Skocz do zawartości
harnas

Susza ale to nie powód aby się żegnać

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem dziś moje akwarium...pusto nagle się zrobiło w mieszkaniu..i jaka cisza...i jak sucho...

Robię sobię dłuższą przerwe z akwarystyką. Mam zamiar więcej czasu poświęcić na prace, karierę oraz robienie głupich rzeczy na które będzie już za póżno gdy będę miał 30 lat...czyli wyjdzie teraz prawdziwy Harnaś z worka :)

Mam zamiar ciągle odwiedzać to forum. Ale znając życie to nie starczy czasu aby śledzić wszystkie wątki...

Dlatego chciałbym tutaj podziękować wszystkim za wspólny czas, przekazana wiedze i wspanialy nowe znajomosci.

Szczegolne podziekowania dla Ewy, Kraszana oraz Jałosia z którymi kumpluję się już nie tylko na "płaszczyżnie akwarystycznej".

Chciałbym tu wymienić też innych wspaniałych ludzi, których znam może trochę mniej głównie z powodu odległości (albo braku casu). A więc Szymon, Pilot, Artur Furtak, Andrzej z Grajewa, Alex, Ryba, Eltom, Rah, Swir, Piotr Rogalski (SZWPP), Wildtom, Aquamaniak, Stani, Qbab...

Chciałbym też pozdrowić wszystkich, którym sprzedałem lub z którymi wymieniłem się życiem. Szczególnie Przymarka, który przygarnał moje rogatnice, Romana Rożka, Darka z Lublina, Hase oraz brygade z Wrocławia.

Szczególne podziękowania dla Kmatiego za akcje z pompami Tunze.

Podziękowania dla Przemka za prowadzenie forum i pomoc w organizacji mojego akwarium.

Przepraszam wszystkich o ktorych zapomnialem.

Do usłyszenia!

SZWPP = Sorry zapomnialem w pierwszym poscie


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm nie wiem co ci napisac?

- szkoda

- oby nowe pasje byly tak ekscytujace jak akwarium

mysle, ze tego bakcyla nie da sie wyleczyc , jak raz sie sprobowalo, wiec zycze szybkiego porotu na slone wody.

pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Harnas.

Fajnie bylo Cie poznac (chociaz tylko wirtualnie)

Mi tez brakuje czasu .... i tez chyba (na jakis czas) pozegnam sie z akwa morskim.

(tzn. sprzedam zycie - i tylko zycie)

A tak woja droga ...jesoo, ....

"na które będzie już za póżno gdy będę miał 30 lat".

Mi juz stuknela trzydziestka, i to dwa lata temu :)

I tez trzeba porobic w zyciu inny rzeczy ..... ale masz racje, to nie powod aby ze zegnac na zawsze - szczegolnie z akwa morskim :D

Pozdr.

P.S. Jak znam siebie, zaraz znajde sobie inne hobby - chociaz jakies mniej zajmujace czas.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@harnas, myśle że wrócisz do morskiego bo to jest tak samo podniecające jak sex :)

Wiekiem się nie przejmuj ja mam wiek "chrystusowy"(podobno poważny, więc podjąłem się drugi raz wyzwania tym razem na 400 lit.

Powodzenia

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"życie to sztuka wyboru i każdy ma swoje 5 minut" Jeżeli je wykorzystasz we właściwy sposób to w życiu wiele osiągniesz :) - to do kariery zawodowej

Jeżeli chodzi o morszczyznę to o 10000000 dolców, że choćby 60l. ale postawisz prędzej czy później :D Może nawet w pracy bo tam będziesz codziennie :D

ŻYCZĘ CI POWODZENIA W ŻYCIU HARNAŚ i SERDECZNIE POZDRAWIAM Mariusz Szramek


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe i tak wrocisz, predzej czy pozniej, daje za to jedno moje jajko. ale tym czasem trzymaj sie dzielnie, powodzenia


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrócisz prędzej do solanki niz Ci sie wydaje :), pomożemy Ci w tym :D


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki nie dajcie sie zwiesc, nie oddawajcie 10000000$ i jajek, moga sie jeszcze przydac... :) to jest bardziej niz pewne, ze harnas zasoli niedlugo cos wiecej niz wode w wannie i zupe, ta odmiana choroby morskiej jest nieuleczalna :D tak wiec ja sie nie zegnam :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harnas

Malo kto mial taka cierpliwosc w czekaniu na pompy jak Ty :) Nadajesz sie na morszczaka :D

Mam nadzieje ze za jakis czas zalejesz nowy, wiekszy i piekniejszy zbiornik

Powodzenia we wszystkich zyciowych plachach :D

Pozdrawiam mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie tylko Ty od Forum, ale tez Forum od Ciebie wiele sie dowiedzialo.

Daj czasami znac o sobie.

Gdybys w przyszlosci zakladal akwarium to pamietaj - czytaj forum :)

Ciekawe kiedy to bedzie i czy w technice prowadzenia akwarium duzo sie zmieni.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za cieple slowa, mam nadzieje ze dalej bedziesz sie tu dzielil swoja wiedza z innymi

a tak w ogole ...ja sie nie zegnam, ja mowie do widzenia :Sad

tez po sprzatnieciu akwarium zarzekalem sie ze nigdy wiecej ... 2 tygodnie :haha

Harnas ... moze nurkowanie ?? Akwa nie masz to bedziesz mial kupe kasiory, mozesz co 3 miechy na rafy latac i swoje rogatnice wlasnorecznie za ogony z dziur wyciagac :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom: taki mam wlasnie zamiar. Wylatuje 26 grudnia..


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wildtom: Malezja. Z tym, ze wyjazd 50% czasu w dzungli, 50% na topikalnej wyspie...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harnas moze wstawisz pare fotek dla tych co nie widzieli twojego akwa :)niech sobie zobacza jaki ładny zbiornik miales .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla R@f@la.

Akwa jak jeszcze bylo akwarium rafowym.

aqva1.jpg

aqva3.jpg

Po przerobce na FO:

akwa.jpg

I moja pieszczoszka:

rog1.jpg

rog2.jpg

Przymarek mi dzis mowil, ze zdecydowal sie ja sprzedac wiec jesli ktos jest zainteresowany to pisac na priva do niego.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnas, widze po sygnaturce, ze zmieniles hobby;) trzeba bedzie sie ustawic w takim razie na jakis melanz po swietach jak wrocisz z wojazy i puscic troche pln w miasto - zbiore ekipe i wuruszymy w poszukiwanie przygod.

a do morskiego i tak wrocisz hehehe

edit - siedze sobie na duzurze i popijam etanol z receptury - ruch w interesie mizerny- wiec Twoje zdrowie:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

Mam zamiar więcej czasu poświęcić na prace, karierę oraz robienie głupich rzeczy na które będzie już za póżno gdy będę miał 30 lat...

Heh, jak skończysz 30 lat to dopiero zobaczysz jakie głupoty się wtedy wyprawia :Sad.

Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no przecież wrócisz :Sad wiec nie żegnaj sie tylko do zobaczenia :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia no i czekamy na Twoj powrot :Sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.