Skocz do zawartości
45l

Discosoma-jak powielic bez wyjmowania z akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak w temacie..Pytanie czy Moglby ktos opisac fajny sposob podzielenia pojedynczego grzybka Discosomy , bez wyjmowania skalki z baniaka?Widzialem kilka takich tematow , ale nic z sensem.Dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nacięcie nożykiem/skalpelem od mordki w kierunku zewnętrznym nie wystarczy? Chyba gdzieś na filmikach widziałem taki "manewr".

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wiekszej podmianie same sie dzielily na potege.. nigdy im w tym nie pomagalem

Edytowane przez technix zakopane (wyświetl historię edycji)

200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie, przyjdzie taki czas, ze bedziesz chcial by sie nie dzielila. Discosoma to taki "chwast morski", wyrwiesz, to na jej miejsce za chwile bedzie kilka nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę się pozbyć chwastów

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak się tego pozbyć ? U mnie z jednej skałki zniszczyłem to zasypując całkowicie piachem. Brak światła i padło . Na innej skałce położonej wyżej już się nie da. Próbowałem nawet preparat na aiptasie. Padło lecz w tym samym miejscu odrosły podwójnie....


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak w temacie..Pytanie czy Moglby ktos opisac fajny sposob podzielenia pojedynczego grzybka Discosomy , bez wyjmowania skalki z baniaka?Widzialem kilka takich tematow , ale nic z sensem.Dzieki i pozdrawiam.

możesz przeciąć nożykiem / nożyczkami stopę tak aby fragment pozostał na skale.

z "resztek" powstanie nowy grzybek, a odcięty możesz przytwierdzić z powrotem do skały (dosyć ciężka sprawa...)

możesz też przeciąć na pół (a nawet na 3-4 części jak duży grzybek) najlepiej wzdłuż mordy skalpelem / nożykiem i też po jakim czasie będzie kilka mniejszych grzybków.

tylko przy takim dzieleniu grzyby wydzielają do wody śluz oraz lubią się odkleić od skały wpadając z prądem w niechciane miejsce np. na LPSy parząc je .... i można narobić sobie szkód w akwarium.

Dobre warunki / fito i rosną na potęgę


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi;) jak oceniacie przyrost Xenii , ktory wynosi okolo 1,5-2 cm miesiecznie?To dobry przyrost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi;) jak oceniacie przyrost Xenii , ktory wynosi okolo 1,5-2 cm miesiecznie?To dobry przyrost?

Niema powodu do radosci xenia jest gorsza jak aiptasia na aiptasie kupisz krewetki albo helmona a xeni ciezko sie pozbyc ja walcze z nia a to walka z wiatrakami :/

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi;) jak oceniacie przyrost Xenii , ktory wynosi okolo 1,5-2 cm miesiecznie?To dobry przyrost?

Xenia jest jeszcze gorsza niz discosoma... jeszcze bedziesz zalowac, ze wrzuciles ja do akwa... Jesli juz to trzymaj ja na oddzielnej skalce, jak najdalej od reszty.

Swoja droga- w info masz "only LPS", a oba korale to miekkasy.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.