Skocz do zawartości
pawmar

70l + panel - start

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Dziś wystartowała moja pierwsza solniczka 60x40x40 (w tym 10cm panel w tylnej części zbiornika).

Sprzęt:

- Zbiornik: Front i Bok OW

- Światło: 3x24W (2x10000 + 1xActynika Giesemann)

- Obieg: Hydor Pico 1000

- Cyrkulacja: Koralia Nano 1600

- Odpieniacz: Tunze 9001

- 7kg żywej skały

- 1kg Siporax

- Sól: Instant Ocean

- Piasek zakupiony: ReeFlowers Pearl White Sand 7 kg

Jeśli macie jakieś sugestie to zapraszam do komentowania.

Na razie mam taki problem że wszystko łącznie bardzo głośno chodzi.

Najgłośniejszy ze wszystkich sprzętów jest obieg. Poziom hałasu tej miniaturowej pompki jest nie do przyjęcia.

Naczytałem się że Hydor Pico 1000 słynie z tego że jest mega cicha więc dla mnie to ogromne rozczarowanie.

Tunze też nieźle hałasuje.

Na razie jestem trochę przerażony ogólnym poziomem głośności.

Czy są szanse że im przejdzie czy ten typ tak ma?

post-27188-0-87886500-1478445693_thumb.jpg

post-27188-0-31825400-1478445734_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obracałem tą skałą przez 30min i nic fajnego nie wychodziło :-/. Mało miejsca. Jak uważasz że teraz jest lipa to może jeszcze powalczę. Jeśli chodzi o hydora to tak. Jest nowy. Mam nadzieję że faktycznie się dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ceramika w panelu czy jeszcze coś w planach? Piachu jeszcze nie wsypałeś bo wywiewasz syf ze skały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie kicha - podobać się ma Tobie

ale w/g mnie szkoda takich płaskich kawałków dawać na dno jako podstawki ...

poprzeglądaj to co w linku powyżej - może coś wpadnie w oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie "przedmuchuję" skałę choć aż tak wiele syfu nie leci. Piasek planowałem wsypać za parę dni. A poza ceramiką nic więcej nie planowałem chyba że zrodzi się taka potrzeba w trakcie prowadzenia baniaka ale z tego co czytałem to dużo osób jedzie tylko na Siporaxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widzę że siporax króluje... Dziwne bo w słodkich niezrównany był dla mnie matrix i się zastanawiam czy jednak nie porwać się trendom i wybrać sere.

Zbiornik sam kleiłeś czy kupiłeś gotowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma 3 tygodnie.

Start był na żywej skale (raczej odgazowanej) i około 20l żywej wody.

Pozostała woda RO/DI.

Zasolenie 1,022. Sól IO.

Świecę 10h dziennie.

Parametry mierzę od tygodnia i w zasadzie nic od tygodnia się nie zmieniło.

NO2 - 0 (Salifert)

NO3 - ~25 (Salifert)

PO4 - 1,5 (Zoolek)

Rozumiem że jeszcze za wcześnie na obsadę czyszczącą lub pierwsze korale?

Parametry mierzę od tygodnia i w zasadzie nic od tygodnia się nie zmieniło.

Piasek wsypałem tydzień temu i z perspektywy czasu z tydzień za późno bo dno zdążyło zbrązowieć a odessanie wszystkiego i oczyszczenie dna chyba było już nie możliwe.

Chciałem Was zapytać czy robić podmiankę i porządki w akwa czy nie ingerować w nic? Póki co od tygodnia dolewam codziennie wody i nic więcej.

Brązowego nalotu (chyba cyjano) jest coraz więcej i więcej, a nie chciałbym zapuścić baniaka. Piasek też już zaczął wyglądać paskudnie. Zielonych glonów póki co nie widać. Mam nadzieję że nie będzie ich wcale :-). Za to sporo farfocli "lata" w wodzie.

Proszę o opinię czy wszystko idzie w dobrym kierunku bo powoli kończy mi się węgiel :-).

Z góry dzięki.

post-27188-0-87824100-1480199997_thumb.jpg

post-27188-0-65865800-1480200003_thumb.jpg

post-27188-0-95867600-1480200166_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odessij co się da - np. okrzemki, przecedź wodę przez watę filtracyjną i wlej z powrotem

skombinuj sobie Sera Silikate

dajesz jakieś bakterie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz. Zabieram sie w takim razie dzisiaj za odsysanie. Bakterii żadnych nie lałem ponieważ uznałem że żywa woda i żywa skała wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nawet tutaj czytałem że niektórzy startowali na żywej skale i wodzie, nie dawali żadnych bakterii na start i NIE dawali ich potem, a wszystko się kręci do dziś wyśmienicie, więc... chyba nie do końca masz rację.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup saechem stability jest nie drogi a zalecany przy startach na skałach eco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok, chyba gruuuuba przesada, kilka lat temu nie było ampułek i jakoś rok nikt nigdy nie czekał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zdania są podzielone:). I dobrze bo jakby wszyscy robili zawsze tak samo to byłoby pewnie nudno. Faktem jest że parametry mi się nie zmieniają a baniak wygląda coraz gorzej a jak pisałem nie chciałbym doprowadzić na samym starcie do zapuszczenia akwarium. Z drugiej strony czytałem że w okresie dojrzewania akwarium z glonami nie ma co walczyć... I bądź tu mądry...

Odsysanie też zakończyło się niepowodzeniem bo nie bardzo chce się to to odczepiać od skał. Może powinienem jakąś szczotką je potraktować najpierw? Tyle że aż mnie ciary biorą na myśl ile syfu wzbiję w wodę a wiadomo że wszystkiego nie odfiltruję i osiądzie mi to potem na moim perłowym piachu który i tak już jest brązowy:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"patent"

plastikowy pędzelek (od plakatówek?) doczepić trytytką czy gumką do końcówki wężyka/rurki którą odsysasz

a reszta zależy od jakości skały "rok" może faktycznie przerysowane ale chciałem "podkreślić wagę sytuacji" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.