Skocz do zawartości
BYNT

Ledy do ATI Sunpower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym dodać niebieskie ledy do ATI Sunpower w celu uzyskania blikow. Planuję to rozwiązać w mniej więcej taki sposób http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2473970

Czy ktoś z Was już taki upgrade robił?

Nie ukrywam, że szukam czegoś w podobie do lamp Reef Brite z powyzszych zdjęć, czegoś typu plug & play.

Może znacie odpowiednik tej lampy, o podobnej budowie dostępny na polskim rynku?


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskie diody dają dużo słabsze bliki od diod białych


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale białych nie chcę bo sporo 15000K świetlówek stosuję i będzie zbyt żółto.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko czy te ledy nawet zamocowane z dwóch stron by się przebiły z tymi blikami przez np 8x80w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale blików nie osiągniesz. Ja mam 8x54 t5 ATI i zastosowałem pasek led niebieski który ma 2 metry długości służy jako nocne , ale świeci 24/7. W dzień nie widać blików niestety. Nie wiem jak mocne musiałyby być ledy aby dać tak mocne światło ,aby dać bliki. Dla jasności led 1w na pasku 2 metry co 2cm. Ja nie widzę sensu montażu. Jak chcesz bliki to mieszanka hqi + t5

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę zrobić coś w tym stylu, ok 18W, 9x3W niebieskich led i podłączyć na pwm żeby mieć zachody i fluo wieczorem, wcześniej miałem w lampie pasek led ok 3m i też nie było źle ale po roku część ledów była już przepalona a oświetlenie nocne z 3x1W które mam już prawie 2 lata świeci nadal bardzo ładnie tylko sól od czasu do czasu zeskrobię

http://nano-reef.pl/gallery/image/51383-img-2055/

http://nano-reef.pl/gallery/image/51384-img-2056/


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.