Skocz do zawartości
Dephire

TerraQueen Rozszczelnione akwarium a rękojmia

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, tydzień temu zakupiłem sumpa i akwarium u szklarza z terraqueen w Świetochłowicach. Niestety okazało się , że sump rozszczelniony między dolewka a resztą sumpa oraz nieszczelności między przegrodami. Zaniosłem do innego szklarza i jak to zobaczył to złapał się za głowę i pyta kto tak robotę spieprzył....no to już ciśnienie mi skoczyło na maxa, trudno mówię sumpa wymienie, nastepnie zalewam akwarium a tu bęc nieszczelność na dole komina i przelewa do akwa!! no to już wybuchłem jak Atom, gościu bezczelny przez telefon na maxa mówiąc: chciałeś tanio no to masz.....Pytanie chcę ten szrot oddać z tytułu rękojmi , nie chcę naprawy i klejenia bo jaką mam pewność , że potem będzie OK jak zaleje 450 litrów i przeniosę życie gdy na starcie takie cyrki ? koleś ponoć nawet nie zalewał i mówił mi , że mam sobie szczelność w domu sprawdzić.....co mnie już wstępnie dziwiło ale myślałem , że żartował:/ jak myślicie mam szansę oddać i wziąć kasę z tytułu rękojmi ??Jutro jade do prawnika dowiedzieć się co i jak i zobaczymy...najgorsze , że bajzel w domu , korale , ryby zamówione i d*pa blada:( a miałem taki ładny Temat założyć ze startem i przekładką :( hlip hlip


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie załapałem - zamówiłeś u jednego naprawiałeś u innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawiałem , pojechałem do innego by zobaczył ten shit ale powiedział , że naprawa tego wyjdzie drożej jak nowy bo trzeba do zera rozbierać czyścić itd. więc sprawę olałem i chcę to zwrócić.


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

masz rachunek ? to wygrałeś

Rękojmia obowiązuje przy umowie sprzedaży sprzedawca odpowiada względem kupującego za wady fizyczne lub wady prawne sprzedanych towarów

Prawa konsumenta itp.

cyt.

"Rękojmia to zawarty w Kodeksie cywilnym, odrębny reżim odpowiedzialności kontrahenta za wadliwy towar lub wadliwe świadczenie. Poszkodowany wskutek ujawnienia się wady ma ustawowe prawa (np. żądanie usunięcia wady poprzez dokonanie bezpłatnej naprawy) wobec kontrahenta, który odpowiada niezależnie od swojej winy. Oznacza to, że np. sprzedawca wadliwej rzeczy nie może tłumaczyć się, że nie zawinił, bo np. nie produkuje sprzedawanych rzeczy i nie ma tym samym wpływu na ich jakość. Rękojmia ma bowiem charakter obiektywny: odpowiedzialność powstaje z mocy prawa, wskutek ujawnienia się wady we wskazanym w ustawie terminie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast od razu do prawnika postrasz gościa Rzecznikiem Praw Konsumenta. W moim przypadku w 99% sama informacja ze to zgłosisz wystarcza. Raz faktycznie zgłosiłem sprawę do Rzecznika i jedno jego pismo do sprzedawcy rozwiązało problem :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na marginesie ..

zaznaczając że ... o ile się nie mylę

przy reklamacji masz prawo zażądać wszelkich kosztów - np. wysyłki

a nie tylko samego towaru (tak jest przynajmniej na Allegro - zwracałem pompę i oddali też za obie wysyłki)

(nie było to odstąpienie od umowy "bo mi się kolorek nie podobał" a reklamacja wadliwego towaru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem jutro zaczynam od rzecznika, mam do niego niedaleko więc się przejdę i zagadam, co do kosztów wysyłki to hmm....odbierałem to osobiście ale musiałem "wynająć" gościa i auto aby to zawieść i dodatkowych gości by to wnieść bo 125x60x55 10mm szkło waży nie mało a schody kręte i wąskie więc cudowania co nie miara mimo iż tylko na 3 piętro:) ...w sumie to nie chcę draki bo nie zależy mi na tym ale jak usłyszałem tekst: "chciałeś tanio to masz" więc nie popuszczę !!!


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dopytaj - bo z towarem robionym na zamówienie są chyba jakieś inne &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dephire nie strasz mnie mam tam zamówione akwa 120x55x55 az strach mnie obleciał jest to może szklarz na domkach na korei???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dephire nie strasz mnie mam tam zamówione akwa 120x55x55 az strach mnie obleciał jest to może szklarz na domkach na korei???

Co się przejmujesz ? Przy odbiorze sprawdź dobrze akwarium i jak będziesz miał jakieś zastrzeżenia nie odbieraj ....

A tak z innej beczki ,ile zaoszczędziliście na tych akwariach względem szkła klejonego przez erybkę ,mycioka lub innych bardziej markowych producentów ?

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erybka ze szkla 8mm 1150 tu szkło 10 mm 740 zł , więc troszkę różnicy jest a tak nawiasem skad wiesz gdzie Erybka klei akwaria źe piszesz zaraz markowe a może własnie zamawiaja szklo u pana szklarza w swietochlowicach??

