Skocz do zawartości
45l

co to za Euphylia?Czy wszystko z nia ok?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...jak w temacie, moze ktos napisac jaka to jest Euphylia?i czy wszystko jest z nia ok??Euphylie ze zdjec internetowych nie przypominaja mojej...praktycznie nie widac u nich szkieletow wapiennych..a ta? Czy cos z nia nie tak?? oto ona :

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/513/6510830_20161030_120301.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać, ze baniaczek dojrzewa, wiec nie ma sie co dziwić, że jest trochę niezadowolona i pokurczona. W końcu pewnie sie otworzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na divisa. Poki co za szczesliwa to ona tam nie jest, ale nie dziwie sie... Młody zbiornik? Nie dokladaj korali, zwlaszcza takich!!! Niech wszystko sie ustabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik od 16 wrzesnia wystartowal na wodzie z 5-letniego zbiornika;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbiornik ma miesiac... Ja po miesiacu to slimaki bym wpuszczal. Szkoda zycia. A ze woda z dzialajacego zbiornika- to o niczym jeszcze nie swiadczy... Niestety. A widac, ze niezla jazde tam masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zbiornik ma miesiac... Ja po miesiacu to slimaki bym wpuszczal. Szkoda zycia. A ze woda z dzialajacego zbiornika- to o niczym jeszcze nie swiadczy... Niestety. A widac, ze niezla jazde tam masz.

Bez testów to nawet ślimaków bym chyba nie wpuścił patrząc co się tam dzieje;)

Tapnięte mobilnie

Ta Xenia tez tam chyba ledwo ciagnie:)

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest tak jak piszą koledzy, za młody zbiornik na takie korale, jak chciałam kupić od forumowicza euphylie to mi z dobrego serca odradził, bo uważał, że zbiornik za młody i szkoda korala, a solniczka była zalana 2 miesiące wcześniej. Poczekałam, pierwszą euphylie zakupiłam do akwa 4 miesięcznego i stwierdziłam, że warto słuchać tych, którzy dobrze radzą. Trzymam kciuki, żeby koral przeżył pomimo niedojrzałego zbiornika i pokazał się w pełnej krasie, bo to są piękne LPS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co...z ta Xenia to jest dziwna sytuacja.Miala sie dobrze;) zamienilem swietlowki...Tzn mam 3 x 6 W leddy tube.Mialem 2 X Marine i 1 X Actinic.Zamienilem na 2 X Actinic 1 x Marine i Xenie pogielo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatlo tu jest w tym momencie mniej istotne. Istotne jest to, co dzieje sie w srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec nie wiem do konca jak to wszystko wyglada..jednak Salifert pokazuje No2 - 0 , No3-0 , Po4-0... Gh , Kh , Ph w granicach normy...sam nie wiem.Nie mierze jedynie Ca i Mg...nie mam tych testow

A tu fotka calego baniaczka...mowicie , ze jest zle to postanowilem Was utwierdzic;)

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/513/6511652_20161030_133349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nh4 mierzyles?

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek weź wężyk i odessij tego syfu ile się da.Z piachu i ze skały prawdopodobnie masz ciano i.t.p.Powodzenia i cierpliwości,dojrzewanie rzecz normalna każdy to przechodził i przechodzić będzie tylko u jednego więcej problemu u drugiego łagodniej i szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie ciano tylko okrzemki. Jedno mnie zastanawia jak w tak młodych zbiornikach wszyscy mają wszystkie parametry na 0.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to chyba inne Euphylie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to E.paraancora, ma się już dobrze. Nie każdy koral czuje się dobrze tam gdzie my chcemy żeby był, teraz jest w dużo lepszym miejscu;) i bliżej światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za podpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.