Skocz do zawartości
akwarysta M.

Czy filtr Aqua Clear 300 da sobie radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaprojektowałem nieduży zbiornik, w którym poziom wody będzie leżał ok. 5 cm poniżej górnej krawędzi akwarium. Czy filtr zewnętrzny Aqua Clear 300 (lub podobne) będzie wówczas poprawnie pracował?

Tego filtra zamierzam używać tylko okresowo.


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ten filtr??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO bardzo dobry fitr na początek i w razie jakiejś wpadki. :) Zawsze go można np. węglem zasypać. dobrze mieć taki filtr. Nawet do zbiornika kwarantannowego. Jako cyrkulacja się IMHO nie nadaje. Ale nawet bez mediów będzie dobrze napowietrzał wodę. POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest na etapie projektów. Przypuszczalnie bedzie to 52 x 30 x 44 (wys.). Poziom wody będzie o 5 cm niższy.

Pytanie moje dotyczyło sprawy, czy podany filtr "podniesie" wodę na wysokość 5 cm.

Zwykle w akwariach poziom wody jest 2 - 3 cm poniżej górnej krawedzi.

Filtra będę używał tylko okazjonalnie do klarowania wody z ewentualnej zawiesiny.

Nie wiem, czy użyłem właściwej nazwy - chodzi mi o filtr zewnętrzy, podwieszany na zewnątrz do górnej krawędzi szyby.


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry filtr, mam taki w 120l slodkiego, cicho chodzi i zuzywa tylko 8W energi.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie muszę dokonywać zmian w moim projekcie.

Czekam teraz na przesyłkę z Mini Flotorem.

Po jej otrzymaniu ustalę dokładnie wysokość w komorze odpieniacza. Dziękuję za wyjaśnienia.


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jesli dobrze zrozumialem i filtr ten to popularna kaskada to przy roznicy poziomow ok 5cm jego wydajnosc znacznie spadnie,a zastosowanie medium filtracyjnego jeszcze bardziej go oslabi.Oczywiscie jesli dobrze interpretuje Twoje pytanie?Pytales czy filtr ten "podniesie" wode na wysokosc 5cm?To oczywiste,mysle jednak ze chodzilo Tobie o to czy bedzie prawidlowo pracowal przy roznicy poziomow pomiedzy wylotem filtra a lustrem wody?Jesli tak to moze byc problem!Co do napowietrzania to tez niebardzo bo roznica poziomow spowoduje ze w akwarium bedziesz mial mnustwo pecherzykow tlenu.Filtry tego typu pracuje idealnie jesli wylot pokrywa sie z lustrem wody lub jest minimalnie ponizej.Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin

"cicho chodzi i zuzywa tylko 8W energi"

To malo?

Pompa Tunze o wydajnosci 6000 l/h zuzywa 11 W.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, filtr będzie trochę mniej wydajnie pracował. Innego wyjścia jednak chyba nie mam.

Do kubełkowego filtra zewnętrznego, z kilku powodów, nie mam przekonania. Wydaje się on, w przypadku takiego małego zbiornika, niepraktyczny.


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarysta - filtr kubelkowy czy inny - zaden nie ma dobrych opinii. Odpieniacz i skala. A filtr kubelkowy sie przyda okresowo gdy bedziesz musial zastosowac wegiel lub inne takie duperele.:Sad

Musisz na jedno zwrocic uwage - filtr nie jest potrzebny. Co on bedzie filtrowal? On nie bedzie "mniej wydajnie" pracowal tylko bedzie pracowal "ujemnie" - przeciwko odpieniaczowi. Obojetnie co do niego wlozysz bedziesz musial po 3 dniach wywalic bo zacznie produkowac NO3. To nie jest system jak w slodkowodnym.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani-dokladnie tak jak napisales.Tylko jak to wytlumaczyc osobie posiadajacej wiedze dotyczaca akwarium slodkowodnego.Czasem mysle ze te doswiadczenia ze slodkowodnego bardziej szkodza niz pomagaja.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że akwarium jest malutkie, przewidziałem komorę na odpieniacz. Doceniam jego rolę w akwariummorskim.

Czekam na przesyłkę z Mini Flotorem, a ta nie może dojść...


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.