Dam ci przykład mam znajomego w serwisie opla , wiesz jak ten markowy serwis naprawia szkody blacharsko lakiernicze ? zawozi auta do pana Józka na warsztat tam p,Józek klepie , maluje i odwozi autko do serwisu opla a zadowolony pan kierowca odbiera i myśli, no serwis markowy to zrobili super, warto było zapłacić 2 razy więcej.

miałem kiedyś szkło 1000l od tzw nie firmowego szklarza i nic się nie działo . wydaje mi się że za bardzo zaczynamy ulegać magii słowa "markowy" i po prostu przepłacamy . No nic czekam zobaczymy zo się urodzi. sory za ofa. .

Dodam jeszcze że zastanawiam się co kupić do większego akwa , Jebao Cp 40 czy maxpecta xf 130 teraz jaest jakas obniżka. , czy po prostu dołożyć do swojej rw4 i rw8 jeszcze jeden rw8 .I po przeczytaniu ton wiadomości zabij mnie a i tak nie wiem co zrobić. pozdrówka .

A co do nie odbierania akwa ? jak sprawdzę czy szczelne ? a co z zaliczką? wiec tyo nie takie proste. heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie klei erybka lub inni "markowi" producenci i szczerze mnie to nie interesuje .

Wiem jednak ,że jak u nich kupię to mam gwarancję .... Ja osobiście pierwsze akwarium zamawiałem u mycioka i nowe też tam zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dephire nie strasz mnie mam tam zamówione akwa 120x55x55 az strach mnie obleciał jest to może szklarz na domkach na korei???

Dokładnie tam Tedeus :/

Okej sprawa ma finał taki....byłem u rzecznika konsumentów i sprzedawca ma możliwość chociażby 1 naprawy więc niestety akwarium zostaje u mnie i będzie naprawiał w mieszkaniu :/ ( nie mam ochoty tego już targać) jeżeli potem będzie przeciekało , kapało , sączyło bez gadania ma przyjąć akwa i oddać kasę:/ według prawa nie ma potem zlituj się Panie co ja zrobię z tym szkłem!! - szklanki ?? ;) Następna sprawa rozmiar ten mam zrobiony bez jakichkolwiek wzmocnień - Myciok i Erybka za skarby nie wydadzą takiego akwa klientowi chyba , że na jego życzenie- takie uzyskałem od nich info. Według Pana szklarza z TerraQueen wiele takich pokleił i nigdy się nic nie stało ...szkoda tylko że ma może rok/dwa doświadczenia w klejeniu:/ a Mycio i Erybka kilkanaście lat. Ponadto Pan nie sprawdza szczelności , robisz to sobie ty sam w domu i jak Cię zaleje no to masz przecież gwarancje....:/ Finał taki , że za tydzień mam poprawki w akwa i doklejane wzmocnienia i modlić się by było OK. Oczywiście rozbijam świnkę i dodatkowe koszta idą na ubezpieczenie bo tak nigdy się nie bałem zalania baniaka jak teraz. Szczerze nigdy nie miałem takich problemów z Erybka tudzież Myciokiem a wykonanie hmmmm ocenisz sam jak będziesz odbierał bo piękne zdjęcia na allegro nie mają nic wspólnego!! Jak to Pan szklarz na koniec dodał przecież akwarystyka to bardzo ryzykowne hobby i wszystko się może zdażyć LoL ;) Następnym razem o ile będzie następny nie będę oszczędzał !!! a przynajmniej nie na akwa :( mam nauczke do konca życia;)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dephire nie ma co teraz żałować jak piszesz cieknie ci tylko w kominie wewnetrznym myślę że to nie żaden problem . ,Gwarancje facet przecierz daje na akwa .Jak pisałem wczesniej kupiłem kiedys nie "firmowe" rozmiar 2500 x650x650 miałem je 4 lata i było wszystko ok.

Tyle tylko tu jak akwa dojrzeje wpakujesz do niego zycie za 3tys a z akwa sie zacznie cos dziać to będzie wtedy problem. Miejmy nadzieję że ani Tobie ani mi nic się z akwa nie będzie działo .

Dobrze że napisałeś o tym , to zwrócę szczególną uwage na akwa przy odbiorze.

Ja kazałem sobie zrobić wzmocnienia wzdłużne bez poprzecznych szyba 10 ,a dlatego za na tych szybkach zakładam siatkę samoprzylepną na komary przeciwko skoczkom z akwa :).

Pozdro i być dobrej myśli .Moja połowa też zawsze widzi wszystko w czarnych kolorach a ja lece przez życie kolorowo. ;)

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) Ponadto Pan nie sprawdza szczelności , robisz to sobie ty sam w domu i jak Cię zaleje no to (...)

baz żartów ... głupi zbiornik niecałe 20l (na dolewkę) u mnie w mieście szklarz zalewa na noc i na karton żeby było widać każdą kroplę ...

a co dopiero taki "ciut" większy kawałek szkła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.