Skocz do zawartości
barbara

PYTANIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie ,chcialam zapytac was o taka rzecz kupilam dzis pare zwierzakow miedzy innymi krewetke czyszczaca,po wpuszczeniu zyla 2min i koniec ,inne zwierzeta zyja i maja sie chyba dobrze (moze za krotko aklimatyzowalam ?????) prosze o odpowiedz dlaczego???

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ja aklimatyzowalas?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Krewetki sa bardzo wrazliwe na zmiane zasolenia tak wiec aklimatyzacja powinna byc bardzo powolna.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ktotko to jest moja wina ok 3min ,mysle znow kupic tylko prosze powiedziec ile takie krewetki aklimatyzowac

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwesji nie ma jednoznacznej recepty.Zalezy to od wielu czynnikow a glownie od roznicy w zasoleniu pomiedzy akwa w ktorym przebywala a tym do ktorego ma trafic.Wg mnie bezpiecznie to ok 2 godzinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czyszczace aklimatyzowałem 3 godz. metodą kropelkowa ( za pomocą kroplówki)a i tak mi jedna padła.....po przywiezieniu ze sklepu(po około 1 godz) leżała na boku i niestety..

P.S.po telefonie do sprzedawcy dostałem drugą....nie napisze co to za sklep bo ost tu jest "ciężka" atmosfera w tym temacie :)


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty??? OMG, dziewczyno, poczytaj cos w koncu zanim zaczniesz znowu meczyc zwierzeta :)

Mam wrazenie ze ostatnimi czasy nastapil prawdziwy wysyp "akwarystow morskich" a w rzeczywistosci niedorozwinietych dzieci neostrady, ktore nie sa w stanie nawet przeczytac ze zrozumieniem forum, a co dopiero opiekowac sie akwarium morskim... :D :D :D

"mysle znow kupic tylko prosze powiedziec ile takie krewetki aklimatyzowac" - z jednej strony to jest bezczelne i powinno sie takie osoby banowac tudziez ignorowac, a z drugiej dopuki nie minie jej kaprys posiadania akwarium morskiego to bez naszej pomocy zabije wiele zwierzat, tak wiec moze lepiej takim jak ona odpowiadac, przeciez sama nie wpadnie na pomysl ze istnieje cos takiego jak google tudziez funkcja "szukaj" na forum...

:D :D :D

Totalne pietno dla tej pani, dawno nikt mnie tak nie wkurzyl :D :D :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis aklimatyzowalem Alpheusa - trzy i pol godziny. To tak dla porownania :) Wiesz juz gdzie blad....


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bezkregowce aklimatyzuje okolo 3 godziny. Korale pomiedzy 2, a 3 godziny. Wszystko metoda kropelkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja nawet garbika 2godziny aklimatyzowalem:D

Basia nie wpuszczaj narazie zwierzakow. Napisz jaki masz sprzet, jaka obsade, ile skaly, ile ma akwa, najlepiej wstaw jakies zdjecia. Zwierzeta morskie sa w wiekszosci bardzo wymagajace i czule na zmiany parametrow. Najpierw pochwal sie baniakiem, na forum jest sporo osob, ktore siedza w tym juz od dawna i chetnie ci pomoga. Wpuszczanie zwierzakow, zeby padly to nie rozwiazanie. Pozdrawiam i zycze sukcesow w akwarystyce morskiej:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są skutki pośpiechu w akwarystyce morskiej.Barbaro aklimatyzuj powoli co najmniej 2 godziny ,a wszystko będzie OK.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że się Barbaro poprawisz, ale to też zależy gdzie kupowałś (wraca wątek sprzedawcy) Moje pierwsze kupione krewetki ( Palaemon) przeżyły, ale ja je aklimatyzowałam 15 minut, a sprzedawca mówił o 10 (!)minutach. Przeczytałam wszystkie wtedy dostępne książki po polsku -(były dwie)

i tam niczego nie było na temat krewetek, owszem, kwarantanna dla ryb aklimatyzowanie korali twardych...

