Skocz do zawartości
inn0vat1on

Wyciszenie lampy Blau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś już wymieniał wiatraki w tej lampie? Oryginalne chłodzenie jest mega irytujące, zastanawiam się czy wymiana wiatraków o głośności 22db pomoże? Albo jakieś inne mody?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj pozwol ze tez podepne sie po twoj temat mam to samo lampa to blau 1080 i w calym akwa tylko lampe slychac

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może przyda się Wam ta informacja, gdyż jestem po weekendowej operacji na lampie K.E.Y LED.

Znajdują się w niej 4 małe wentylatorki, które generują "świst". Przed dokonaniem ingerencji w lampę, próbowałem zmniejszyć hałas wiatraczków, dodając gęsty smar w oś wirnika. Niestety efekt był dla mnie niezadawalający.

Poszukując nowych wiatraczków, poradziłem się "rzemieślnika-informatyka".

I tak..., nie ma takiego czegoś, jak małe ciche wentylatorki. Dlatego w grę wchodzą duże wiatraczki (naście cm), które mają dużą powierzchnię łopatek, przez co wytwarzają inną fale dźwięku (poniżej 20 dB). U siebie, aby dokonać zmiany, musiałem na stałe usunąć maskownice i umieściłem centralnie na środku jeden wiatrak 14 mm firmy be quiet (1000 obrotów). Aktualnie jest cisza i chłodzenie poprawne.

Nie podaliście dokładnie modelu lampy, ale w grę może wchodzić nawet wycinanie osłony.

W ogóle uważam za skandaliczne, że lampy za duże pieniądze (nawet nie chińczyki - A...,P...), posiadają wentylatory firmy no names, które hałasują. Temat wielokrotnie wałkowany na forum, a producenci swoje...many many many.

Takie moje przemyślenie...może specjalnie jest tak robione, aby klienci zrywali plomby i dokonywali przeróbek, by potem nie reklamować produkt w innej sprawie...

Pozdr

Mozart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja lampa to dokladnie http://erybka.pl/product-pol-380-Blau-Lumina-1080-10x80W-152cm.html

i lekkie modyfikacje juz zrobilem a wiec wymienilem wszystkie odblysniki na te z firmy pacyfic sun paraboliczne i teraz mam wrazenie jak by o polowe lepiej swiecila zostal problem glosnosci w mojej jest 10 sztuk wentylatorkow;/


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozart, dzięki za wkład w ten wątek. Ja mam model 439, 4-ry wiatraki niemiłosiernie huczą. Przejrzałem wątki już istniejące i gdzieś padła sugestia o podpięciu 2 dużych wiatraków na gorę obudowy. Szpeci to natomiast wygląd. Zastanawiam się czy nie dało by się wrzucić 2 dużych pod obudowe. Ale pewnie bez wycinania się nie obejdzie.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odrzucić by zupełne badziewie to generatorem dźwięków w wentylatorach jest tylko i wyłącznie powietrze. Powietrze przepływające nie tylko przez wentylator, ale i przez lampę. Czym więcej przeszkód na jego drodze tym szybciej będzie słychać szumy. W tych małych wentylatorach, wysoko obrotowych, wystarczy zdjąć grill by usłyszeć różnicę.

Generalnie chodzi o obniżenie temperatury, która ma wpływ na żywotność elektroniki w lampie. Wg mnie dla pełni szczęścia za te właśnie kilka tysięcy to lampy powinny mieć czujnik temperatury i w zależności od niej sterować prędkością wiatraka. Taki laptop niby koszt nawet mniejszy od lampy, a steruje swoim wentylatorem i pomimo małych otworów, itp. szumi niewspółmiernie mniej od każdej lampy i do tego jest wydajny.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w weekend swoja rozloze na kawalki widzialem na allegro wiatraczki firmy aab

http://aab.com.pl/pl/p/AAB-Cooling-Super-Silent-Fan-5/1763

zaloze i zobacze


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też najwcześniej w weekend tam spojrze. Skoda że trzeba od spodu lampe rozebrać żeby się do nich dostać.

Technix, gdzie kupowałeś odbłyśniki?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w weekend swoja rozloze na kawalki widzialem na allegro wiatraczki firmy aab

http://aab.com.pl/pl...lent-Fan-5/1763

zaloze i zobacze

Używam AAB 120mm 7 łopatek do chłodzenia akwarium w lecie i szumi w sumie mniej niż mój wjajo laprop :secret:


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reefschop wpisz tylko w google odblysniki pacyfic sun i ci znajdzie a powiem ze robia robote

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymieniałeś te osłone z polycarbonatu? Podobno też osłabia to światło.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze nie ale zobacze co najwyzej plexi dam. Ale narazie mam w super stanie

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze nie ale zobacze co najwyzej plexi dam. Ale narazie mam w super stanie

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

pleksi się nie nadaje bo jest zbyt giętkie, polecam poliwęglan lity - droższy ale robi robotę.

Co do wentylatorów, to może da się je odłączyć od fabrycznego zasilania i podłączyć pod jakiś termostat?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wiatraki będą włączać się tylko gdy się nagrzeje i wyłączą się, czyli rano i wieczorem gdy palą się np. po dwie lampy wiatraki nie są potrzebne i będzie cisza w tym czasie (przynajmniej ja jak pracuje w dzień to wolę mieć ciszę rano i po powrocie do domu :p)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontuj zwykły włącznik termiczny NO (normalnie otwarty) np. na 35st - kosztują niecałe 4 zł :)

http://allegro.pl/li...w2-uni-1-1-0812

(w szereg z wiatrakiem/wiatrakami)

DZIĘKI CI PANIE ZA TO! Szukałem jak to się nazywa i już chciałem kupować arduino żeby to zestawić :D Wiedziałem że jest takie coś, tylko brakowało mi nazwy :D


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brawo JA :D - na arduino też się da, tyle że nie bardzo ma to sens, no chyba że chcesz mieć przy okazji sterowanie obrotami

ps. właśnie takiego termika (35st) mam w lampie już 2 rok - działa wyśmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad regulacją obrotów, plus do tego chłodzenie samego akwarium w przyszłości i dolewka, ale chwilowo nie ma czasu na to. zamówię termika na 40 i 50 stopni, aktualne wiatraki chłodzą dość mocno. Zastanawiam się czy 50 stopni dla statczeników i świetlówek nie powinno być zbyt dużo?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lampie blau już taki przełącznik, że może chłodzić tylko w szczycie czyli jak wszystkie świetlówki się palą lub też że nie chłodzi w ogóle ale wtedy lampa dość mocno się nagrzewa.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślałem nad regulacją obrotów, plus do tego chłodzenie samego akwarium w przyszłości i dolewka, ale chwilowo nie ma czasu na to. zamówię termika na 40 i 50 stopni, aktualne wiatraki chłodzą dość mocno. Zastanawiam się czy 50 stopni dla statczeników i świetlówek nie powinno być zbyt dużo?

raczej 35 i 40st bo 50 to ciut za dużo - poza tym zanim się went. załączą i schłodzą to temp. jeszcze wzrośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.