Skocz do zawartości
Stefan Batory

Jaki odpieniacz do 330l ???? pomożecie??? :)

Rekomendowane odpowiedzi

zakładam akwa morskie, 330l + sump ok 60l

dogadalem sie z pewnym działaczem tego zacnego forum,

od ktorego odkupuje akwa, :))

Sprawa odpieniacza:

Ów działacz zaproponowal mi za 800zł 2-letni Aqua Medic turboflotor 5000 shorty w stanie bdb :D)

warto zainwestowac w w/w sprzet??

a moze w cos nowego ?? (beast 1200?)

cana jak moge wylozyc to ok 800zł i... mniej:)

licze na Wasze uwagi :D

pozdro


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm co do odpieniaczy AM i nie tylko po co wydawać tyle pieniędzy przecież tu chodzi nie o markę tylko o dobre spienianie wody aw jaki sposób to osiągniemy to już nie istotne ważne aby było naprawde "mleko" tak wiec po co przepłacać ,gdybym ja miał teraz do wydania 800zł to i tak wybral bym weipro:)Bardzo dobry wapółczynnik jakości do ceny.Jetem bardzo zadowolony z tego pienidla.A kosztowało mnie razem z pompa AM z igłą jedyne 460zł.Są teraz Weipro w wersji down droft i napradę ładnie pienią i wystarczy zwykła pompa o odpowiedniej wydajności.A komora reakcyjna jeszcze wieksza niż w tradycyjnej wersji :)pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki odpieniacz kupic....

???

bo juz sie troche gubie..

dobry i tani (bo kasa sie przyda na skale...)

pomozcie...


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Weipro SA2014 z pompą AM 2500lh z wirnikiem igiełkowym pieni jak trzeba polecam :)...a reszte kasy na skałe jak znalazł ..pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufio a gdzie kupiles komplet w tej cenie??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że ta się odrobinkę wtrącę, odpieniacz jest praktycznie najważniejszym urządzeniem (zaraz po pompie głownej) w akwa, nie warto na nim oszczędzać.

Z czasem zacznie wciągać cię morszczyzna i w akwa będzie przybywać życia, które trzeba wykarmić, a co nie zjędzą trzeba jakoś wyciągnać, i to zrobi dobry odpieniek. Ja bym postawił na Delteca, bardzo dobre maszynki. Jaki model, to zalezy od portwela i miejsca w sumpie.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eltom wiadomma sprawa że odpieniacz to sedno tematu filtracji wody morskiej.Nie powiem ze Deltek jest zły ale po co tyle kasy wywalać,powiem to jeszcze raz liczy sie efekt.A czy osiagniemy go placąc 1200zł za delteka czy 450zł za weipro to sprawa zasobnosci portfela.Ja jestem bardzo zadowolony z weipro + igła i nie sądze aby deltek w jakiś magiczny sposób robił to lepiej (mowa naturalnie o podobnej wielkości komorze reakcyjnej)...i to wszystko :Sad


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rufio :

... i nie sądze aby deltek w jakiś magiczny sposób robił to lepiej (mowa naturalnie o podobnej wielkości komorze reakcyjnej)...i to wszystko :Sad

To, że jesteś zadowolony z Weipro nie oznacza, że działa on ze skutecznoiścią Delteca i oprócz wielkości komory reakcyjnej dochodzą jeszcze inne czynniki wpływające na jakość i ilość piany. Najważniejszy to chyba jakość wirnika igiełkowego oraz w jakiej pracuje pompie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu jak byś dobrze przeczytał to chyba jasno napisałem że stosuje pompę AM z igą.2500l.może też nie jakaś rewelacja ale pieni świetnie.

Stawiajac na szali np.Aquamedica Multi SL (przytaczam ten model bo akurat widziałem jak pracuje i chodzi mi o przedział cenowy)o takiej samej pompie i gabarytach a koszt takiego odpieniacza to jakieś 1100zł.

Stać gościa niech kupi Delteka ...nawet za 4tys :Sad


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiedzialbym tak jak Eltom - delteki nie sa teraz strasznie drogie - do 800 dolozysz 400-500zl i masz juz dobry sprzet, ktory przy pozostaniu przy objetosci 330l wystarczy Ci na lata przygody z morszczyzna i roznych obsadach. to moim zdaniem najlepsze rozwiazanie. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec (powyzej 1000l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rufio, ja doczytałem informację o tej pompie AM :Sad i wyraźnie napisałem o jakości wirnika igiełkowego. Nie uważam wirników AM za szczyt techniki i tyle. Wirniki Delteca też nie są najlepsze na świecie ale w porównaniu do AM stoją na innym poziomie jakościowym.

Temat odpieniaczy jest bardzo obszerny i można dyskutować o nich godzinami. Nie zgadzam się z opinią, że jeśli komory reakcyjne mają podobną wielkość to reszta się nie liczy. Myślę, że bez problemu można znaleść podobne wielkości komory odpieniaczy Weipro i tego najmniejszego Royal Ex. - konfontacja niestety będzie wręcz kosmiczna nawet po wymianach pompy w Weipro :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu naturalnie że jakośc spieniania z czegoś wynika :)w tym przypadku poruszylismy temat wirnika igiełkowego.A co do komory reakcyjnej to myslę ze na tym poziomie dyskusji wiadomą sprawą jest że choćby miała nawet metr wysokości to bez odpowiedniej pompy i tak będzie lipa bez wzgledu na to czy bedzie to zwężka czy igła.Ma być :mleko"i koniec:)Nie pisałem o innych czynnikach majacych wpływ na produkcjie piany (wirnik)bo to chyba jest oczywiste.:Sad

A tak na dobrą sprawę ile osób tu stosuje zwykłe flotorki na kostkę i też są zadowoleni :D

Temat jak Wisła długi..:D


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal mam tego świadomość że jak zechcę wiekszy setap lub więcej zwierzaków to na tym co mam go nieopędze.A w tym momencie i przy takiej obsadzie wystarcza aż nadto :Sad

Pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tym

Aqua Medic - Reef 500

da sie go zamonotwac w sumpie,

i jak sie bedzie sprawowal??


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.