.

ja wieloszczetow nie zabijam, ale w takie "misje" nie bardzo chce mi sie wierzyc;) pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory namietnie je usuwałem.2 miały ponad 30 cm.

Coś zjadło mi 2 chromisie i jednego decora

Mam też doktorka i pytanie czy on czasem nie nabroił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nasze wieloszczety nie są drapieżne i niczego żywego nie zjadają. Ja tam mam plagę. Moje wszystkie są małe może kilka przekracza 10 cm. Ale są ich setki? pewnie tysiace... Podobno dużo karmię, ale zdecydowanie wolałam plagę wężowideł.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.