Skocz do zawartości
Misiol69

Salarias

Rekomendowane odpowiedzi

Czym je dokarmiacie?Bo na razie wciąga glony nitkowe jak odkurzacz ale myśle , że trzeba by go (oczywiście b.małymi ilościami) powoli przyzwyczajać też do innego żarcia.

pozdrawiam Michał


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj juz glonami sie nie interesuje;) Cos tam skubie, ale codziennie dostaje albo spiruline w platkach, albo mrozony mix z groszkiem i krewetka. Ciagle ma ladny napchany brzuszek:) A kloce wali ze hoho...:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest cały problem z salariasami - jedne zeżrą jak rekin wszystko co im się wrzuci łącznie z tablicami od auta :) (miałem takiego giganta poprzednio, co to żarł wszystko poza skałą)

inne z kolei tylko glony rosnące na skale / szybach i nic innego nie ruszają. Teraz mam drugiego takiego gagatka, ale na jego szczescie (moje niezbyt) coś tam zawsze glony na szybach rosną. Nie je ani spiruliny ani alg nori. Taki z niego francuzski piesek


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuje na razie z tą spiruliną......dzieki za podpowiedź


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi sie trafila odmiana , ktora je tylko glony

nie interesuje go nic innego, niezmordowanie piluje wszystko w baniaku skaly, szyby , pompy


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomik masz duzy baniak, jak nie bedziesz czyscil bosznych szyb powinien wyzyc. Mozesz tez sprawdzic czy algi nori wcina.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój gagatek spiruliny nie tyka - na razie jedzie na samych glonach i dla jego bezpieczeństwa ostatnio zostawiam przynajmniej kawałek niedoczyszczonej szyby żeby miał się na czym paść :-)

Spróbuję jeszcze algi nori może na to się skusi bo właśnie się obawiam, że to co zdrapuje z szyb (zostawia śmieszne ślady "ust" na szybie) to może być trochę za mało - szczególnie, że ma "konkurencję" w postaci dwóch ślimaków turbo a akwa nie jest za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomik mu zostawia boczna szybe zeby sobie poczyscil :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha

dokladnie :) , niech sobie poje:)

a tak na serio to z wlasnych i obcych doswiadczen , stwierdzilem ostatnio ze my ludzie strasznie wybiorczo traktujemy rownowage w naszych akwariach , ktora narzuca nam natura.

ladny baniak tak , czyste szyby tak, no i przy okazji utrzymac zwierzaki ktore w naturze nie znaja skrobaczki:).

to jak by mi odmowili piwka, bo jest brazowe i nie komponuje sie do wizji ladu swiata:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, i azotany i fosforany na zero, niech nie rosna glony wcale, po co? na rafie przeciez nie ma glonow :)

A tak na serio to Tomik rzeczywiscie zostawia jedna szybe nieczyszczona zeby sobie Salarias podjadl :D i bardzo dobrze robi, kazdy kto trzyma roslinozercow powinien tak IMHO robic.

@Tomik piwka jak piwka ale whisky? :D No a my sie znowu chyba nie napijemy bo ja wpadam do Polski tylko praktycznie na 2 dni :D :D :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiete slowa Maniaku:), wole miec szybe z glonai niz nieszczesliwe zwierzaki, mi ona nie przeszkadza a im na pewno sie podoba, ten zielony smakowity nalot.

edit

E no to lipa, a ja mam ci do pokazania nowa yume,oj subiektywnie myslac , to pikna jest:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie pokarmów płatkowych nie rusza...ale moze dlatego że ma full zielonych nitkowych glonów


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirulina w granulkach


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz sobie w sumpie postawic szybke pod swietlowka zeby rosly na niej glony a potem do zbiornika i niech je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon dalej nic nie rusza więć chyba tylko pomysł z szybą wchodzi w grę......


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym się nie martwił. ta rybka zasze sobie sama radzi a i w akwa robi porządki za frico. przyzwyczajanie jej do wyszukanego jedzenia jest jak kupowanie brylantów żonie w pierwszym miesiącu małżeństwa. można ale po co? a jak się ptzyzwyczai? :)


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.