Teraz to nawet rośliny w słodkowodnym aklimatyzuję... Jakiś taki odruch.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK wszystko zalezy od roznicy parametrow u ciebie i u sprzedawcy. Jezeli brales np u niego wode na zalanie akwa i wiele czasu nie minelo, parametry niemal identyczne mozna krewety wlac z torby:D to tak jak bys przenosil zwierzaka z glownego do sumpa. Taka zytuacja to jednak zadkosc.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze rzadkosc, sprzedawcy maja zwykle gestosc ok. 1.020, jesli ja mam 1.026 to ladnie by wygladala krewetka ktora bym 3 minuty aklimatyzowal. Zreszta jesli calosc trwala 3 min. to trudno tu mowic o jakiejkolwiek aklimatyzacji, zwierzatko prawdopodobnie nie zdarzylo dostac szoku osmotycznego a padlo z powodu szoku termicznego... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszlosc morszczyzny ..buhahahah coraz wiecej troli Zanim załozelem dużo czytalem .... a teraz ...to smiech na sali... zero wiedzy ,dla takich pał szkoda sprzedawac podkresle POWINNO BYĆ ZAKAZANE -żywych zwierząt !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, coraz wiecej pojawia sie nowych ktorzy NIC nie czytaja tylko chca miec od razu przepis podany na talerzu, ale to chyba tylko odbicie ogolnej tendencji jaka panuje w spoleczenstwie... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie gdy wpuszczasz PIERWSZE zwierzaki do akwarium to tyle ile napisali koledzy wyżej.

TEORETYCZNIE I PRAKTYCZNIE z każdą następną rybką nie jest to już takie proste. POWINNO się każdą kolejną rybkę wpuszcać po 2,3 tygodniach aklimatyzacji w drugim zbiorniku zanim zostanie wpuszczona do głównego zbiornika.

OCZYWIŚCIE WIEM, że jest to teoretycznie gdyż większości z nas nie stać na drugi zbiornik, pompy odpieniacze itp. itd.

Zresztą żona by mnie z domu wyrąbała gdybym postawił drugi zbiornik na 2,3 tygodnie :)

Spowodowane jest to tym że nigdy nie wiesz co przyniesiesz do domu ze sklepu. Rybka na pierwszy rzut oka będzie zachowywać się całkiem normalnie, a po kilku dniach okarze się, że jest chora i załatwi całą obsadę w zbiorniku.

te 2,3 tygodnie jest włąśnie czasem na wyklucie się jakiejś choroby.

IMHO

POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto z braku akwa do kwarantanny mieć chociaż lampę uv.Zawsze jak wprowadzam nowych mieszkańców to włanczam uv-ke na jakieś dwa tygodnie,i wszystko gra.

Oj ale z tą aklimatyzacją to faktycznie kompletny brak elementarnej wiedzy a zwierzaki cierpią i giną niestety :Sad...


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wydaje mi sie, ze trudno od kogos poczatkujacego wymagac aby posiadal drugi zbiornik do kwarantanny lub inwestowal w lampe UV.:Sad

Natomiast na temat aklimatyzacji nie musze juz nic pisac. Czasami sie ciesze, ze te zwierzaki nie sa calkiem tanie, bo gdy zdychaja tak seryjnie to niejeden sie zastanowi dlaczego u mnie przezywalnosc wynosi kilka minut a u innych kilka lat. To zmusza do czytania lub zrezygnowania z hobby.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani : masz absolutną rację! z innej beczki : czasami zastanawiam się dlaczego w Polsce ludzie są tak często bezduszni wobec psów. na 1000 mieszkańcow w Polsce przypada najwyzsza liczba psów na świecie - szokujące prawda ? kiedys czytalem artykul , ktory podawal najnowsze dane na ten temat - z tych krajow w ktorych dokonano podobnych badan Polska byla absolutnie nr jeden co do ilosci psow. do tego brak prawnych mechanizmow regulacji urodzen powoduja, ze jak w w-wie latem pojdziesz do Łazienek na spacer to możesz spotkać gościa, krory sprzedaje szczeniaki foksteriera za 90zł... mam sąsiadów , ktorzy tak kupili psa, poszli na spacer , zobaczyli male pieski, dziecku sie spodobalo, wiec kupili, po trzech miesiacach zaczeli zastanwiac sie co z tym psem zrobic... ludzie nie maja szacunku do tego co mało kosztuje.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech trzymanie psa na lancuchu jest karalne. W Polsce zdaje sie tez. Ale jak jestem w Polsce to przeraza mnie ilosc psow przykutych na cale zycie do jakiejs rozwalajacej sie budy.

Ja rozumiem, ze jacys Jakuci moga byc mniej cywilizowani i nawet nie zdawac sobie sprawy ze wyrzadzaja krzywde, choc dbaja o te psy bardziej niz tepy fornal w Polsce. Ale tu to juz Europa.:Sad


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.